atarionline.pl POKEY... - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthoryovish
    • CommentTime16 Nov 2020
     
    Mam 4 atarynki 2x65XE, 130XE i 800XL, ale tylko w 800 Pokey był w podstawce. Brak podstawek w nowszych atarynkach to chyba oznaka cięcia kosztów...
    • 2:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime16 Nov 2020
     
    niekoniecznie cięcie kosztów-przecież to dodatkowy element,widziałem różne konfiguracje podstawka/brak podstawki ,swego czasu sam się zastanawiałem czemu raz podstawki są a raz ich nie ma ,masz może na zbyciu jakiegoś Pokeya?
    Ewentualnie płytę główną z Pokeyem,albo cały komputer ?
    • 3:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime16 Nov 2020
     
    Duża część 800XL ma wszystkie układy w podstawkach. Później faktycznie w serii XE już podstawki seryjnie na całych płytach nigdy nie występowały, ale zdarzają się płyty, w których jakiś pojedynczy układ był fabrycznie w podstawce. Ja np. mam takie 65XE z dzieciństwa, gdzie fabrycznie Sally jest w podstawce. Te pojedyncze podstawki, to prawdopodobnie chwilowy brak dostawy danej części w fabryce i żeby linia produkcyjna nie stała, to pakowano podstawkę, a później po dostawie tylko wkładano ten brakujący element do całej partii. Tak przynajmniej słyszałem.
    • 4:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime17 Nov 2020 zmieniony
     
    Takie posunięcia (podstawki) mogą oznaczać chwilowy deficyt układów podczas lutowania płyt głównych, wówczas zamontowanie podstawki ratuje produkcję. Układ się wkłada przy montowaniu komputera. Jest to wielce prawdopodobne, bo z reguły nie wszystkie układy siedziały w podstawkach, tylko kilka.
    O, Mq - uprzedziłeś mnie :)
    • 5: CommentAuthoryovish
    • CommentTime17 Nov 2020
     
    Ma to sens.

    Poza tym, ten konkretny egzemplarz, ma dziwnie duże wcięcie, wskazujące czoło układu...
    • 6: CommentAuthoryovish
    • CommentTime17 Nov 2020
     
    Znalazłem w sieci , POKEY miał takie wcięcia...
    • 7: CommentAuthoryovish
    • CommentTime17 Nov 2020