atarionline.pl SDrive Micro ;) - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime31 Jan 2021
     
    Mam w drodze kolejne ale najpierw te "buble" musze poprawić.
    • 2:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime31 Jan 2021
     
    Jedno mniej już masz do poprawki. Otwarcie obudowy warto zrobić płaskim wkrętakiem od czoła wtyczki podważając lekko naroża. Między wtykiem a obudową.
    Zapis działa.
    • 3:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime31 Jan 2021 zmieniony
     
    Dobrze wystalkowałem, że wysyłasz je z Częstochowy? ;) W ogóle to podobno ma to nawet dzisiaj przy niedzieli przyjść.. wyjątkowo wyszło, że pośpiech to zły doradca.
    Odebralem paczkę, de facto stało się tak, że po zamówieniu jednego, później zamówiłem jeszcze drugi. Proponuję nie wysyłać na razie drugiego, tylko odeśle ten pierwszy, a potem dojdą oba. Da radę tak?
    • 4: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime31 Jan 2021
     
    OK, tylko mi daj info przez Allegro do kogo ;)
    • 5: CommentAuthorurborg
    • CommentTime1 Feb 2021
     
    SDrive dotarł. Przetestowałem, zgrabne cacko, działa, aczkolwiek tak jak już tu pisano, nie działa zapis. Na allegro jest opcja zwrotu towaru do 14 dni uwzględniająca darmowe odesłanie paczkomatem, aczkolwiek to chyba wiąże się ze zwrotem kosztów i rozwiązaniem umowy sprzedaży. Czyli że chyba będę musiał zamówić ponownie?
    • 6: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime1 Feb 2021
     
    Ja je po prostu przerobie i odeśle.
    • 7:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime1 Feb 2021
     
    Wysłałem wiadomość przez serwis alle :) przejdziemy przez to, na spokojnie :)
    • 8: CommentAuthorurborg
    • CommentTime1 Feb 2021
     
    Przesyłkę umieściłem w paczkomacie.

    Tak z innej beczki, testowałem SDrive z kartą pamięci 64GB, bo akurat nie miałem mniejszej. Działa, aczkolwiek kartę trzeba sformatować w Fat32, bo w domyślnym dla takich kart fotmacie-exFat nie będzie działać.
    • 9: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime1 Feb 2021
     
    Generalnie, S-Drive w oryginale to miało tylko FAT 16 i karty do 1 giga o ile mnie pamięć nie myli.

    Więc tu jest poprawa ;) Ja testowałem karty do 16 giga bo parafrazując klasyka "powinno wystarczyć dla każdego" ;)

    Tak jak pisałem do znudzenia, to jest proste wgrywadełko do wgrywania gier a nie hiper, super, duper interfejs .

    Planowałem wypuścić to od razu z kartami pamięci 1 giga w zestawie ale sprzedawca mi sie z Allegro zwinął i już nie ma ich w ofercie...A miał je po 3,50 brutto ;)

    Jadę z kolejną , poprawioną porcją, wtyki na maszynach ;)
    • 10: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime7 Feb 2021
     
    Druga seria jutro wyleci..Ufffff
    • 11: CommentAuthorBelzebub
    • CommentTime7 Feb 2021
     
    To jak mi już ten interfejs przyjdzie a mam kartę 8GB to jak lepiej sformatować? Na fat 16 czy fat 32?
    • 12: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime7 Feb 2021
     
    FAT 32.

    Jak ktoś jeszcze chce to wystawiłem na Allegro kolejną porcję.
    • 13:
       
      CommentAuthorlaoo
    • CommentTime10 Feb 2021 zmieniony
     
    Mam i ja!

