atarionline.pl Ballblazer - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorxxl
    • CommentTime5 Nov 2020
     
    • 2:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime5 Nov 2020 zmieniony
     
    Dobre dobre :)
    Ale nie zrobili tego super przejścia w środku, a to było pikne...
    ->link<-

    No i w NTSC jest zbyt szybko...
    • 3:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime5 Nov 2020
     

    jhusak:

    Ale nie zrobili tego super przejścia w środku, a to było pikne...

    Noo, począwszy od 1:44 jest 8 taktów tego przejścia, nie?


    jhusak:

    No i w NTSC jest zbyt szybko...

    Ja bym powiedział że na odwrót, no ale de gustibus :-)
    • 4:
       
      CommentAuthorYosh
    • CommentTime6 Nov 2020
     
    :D Pikne!, sam też jestem wyznawcą PALowskiej wersji.

    To jedna z kilku gier na którą kumple z c64 przychodzili do mnie - ta ultra płynność, do dzisiaj uwielbiam.
    • 5:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime6 Nov 2020 zmieniony
     
    @Krótki, jakoś przegapiłem, jak to się mogło stać... Pewnie nie dosypiam ostatnio...

    A gra miodzio wykonanie - pamiętam, jak się zachwycałem tym antyaliasingiem - pyk do przodu, stateczek ruszał i się powoli zatrzymywał, a krawędzie szachownicy przepływały płynnie z jednej w drugą... Gorzej w poziomie, ale co poradzisz, jak nic nie poradzisz.

    W NTSC jak wchodzi solóweczka to nutki się prawie zlewają ze sobą, nie słychać staccato, tylko raczej glissando.
    • 6:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime6 Nov 2020 zmieniony
     

    Yosh:

    :D Pikne!, sam też jestem wyznawcą PALowskiej wersji.

    De gustibus, jasne, ale z samą grą jest problem że w PAL chodzi wolniej, bo w 16,7 klatek/s zamiast w oryginalnych 20.

    BTW. Jak kto nie widział to koniecznie zapoznajcie się z wersją na Atari 7800 - pełne 30 klatek/s, rotofoile są płynnie skalowane w wysokiej rozdzielczości, i ogólnie wszystko jest lepiej niż "u nas".

    jhusak:

    W NTSC jak wchodzi solóweczka to nutki się prawie zlewają ze sobą, nie słychać staccato, tylko raczej glissando.

    Widać taka wola kompozytora. Sam też wolę tempo PAL-owskie, ale myślę że to po prostu dlatego że jestem z nim bardziej osłuchany.