atarionline.pl Jaki tytuł gry? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime1 Feb 2010
     
    Dostalem pytanie mailem, ale nie kojarze, moze ktos z Was:

    szukam gry, w która gralem przed wieloma laty, niestety jak to zwykle bywa nie pamietam tytulu. generalnie gra bardzo byla podobna do robbo, ale nie bylo tam niczego do przesuwania, po prostu poruszalismy sie po labiryncie, widok z góry, byly drzwi, klucze do zbierania i potowory latajace jak w roobo czy bulder dash, na kolejnych poziomach musielismy cos tam pozbierac i kolejny poziom...
    • 2:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime1 Feb 2010
     
    abbracadabra?
    • 3: CommentAuthormono
    • CommentTime1 Feb 2010
     
    Miałem to na kasetce z jakiegoś studia komputerowego w zestawie: Darg, Blip, Abracadabra.
    • 4: CommentAuthormac
    • CommentTime1 Feb 2010
     
    a no właśnie nie abracadabra, ekran się scroolował, chodziło się jakby po jakiejś bazie kosmicznej, trochę przypominało Alien Breed z Amigi
    • 5:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime1 Feb 2010
     
    A glowny bohater jak wygladal?
    • 6: CommentAuthormac
    • CommentTime1 Feb 2010
     
    jakoś nic charakterystycznego, jak połączenie postaci z montezumy z postacią z bulder dasha ;-)

    pamiętam że potworki które tam biegały były podobne do tych z bulder dasha, drzwi się rozsuwały/zasuwały cyklicznie
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime1 Feb 2010
     
    Kolorystyka? Tlo czarne?
    • 8: CommentAuthormac
    • CommentTime1 Feb 2010
     
    tło czarne, z kolorystyka będzie o tyle trudno, że miałem wtedy monitor czarno-zielony..
    • 9:
       
      CommentAuthorMWK
    • CommentTime1 Feb 2010
     
    No to może "Storm" albo "Gauntlet" ?
    • 10: CommentAuthormac
    • CommentTime1 Feb 2010
     
    no właśnie nie, za to pamiętam że grę miałem na kasecie z firmy Atarex, niebieska kaseta numer 27 lub 43, strona B od pozycji 5 do 175 ;-))) ale tytułu jakoś nie zapamiętałem...
    • 11: CommentAuthors2325
    • CommentTime1 Feb 2010
     
    3d24?
    • 12: CommentAuthorrudla
    • CommentTime1 Feb 2010
     
    Zone X ?
    • 13:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime1 Feb 2010
     
    King Tut's Tomb? Tutankham?
    • 14: CommentAuthormac
    • CommentTime1 Feb 2010
     
    ZONE X !!! to jest to! wieeeeelkie dzięki!
    • 15: CommentAuthormac
    • CommentTime1 Feb 2010
     
    jak się ciesze, że gra jest nadal tak samo grywalna jak kiedyś ;-)
    • 16: CommentAuthortrophy
    • CommentTime7 Jul 2016
     
    Proszę o pomoc. Taka gra. Chodzi się robakiem. Ucieka przed innymi robakami. Są tam takie miejsca, jakby z jajami. Plansza się scrolluje. Bohater - robak - z wyglądu taki prusakowaty.

    Chciałem synowi pokazać. Grałem za dzieciaka.

    Z góry dzięki.
    • 17:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime7 Jul 2016
     
    Może "Fire Bug"?
    • 18: CommentAuthortrophy
    • CommentTime7 Jul 2016
     
    Tak! Wielkie dzięki :-)

    Jako ciekawostka - fire bug to nasz popularny kowal bezskrzydły (często nazywany tramwajarzem), owad z rzędu pluskwiakowatych:

    ->link<-

    Niedaleko domu rośnie stare drzewo, są tam setki kowali. Ptaki ich nie jedzą, bo mają - podobno - okropny smak. W odróżnieniu od większości pluskwiakowatych nie wydzielają odoru w sytuacji zagrożenia. Kopulacja trwa długo - od 12h do 7 dni. Wówczas owady poruszają się złączone, niczym czerwone tramwaje,stąd popularna nazwa ;-)

    Syn doskonale zna te owady z podwórka. Idealnie się składa, że będzie można pograć w tą grę i przy okazji pogadać o przyrodzie :-)

    PS. Z dzieciństwa zapamiętałem, że to był jakiś prusak, albo karaluch. Nie spodziewałem się kowala bezskrzydłego.
    • 19:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime8 Jul 2016
     
    No, ja zawsze myślałem, że to jest dosłownie robak, który strzela, a nie żaden konkretny gatunek.

    Gra była obublikowana w ANALOG Computing 10/84 wraz z instrukcją. Fabuła tej gry, okazuje się, ma zabarwienie ekologiczne.