atarionline.pl LAST SQUADRON - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorRYSIEK_M
    • CommentTime17 Dec 2020
     
    Gdzie można nabyć grę LAST SQUADRON ?
    • 2: CommentAuthorZuluGula
    • CommentTime17 Dec 2020
     
    Jeszcze nie jest na sprzedaż.
    • 3:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime17 Dec 2020 zmieniony
     
    Pliki można ściągnąć, są dostępne. A wersję fizyczną, najlepiej na carcie, bardzo chętnie bym nabył - ładnie, oficjalnie wydaną.
    • 4:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime22 Dec 2020
     
    Rozszerzoną wersję gry na cartridg'u wyda SikorSoft.
    • 5:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime22 Dec 2020
     
    Wiem. Czekam :-)
    • 6: CommentAuthorurborg
    • CommentTime22 Dec 2020
     
    Długo trzeba będzie czekać? Ktoś cos wie?
    • 7:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime22 Dec 2020
     
    Myślę, że 1 kwartał 2021.
    • 8:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime23 Dec 2020 zmieniony
     
    o! to trzeba kupić :).
    PS.Gry nawet nie włączyłem.
    • 9:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime23 Dec 2020
     
    Liczę na opcję pauzy lub brak auto-respawnu po stracie życia ;-)
    • 10:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime23 Dec 2020
     
    Pauza już dawno jest dodana ;)
    • 11:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime24 Dec 2020 zmieniony
     
    A no to super :-)
    Fajnie jakby wzorem ADAM Is Me nowa wersja była też dodatkowo dostępna w wersji dyskietkowej lub plikowej, oryginał nabędę na 100%, ale nie przepadam za wachlowaniem cartami.
    • 12:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime25 Dec 2020
     
    @ shanti77
    "Pauza już dawno jest dodana ;)"

    ...czyli gra jest ciągle updatowana i generalnie niedokończona ostatecznie,poczekam zatem na wersję 100%.
  1.  
    Tytuł gry po polsku to "Ostatni Szwadron".
    • 14:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime27 Dec 2020
     
    Powinna być "Ostatnia eskadra". Szwadron to może być kawalerii.
    • 15: CommentAuthorbruno_j
    • CommentTime27 Dec 2020
     
    Ewentualnie "Ostatni dywizjon".
    ->link<-
  2.  
    Macie rację.
    • 17:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime28 Apr 2021
     
    • 18:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime28 Apr 2021
     
    Pięknie wygląda "title screen". Kiedy (dokładnie) i za ile i na czym?
    • 19: CommentAuthorAdam
    • CommentTime28 Apr 2021
     
    Fajnie, że już wkrótce wyjdzie wersja finalna.

    Przydałaby się Sikorowi pewna pomoc w angielskim, wrażenia po filmiku byłyby jeszcze lepsze.
    • 20:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime28 Apr 2021
     
    @maly_swd ceny nie znam, grę wydaje Sikor. Gra jest stworzona pod cartridge'a xegs 256KB. Kod jest praktycznie gotowy, pozostały tylko poprawki w balansie.

    Wypowiedź Sikora:
    - Planuję w trzech opcjach cenowych, wszystko na cartridge-u
    - Jedna z opcji (w planach) jest mocno limitowana, jedna na pewno będzie mogła być dorabiana. Ze "środkową" - okaże się, czyli de facto - nie powinno zabraknąć wersji podstawowej dla każdego
    • 21:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime29 Apr 2021
     
    Fajnie byłoby jakby dla nabywców wersji cart albo po okresie sprzedaży pudełkowej, była również dostępna wersja dyskietkowa.
    Swój egzemplarz nabędę, ale podobnie jak w przypadku ADAM Is Me, wolałbym to sobie ładować z SIO2SD lub stacji, zamiast wachlować cartem ;-)
    • 22:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime21 May 2021
     
    Nowszy filmik:

    • 23:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime21 May 2021
     
    @Jacques wersji dyskietkowej raczej nie będzie, ale jest wersja plikowa, która wymaga 320KB (256+64). Sam używam jej do testowania na Atari65XE + 512KB od Zaxona.
  3.  
    Trzymamy kciuki, by wkrótce pojawiła się oficjalna wersja. Ja robiłem tej grze małą reklamę na moim mini kanale, a oficjalnego wydania, jak nie było tak nie ma. :P
    • 25:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime21 May 2021
     
    @shanti77
    No i super, taka wersja plikowa do załadowania z SIO2SD, SIDE, itp. byłaby tym o co chodzi do codziennego użytku (oprócz zakupionej wersji CART).
    • 26: CommentAuthorXuio
    • CommentTime21 May 2021
     
    shanti77 A cyfrowa kopie obrazu carta da sie kupic?
    • 27:
       
      CommentAuthorzbylu
    • CommentTime25 Jun 2021
     
    Wydanie gry rewelacyjne (wersja budżetowa). Sama zaś gra - perełka na małe Atari :).
    • 28: CommentAuthorPawex (RTG)
    • CommentTime30 Jun 2021 zmieniony
     
    Tematyka gry lotnicza.
    Tak mi przyszło do głowy, że jakby ktoś chciał sobie uzupełnić granie dodatkową lekturą to jest taka ciekawa książka o Dywizjonie 303
    • 29: CommentAuthorbruno_j
    • CommentTime30 Jun 2021 zmieniony
     