    • 14:
       
      CommentAuthorlaoo
    • CommentTime10 Feb 2021
     
    Odpalone, pobawione, działa!
    Mam tylko problem z jedną rzeczą. Jak wybiorę już jakiś obraz jako D1 i zrobię reboot, to nie potrafię wrócić do menu z sdrive.atr. Zawsze bootuje się ten obraz, nawet zimny start nie pomaga, dopiero wyłączenie zasilania. Dobrze rozumiem, że nie jest to możliwe, bo do tego był sprzętowy guzik, który został wycięty, czy może jest jakiś sposób?
    • 15: CommentAuthorBelzebub
    • CommentTime10 Feb 2021
     
    Ja też już otrzymałem ale niestety pobawię się dopiero za kilka dni, bo wybieram się do szpitala :(
  1.  
    Też już mam :)
    • 17:
       
      CommentAuthorcaco
    • CommentTime10 Feb 2021
     
    Ja dzisiaj zakupiłem na alledrogo ostatnią sztukę :) CZekam z niecierpliwością.
    • 18: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime10 Feb 2021
     
    Dostałem dzisiaj :::)))

    Niestety teraz nie przetestuję :(

    Praca cholera i jeszcze przemarsz wojsk ;)

    @Belzebug zdrowia ci życzę i czekam na test SdriveMicro
    • 19: CommentAuthorBelzebub
    • CommentTime11 Feb 2021
     
    @atariki50
    Dzięki i napewno się odezwę po wszystkim
    SDrive micro przetestuje napewno i pewnie będę też potrzebował pomocy przy odczycie/ zapisie programów w Basic ale jak coś to wiem że zawsze mam Was życzliwych i służących pomocą ;)
    • 20: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime11 Feb 2021
     
    Laoo, taki tego urok.Trzeba wyłączyć i włączyć kompa.
    • 21:
       
      CommentAuthorlaoo
    • CommentTime11 Feb 2021
     
    Jest to pewne, dość istotne ograniczenie. No cóż, trzeba to zaakceptować.
    • 22: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime11 Feb 2021
     
    Te funkcje są w dużym Sdrive, też mam zrobione po mojemu i wystawione. Tam są i diody, i przełączniki i przyciski .....
    • 23: CommentAuthortakron27
    • CommentTime12 Feb 2021
     
    jakie są wymagania odnośnie kart pamięci?
    mam 1gb z dawnego telefonu nokii, druga to 4gb kingston hc klasy4.
    z tą 1gb w ogóle sdrive nie startuje (bootuje do basica), z tą 4gb jest sdrive-ng error report, error initialising sd-card.
    karty kilkukrotnie formatowane, zapisywany najpierw loader potem pliki atr,xex. i nic..
    • 24: CommentAuthorXuio
    • CommentTime12 Feb 2021
     
    @tarkon27 karty sformatowane na FAT32?
    • 25: CommentAuthorurborg
    • CommentTime12 Feb 2021
     
    Musi być sformatowana w Fat32 w przeciwnym wypadku będzie error. Nie jestem pewny ale skoro z tą pierwszą nie wyskakuje ci error to chyba karta działa. Musisz na nią zgrać odpowiednie pliki.
    • 26: CommentAuthortakron27
    • CommentTime12 Feb 2021
     
    no przeca pisałem że karta wielokrotnie formatowana. tak fat32. tak jest na niej 'loader' w folderze głownym.
    kolega pożyczył mi 32gb Samsung evo plus. i nadal error initialising sd-card.
    • 27:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime12 Feb 2021 zmieniony
     
    Te "poprawione" śmigają jak złoto, zapis działa!!
    Dziękuję, idealna obsługa klienta :)

    Zauważyłem, że sdrive ma ten sam problem z odczytem plików z karty, co radia samochodowe - nie zwracają uwagi na nazwy plików, a tylko odczytują je po dacie wgrywania na kartę. Jest na to prosty tool "drive sort", niemniej jednak po każdorazowym wgraniu plików, trzeba go od nowa zapuszczać :)
    • 28: CommentAuthortakron27
    • CommentTime12 Feb 2021 zmieniony
     
    o tym że nie sortuje plików czytałem wcześniej na de-re-sdrive.

    komunikat u mnie wygląda tak:

