atarionline.pl Andrzej Krzywda (podcast) - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorjpacanowski
    • CommentTime9 Jan 2021 zmieniony
     
    Gościem podcastu jest Andrzej Krzywda. Prowadzi firmę IT, jest programistą, blogerem, vlogerem, szachistą, futurystą.

    M.in. mówi krótko o swojej przygodzie z małym Atari :)

    ->link<-
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime9 Jan 2021
     
    No właśnie, krótko o Atari, chodź w zachętach do wysłuchania podcastu jest pytanie retoryczne: "Co Andrzej programował na Atari?". Z odpowiedzi wynika, że nic nie programował :D

    Ale ciekawi mnie historia w tle - czy wiadomo w jakim mieście to się działo, do jakiej szkoły chodził - żeby namierzyć wspomniane kółko komputerowe i nauczyciela, który je prowadził?
  1.  
    o ile pamiętam - Andrzej pochodzi z Wrocławia, w dzisiejszym świecie IT jest wielu Atarowców np. Jakub Nabrdalik, czy mój kolega z pracy Damian Z. (chowam nazwisko, bo to nie jest szołmen, ani publiczna osoba), chociaż wszyscy zapytani powiedzą "coś tam programowali" - przepisywanie programów, modyfikacja, potem tworzenie własnych... kończyło się na wyłączeniu komputera. "Bo to niszczy telewizor", "bo to prąd zużywa", "bo stracisz wzrok", "uczyłbyś się lepiej w szkole do jakiegoś pożytecznego zawodu". Ja swoje programy straciłem, nigdy nie udało mi się wczytać z taśmy (MK232P z "interfejsem" do SIO) tego co na niej zapisałem z poziomu BASICA. A programy pisane "na kartkach" - wtedy to były "nieistotne szpargały" - zaginęły w czasach dziejów.

    Podejście post-feudalnego społeczeństwa, nie zmieniło się od kiedy pamiętam - a będzie tego x-dziesiąt lat, stwierdzam że jednak "Polskie IT" nie istniało i nigdy nie będzie istnieć na światowym poziomie, uparci indywidualiści to wyjątki, a nie reguła.

    ps. @Kaz - Andrzej jest otwartym gościem, napisałem do niego na Twitterze, siłą rzeczy widywałem się z nim kilka razy w roku na różnych konferencjach, ale obecnie to nie jest możliwe.
  2.  
    @Kaz
    odpowiedź od Andrzeja, w zakresie ograniczenia medium: "kółko było w Domu Kultury w Dobrzeniu Wielkim (opolskie)"
    • 5:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime12 Jan 2021
     
    Dzięki za zapytanie Andrzeja - i Andrzejowi za odpowiedź! :D