atarionline.pl Atari Basic i Notepad++ - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorLex
    • CommentTime15 Aug 2020
     
    Mam następujące pytanie: czy spotkał się ktoś z jakimś gotowym stylem do programu Notepad++, który umożliwiałby przeglądanie/edytowanie w nim kodu programów pisanych w języku Atari Basic? Chodzi mi chyba przede wszystkim o poprawne wyświetlanie znaków "inwertowanych", co jest dobrze robione w programie MemoPad, a który nie do końca mi podszedł.

    Mam w systemie zainstalowaną czcionkę Atari Basic i po pobieżnym przeglądnięciu opcji programu Notepad++ wydaje mi się utworzenie takiego osobnego stylu możliwe, ale nie jestem do końca pewien czy i jak tam można rozwiązać problem poprawnego wyświetlania owych znaków.
    • 2:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime16 Aug 2020
     
    może by się dało zrobić, ale z wielkim trudem - przede wszystkim zobacz, czy w foncie Atari 8-bit, który masz są w ogóle znaki w inwersie - w tym, który ja mam zainstalowany w windzie inwersu nie ma w ogóle. Trzeba by dorobić.
    • 3: CommentAuthorLex
    • CommentTime16 Aug 2020
     
    Mapa czcionki pokazuje, że takie znaki w niej istnieją.



    Czyli nikt jeszcze nie zrobił takiego gotowego stylu? :(
    • 4:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime16 Aug 2020
     
    ooo, ładny font, ja pociągnąłem jakiś z githuba, ten wygląda pełniej.

    problem z wyświetlaniem znaków ascii powyżej 127 nie jest w stylu, ale w kodowaniu. potrzebujesz takiego kodowania, które wyświetli znaki o odp. kodach ascii+128 biorąc fonty z ttf o odpowiednich wartościach. nie wiem, czy to się da zrobić w N++, ale kiedyś używałem czegoś pod nazwą BabelPad (ooo, wciąż istnieje ->link<- który umożliwiał robienie różnych dziwnych kodowań bazując na unicode.
    • 5: CommentAuthorLex
    • CommentTime16 Aug 2020 zmieniony
     
    Strona z posiadanym przeze mnie fontem: ->link<-

    Nie wiem czy N++ ma możliwość dokładania własnego kodowania, ale wiem, że w teorii to też font można zremapować. Problem w tym, że nie mam odpowiednich narzędzi.

    Na przykładowym kodzie programu, w którym miałem "odwrócone" duże litery, sprawdziłem, że N++ zamiast "odwróconego" alfabetu:

    ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ

    wyświetla:

    ÁÂĂÄĹĆÇČÉĘËĚÍÎĎĐ?ŇÓÔŐ?×?ŮÚ

    Trzy znaki zapytania, bo nie miałem liter Q, V, X w kodzie. Może ktoś kto ma odpowiednie narzędzia mógłby odpowiednio przemapować ten font?