atarionline.pl Kopiowanie CASow (Atarex) na real Atari - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime26 Aug 2020 zmieniony
     
    Czy kojarzycie jakiś kopier który potrafiłby odczytać blok z danymi z CASa z Atarexu (chodzi mi o drugi blok, który rozpoczyna się "ułamanym rekordem" którego przeczytać potrafi tylko zdaje się Atarexowy loader) i nagrać go poprawnie żeby dalej był odczytywalny?
    Z narzędzi mam możliwość użycia: Atari z magnetofonem, Sio2PC, kaseta-adapter (która działa nawet z Blizzardem).
    Najprościej byłoby wygenerować dobrej jakości wave i nagrać na jakimś magnetofonie/wieży stereo ale nie posiadam ;)
    Pytanie czy to się da zrobić w jakiś nie nazbyt karkołomny sposob (wczytywanie CASow poprzez adapter oczywiście działa)
    • 2: CommentAuthorbaktra
    • CommentTime26 Aug 2020 zmieniony
     
    "Zobacz TCX-Tools - szczegóły tu: ->link<-
    • 3:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime27 Aug 2020
     
    Dzieki, tylko właśnie chciałbym zachowac ten sam loader i zabezpieczenie :) A ten kopier zdaje się je chyba omija i pozwala na "odbezpieczenie" gry/programu, który następnie trzeba nagrać z innym loaderem. Niemniej jednak dzięki za pomoc:) poeksepermentuje w wolnym czasie.

    Ostatecznie najwyżej za parę duszek kupię jakiś magnetofon z LineIn i nagram w ten sposób (widziałem takie wynalazki na Allegro)
    • 4:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime27 Aug 2020
     
    Swoją drogą nawet nie wiedziałem że ten "ułamany rekord" to klucz deszyfrujacy (jeśli dobrze zrozumiem) a całość dalszą pliku jest XORowana o właśnie ten klucz :) sprytne.