    EDIT: komunikat jest taki zarówno BEZ włożonej karty jak i na kartach 4gb i 32gb. Na karcie 1gb komunikatu nie ma ale bootuje się do READY/basic.
    jakieś pomysły?
    ?
    • 29: CommentAuthorrobertj07
    • CommentTime12 Feb 2021
     
    czy mozna jeszcze skladac zamowienia?
    • 30: CommentAuthortakron27
    • CommentTime12 Feb 2021
     
    ook, ruszyła katra 1gb.
    sformatowana programem "Martik USB Disk Formatter".
    teraz wczytal się loader.

    pozostało pytanie - czy są jakieś wytyczne z którymi kartami dongiel nie działa? nie zaskakuje z 4gb hc kingstonem ani z 32gb Samsungiem evo.

    z jakich kart (producenci) wy korzystacie? sandiski są bezproblemowe?
    • 31:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime12 Feb 2021
     
    Ja wrzuciłem normalnie sandiska 8gb, sformatowanego pod windowsem i wszystkie 3 egzemplarze, które dostałem, go czytały bez problemu.
    • 32:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime12 Feb 2021
     
    u mnie na dużym sdrive działa 16gb sandisk bez jęczenia.
    • 33: CommentAuthortakron27
    • CommentTime12 Feb 2021
     
    ok, dzięki za odzew. poszukam koło siebie sandiska, może mam w którymś fonie. dzięki.
    • 34: CommentAuthorJerzy72
    • CommentTime12 Feb 2021
     
    A ja mam takie pytanie.
    Postępując zgodnie z instrukcją tj :
    ... Podpinamy interfejs do gniazda SIO w Atari
    Włączamy Atari z wciśniętym klawiszem OPTION
    Załaduje się przeglądarka plików które są na karcie
    Kursorami wybieramy co chcemy załadować,
    resetujemy komputer z wciśniętym OPTION i wybrany plik się ładuje.

    Jak wcisnąć to option i reset, skoro przy wciśniętym option skacze kursor po plikach. a jak dam reset to większość gier się nie wczytuje.
    ps. Inne moje wczytadło sdrive działa ok, ale tam jest zewnętrzne zasilanie i nie ma zaniku napięcia podczas restartowania czy resetowania atari.
    Dajcie jakiś link do filmu to zobaczę jak to w praktyce działa.
    :)
    • 35: CommentAuthorXuio
    • CommentTime12 Feb 2021
     
    • 36:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime12 Feb 2021
     
    Masz jakieś dziwne problemy - pozostaje mi się cieszyć, że "u mnie działa".
    Sam loader idzie bez optiona, większość gierek, które pobieżnie sprawdziłem, tez się odpalają bez optiona. Wydaje mi się też, że nawet jeśli kursor jeździ po plikach to i tak musisz dwa razy returnem potwierdzić.
    • 37: CommentAuthorJerzy72
    • CommentTime12 Feb 2021
     
    AAA, dzięki już kumam. Kombinacja klawiszy Reset Option.
    Teraz działa.
    Pozdrawiam.
    • 38: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime15 Feb 2021
     
    Znikają że tak powiem dosyć szybko...;)
    Zamówiłem płytki pod kolejną serie ale to będzie dopiero za jakieś 2 tygodnie. Musze sie też zająć innymi interfejsami. Też ludzie czekają...;)

    Wystawiłem właśnie ostatnie 6 sztuk z rezerwy strategicznej którą zawsze mam na wypadek reklamacji, zagubienia przesyłki itp. Mogę ją zwolnić.