    @RTG Do tytułu gry bardziej nawiązuje ta pozycja:

    Podtytuł "Moje życie jako lotnika, przemytnika i poszukiwacza przygód"
    ;)
  4.  
    he,he ..podtytuł faktycznie wskazuje, że ta książka bardziej nawiązuje do gry.
    • 31: CommentAuthorrbej1977
    • CommentTime30 Jun 2021
     
    To gra nawiązuje do książki....
  5.  
    Nowy wytwór polskiego przemysłu lotniczego:
    ->link<-
    • 33: CommentAuthorurborg
    • CommentTime1 Jul 2021
     
    @RTG
    Wooow niezły samolocik. Jednosilnikowy odrzutowiec o masie poniżej 2 ton! Możliwość lotu ślizgowego w wypadku awarii silnika. Prędkość przelotowa 750km/h. Do tego spory zasięg do 3200km. To będzie hit.
  6.  
    ..a już za niedługo można będzie uzupełnić granie w "Last Squadron" amerykańską produkcją z Holywood:
    • 35: CommentAuthorPawex (RTG)
    • CommentTime3 Jul 2021 zmieniony
     
    Jeszcze jeden klip pod gierkę w klimacie lotniczym:


    chyba panowie pamiętają te czasy...
    (eh, te nogi nauczycielki od biologii)
    • 36: CommentAuthorbruno_j
    • CommentTime3 Jul 2021 zmieniony
     
    "Top Gun" to tylko miałka imperialistyczna odpowiedź na polski "Na niebie i ziemi", a Maverick to nieudolna kopia majora Zygmunta Greli (Piotr Fronczewski) :P
  7.  
    o kurde ..tego nie znałem.
    Pierwszy raz to widzę.
    • 38: CommentAuthorurborg
    • CommentTime3 Jul 2021
     
    Mój egzemplarz dotarł. Pograłem. W mojej ocenie gra ustanawia nowy poziom jakości w strzelankach na małe atari. Grywalność jest świetna, gra jest dynamiczna, można odnieść wrażenie że gramy na automacie arcadowym. Audiowizualnie jest full wypas - intro, muzyka, grafika, wszystko na najwyższym poziomie. Poziom trudności jak dla mnie jest dosyć wysoki. Na początku włączyłem sobie tryb arcadowy i odbiłem się od ściany. przeszedłem na tryb normalny i po kilkunastu próbach opanowałem grę na tyle że byłem w stanie dotrzeć do drugiego poziomu. Jak dla mnie przejście gry na normalnej trudności to będzie wyzwanie a na arcade nie spodziewam się aby mi się to udało. Gra jednak jest przyjemna i chce się do niej wracać i próbować jeszcze raz. Czuję że kartridż będzie mocno i często eksploatowany.

    Co do samego wydania - zakupiłem wersję budżetową. Moim zdaniem powinna się nazywać wersją standardową bo jest tu przecież i pudełko i instrukcja. Budżetowo to był sam kartridż i instrukcja w pdf do pobrania. Swoją drogą pudełko i instrukcja i tak wylądowały na strychu a kartridż trzymam luzem bo grę kupiłem do grania a nie do postawienia na półce. W mojej ocenie wydanie jest bardzo dobre i bardzo się cieszę że gra została wydana w takiej ulepszonej i rozbudowanej wersji. Chwała za to Sikorowi i Shantiemu. Jedyne co mi brakuje do ideału to żeby kartridż był w szarym kolorze i high score zapisywały się na kartridżu.
    • 39: CommentAuthorbruno_j
    • CommentTime3 Jul 2021
     
    Warto obejrzeć. Sceny lądowania na lotnisku zapasowym kręcono na DOL Kliniska.
    ->link<-
    ->link<-
    • 40:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime3 Jul 2021
     
    Pograłem tydzień temu. Wyszło, że d... ze mnie a nie gracz. No cóż, może trochę potrenuję.
    • 41: CommentAuthorurborg
    • CommentTime3 Jul 2021
     
    Dzisiaj udało mi się dojść do bossa na drugim levelu ale tam już poległem. Niestety nawet ulepszone na maxa tarcza nic nie dają w wypadku zderzenia z wrogiem. Chronią przed trafieniem pociskiem, ale zderzenie z wrogiem zawsze skutkuje natychmiastową śmiercią. Gra to bezwzględnie wykorzystuje. Część przeciwników próbuje ewidentnie staranować nasz samolot. Najgorsi są jednak wrogowie atakujący znienacka od tyłu. Bossowie zaś strzelają nie tylko pociskami ale również wysyłają w kierunku gracza wrogie pojazdy w formie kamikadze. Tak więc niby pojazd może wytrzymać kilka trafień, a tarcze nawet z czasem potrafią się regenerować, ale i tak nawet z wymaksowanymi osłonami cały czas grozi "instant death".
  8.  
    Dzięki łączonej promocji Sikor Soft oraz kanału "Retro Borsuk i Montek!" ja już też mam swoją kopię ostateniego szwadronu. I właśnie sobie ogrywam :)
  9.  
    Nikt chyba nie zauważył że tytuł posta mówi o grze Last Squadron, natomiast poszczególne posty odnoszą się do gry The Last Squadron. To są dwie co prawda podobne ale różniące się od siebie gry.
  10.  
    O kurde, to przepraszam za moją ignorancję.

    Ale jak już jestem to dodam, że "The" Last Squadron jest fajny :)