atarionline.pl Przezroczysta obudowa do Atari 800Xl - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  
    Czy ktoś już zamówił taką obudowę?

    ->link<-
    • 2:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime25 Oct 2020
     
    [opinia subiektywna]
    380zł za prowizoryczną obudowę z pleksi? Czy to jakiś żart? Ja rozumiem jeszcze gdyby to było zaprojektowane jakoś ładnie, dizajnersko, albo chociaż na wzór oryginału. W takiej formie to sorry, ale to wygląda jak prowizorka i jest po prostu brzydkie. Jak dla mnie, to takie obudowy mogły by być dostępne jako ostatnia deska ratunku dla kogoś, kto nie ma obudowy, a chce jakoś prowizorycznie za grosze złożyć egzemplarz do kupy. Koło stówy to by chyba była górna granica, chociaż i za darmo bym takiej obudowy nie chciał.
    [/opinia subiektywna]
    • 3:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime25 Oct 2020
     
    I czym to za kilka lat wybielić? ;)
    • 4:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime25 Oct 2020
     
    Ja nie zamawiałem, i raczej się nie skuszę. Głównie z tego powodu, że XL-ki mam całe. Gdybym miał mocno uszkodzoną obudowę, to pewnie byłbym zainteresowany. Wyglada specyficznie, ciekawie. Nie mam takich negatywnych odczuć jak Mq.

    A cena średnia. Przy niskich nakładach to norma, szczególnie w krajach, w których ta cena to równowartość dniówki albo dwóch dni. No właśnie ciekawe, ile takich się sprzeda - kilkadziesiąt? Kilkaset?
    • 5: CommentAuthorwojtas76
    • CommentTime25 Oct 2020
     
    Ogólnie pomysł ciekawy chociaż efekt nie zbyt... klawiatura też powinna być przeźroczysta.. Byłoby do kpl. z SIO2SD BIGGUS DICKUS czy SIOSPLITER:) Swoją drogą do 800XL kupiłbym oryginalną jakby ktoś miał. Obudowa mi się zapodziała, klawiatura jest.
    • 6:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime26 Oct 2020
     
    to jest ręczna robota, więc albo można to zrobić za darmo popijając piwko z kolegą, albo trzeba zapłacić za te 2 godzinki stania przy maszynie, prąd, amortyzację, księgową, itp.
    przyzwyczailiśmy się do tanich i dobrych rzeczy, ale to jest możliwe tylko wtedy, gdy są produkowane masowo. osobiście bym takiej obudowy nie kupił, ale doceniam wkład pracy i pomysł - ktoś poświęcił na to wieczór albo 2 i jeszcze miał 800xl pod ręką.
    BTW - mediana dniówki w DE to ~200EUR, więc mówimy o 3 godzinach pracy (info z gugla, dalej nie szukałem).
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime26 Oct 2020 zmieniony
     
    Pirx - ale wiesz jak to jest: mediana oznacza, że połowa dostaje nie więcej niż 200 euro. I pojawia się pytanie, czy czasem większość miłośników Atari, którzy potencjalnie byliby zainteresowani tą obudowę, nie jest w tej pierwszej połowie. Bo mam wrażenie, że Ci koncentrujący się na dobrych zarobkach rzadko są miłośnikami starych komputerów.

    Można by wziąć pod uwagę także dominantę, nie wiem ile to jest w DE, ale w Polsce średnia płaca koło 5000 zł, mediana 4000 zł, a dominanta 2500 zł...

    Ja to liczę od innej strony - ludzie zarabiają w krajach UE w zwykłych pracach około 10 euro na godzinę - czasem trochę mniej, czasem trochę więcej. Stąd dniówka. No niektórzy musieli by przyjść do pracy w następny dzień na dodatkową godzinkę czy dwie, żeby zarobić na tę obudowę :D
    • 8: CommentAuthor0xF
    • CommentTime26 Oct 2020
     
    Mnie się ta obudowa podoba.
    • 9:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime26 Oct 2020 zmieniony
     
    Kiedyś była taka książka SF, nie pamiętam (Zajdla albo Harrisona), bohater dostał mieszkanie (pokój, bo deficyt powierzchni) w którym meble były super przezroczyste, żeby "nie zawalać wizualnie przestrzeni". Bohater się wkurzył i pomalował. I dopiero wtedy okazało się, że szybko pożałował decyzji, bo one są takie brzydkie...

    Dla mnie jest neutralna. Gdyby była na thingiversie to bym się jarał, ale tak, to nie.
    • 10:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime26 Oct 2020
     
    Taki problem z przezroczystymi meblami miał Ijon Tichy, gdy pracował nad stworzeniem świata.
    • 11: CommentAuthorTMJ
    • CommentTime26 Oct 2020
     
    Bardzo fajna obudowa, można zamontować jakiś diodowy wskaźnik LED, a poza tym, nie zżółknie za następne 30 lat :) a jeżeli się to stanie, to będzie znowu biała :)
    • 12:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime26 Oct 2020
     
    TMJ - przezroczyste też żółknie:

    • 13: CommentAuthorTMJ
    • CommentTime15 Nov 2020
     
    Kontynuując wątek...
    Obudowa z akrylu dla A8 wydaje się "bułką z masłem", w porównaniu z tym oto dziełem. Dla chcącego nic trudnego :)
    Zrób sobie fajną obudowę na podstawie poradnika dla PS2! Ciekawa inspiracja, timelapse :)
    #DIY