    Allegro, tam gdzie zwykle.
    • 39:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime15 Feb 2021
     
    Właśnie zakupiłem, też się pobawię ;)
    • 40: CommentAuthorXuio
    • CommentTime17 Feb 2021
     
    Mam i ja :) Bardzo sprytne i wygodne urzadzonko. Co ciekawe, aby "poszlo" z moja karta 2gb Transcend tez musialem skorzystac z "Martik USB Disk Formatter".
    • 41: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime17 Feb 2021
     
    Ostatnia porcja prawie gotowa, jutro i pojutrze powinny wszystke zamówione być w drodze.
    • 42: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime17 Feb 2021
     
    A tu z okazji release "Alberta" naszło mnie zrobić sobie "cardrigde" z jedną grą, na SIO ;) Może pomysł głupi ale fejs grosze kosztuje a można by tak gry wydawać ;)

    • 43:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime18 Feb 2021
     
    Pomysł nie jest głupi, też o tym pomyślałem, ale jest wada takiego rozwiązania - gra do uruchomienia pełnej wersji dalej wymaga 128KB pamięci RAM. Aby naprawdę była to wersja cartridge'owa to trzeba przebudować kod, żeby korzystał z pamięci bankowanej. I wtedy uruchomi się z carta nawet na Atari z 64KB. A wtedy jest większy sens wydawania tego.
    • 44: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime18 Feb 2021
     
    KAz, to jest na SIO i ładuje z SIO ;) Nie z carta. "cart" w cudzysłowie. Gierka przerobiona na ATR i ustawiona jako autoboot w Sdrive micro zamiast loadera.
    • 45:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime18 Feb 2021
     
    xxl kiedyś pracował nad takim kartridżem (właściwie grą pod to), dodatkowo muza miała iść z tego, taka prawdziwa.
    • 46:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime18 Feb 2021
     
    Zaxon - tłumaczysz oczywistości, więc nie zrozumiałeś mojego posta: uważam, że to nie jest głupi pomysł, jak napisałeś, bo i taka forma wydania gry mogłaby być konkurencyjna dla prawdziwego cartridge'a, ale akurat _przy tej konkretnej grze_ to ogranicza zasięg odbiorców do tych, którzy mają co najmniej 128KB pamięci RAM. Gdyby to była gra wymagająca Atari z 64KB to praktycznie dla gracza nie byłoby różnicy między cartridge'm a tym ładowaniem z SIO. I można by grę w tej formie wydać zamiast cartridge'a. Dla gry wymagającej więcej pamięci RAM lepiej jednak, moim zdaniem, przebudować kod do prawdziwego cartridge'a, powiększy to liczbę odbiorców o tych, którzy rozszerzeń pamięci nie mają.
    • 47: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime18 Feb 2021
     
    Aaa, przepraszam, nie doczytałem że ta gierka wymaga 128 kilo. Dawno już takiej stockowej maszyny nie miałem to i nie zauważyłem ;)
    • 48:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime18 Feb 2021
     
    Spoko. Akurat tutaj sam silnik działa na 64KB i Kski zrobił tak, że da się grę uruchomić przy standardowej konfiguracji. Ale wtedy mamy mniej poziomów i bez obrazków między poziomami. Więc wersja cartrige'owa jest jak najbardziej wykonalna.

    SDrive Mini, który też u Ciebie kupiłem, to nadaje się moim zdaniem na jakąś bardzo obszerną grę, której nie opłaca sie robić na carta, ze względu na koszt pamięci. Np. wyobrażam sobie grę ze wstawkami filmowymi, które zajmują np. 16MB :)
    • 49: CommentAuthorurborg
    • CommentTime19 Feb 2021
     
    Przy takim koszcie urządzenia wydawanie na nim gier jest sensowną opcją. Szczególnie gier dyskowych doczytujących często jakieś dane z dysku.
    • 50:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime19 Feb 2021
     
    SDrive Mini Zaxon sprzedawał za 60 zł. Do tego trzeba doliczyć jakiś koszt karty SD. Z kolei koszt cartridge'a zależy od potrzebnej pamięci, dla 128KB jest to na pewno poniżej 60 zł, więc przy grach wymagających mało zasobów nie jest to opłacalne.

    Ale wraz ze wzrostem zapotrzebowania na RAM w cartridge'u staje się to ciekawą alternatywą. W takich RAM-Cartach, jak pisał w innym wątku Galtron, pamięci stanowią lwią część ceny całości. W SDrive Mini koszt karty SD tak nie rośnie jak koszt pamięci RAM.