atarionline.pl Robimy grę z Astroforem - nowy cykl - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorpebe
    • CommentTime1 Nov 2021 zmieniony
     
    Myślę, że @astrofor miał właśnie mnie na myśli :)

    Tak, rozmawialiśmy na temat frameworka, jednak jak na razie nie ruszyłem nic w tym temacie :( mimo, iż średnio zajmuje się projektem Kreta.

    W temacie gry "W starym kinie". Bardzo mi się podoba rozwiązanie. Wygląda to na prawdę super. Jednak nie bardzo wiem, na czym miała by gra polegać. Nietoprze, rolka filmu, rower... o co "kaman"? (swoją drogą, "toperz" jest mega fajniusi ^_^)

    Nie mówię, że nie chcę pomóc, ale też nie odmawiam. Na chwilę obecną, po prostu się zamotałem i szukam wyjścia.
    • 2: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime1 Nov 2021 zmieniony
     
    Oczywiście chodziło mi o Ciebie @Pebe, Mam nadzieje że pomylenie Cię z @Tebe - jak sądzę twórcą mad pascala, nie było zbytnią obrazą dla obu stron. Przepraszam.
    A konkretnie to nasz bohater na razie chodzi, powinien chodzic i skakać, innym ważnym elementem są kolizje z wrogami.
    Koncepcja gry jest mniej więcej taka że idzie się w prawo i unika wrogów. Rolek lecących po sinusoidzie, doddatkow jak się da to nietoperzy latających wysoko, oraz bicykli jadących nisko. Dodatkowo bohater miał coś zbierać - butelki na sprzedaz aby kupić bilet do kina (dosc kontrowersyjny pomysl), albo monety. Było sporo innych ambitnych pomysłów ze zbieraniem fragmentow biletu itd. Naprawdę na początek potrzebne jest skakanie i kolizję, kod silnika jest Bociana oraz Madrafiego. Tak naprawdę jak masz jakieś zupełnie inne pomysły to jak dla mnie też nie ma przeszkód. Generalnie fajnie jakby gra była prosta i grywalna. Repo jest tu : ->link<-
    edit: dzięki Pe... Tebe!
    • 3: CommentAuthortebe
    • CommentTime1 Nov 2021
     
    bez krokpki na końcu

    ->link<-
    • 4: CommentAuthorMADRAFi
    • CommentTime2 Nov 2021 zmieniony
     

    pebe:

    swoją drogą, "toperz" jest mega fajniusi ^_^


    dziekuje