atarionline.pl Legia na Atari - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime27 Jan 2021 zmieniony
     
    Kolega Oskar podrzucił ciekawe info z giełdy na Grzybowskiej. Był tam człowiek sprzedający gry dla Atari ST/STE, który jednocześnie był wielkim kibicem Legii Warszawa. Ktoś kojarzy tego sprzedawcę?

    No i teraz prawdziwa ciekawostka z epoki, którą podesłał Oskar: człowiek ten przerobił m.in. grę "Kick Off", w taki sposób, że na ekranie tytułowym jest zawodnik w koszulce Legii. W oryginale był w czerwonej i zwrócony twarzą w nasze lewo, w wersji zmienionej ma białą koszulkę o nieco innym wzorze, oczywiście z L, i patrzy na wprost, a włosy ma rozwiane :D. Nie jest to trywialna zmiana koloru koszulki, trzeba było trochę się do tego przyłożyć.

    Do tego na ekranie menu ma napis "Cobrasoft" i Legia". Do tego Oskar znalazł od niego kopier "Fast Copy" z dopiskiem "Cobrasoft Warszawa Forza Legia!". Czy ktoś ma może inne znakowane przez niego gry/programy? Ewentualnie zna jakieś inne szczegóły o tej osobie. Albo chociaż strzępy wspomnień.

    PS. Plik programu "Fast Copy" już udało się zgrać, dzięki pomocy Xorcerera (dzięki!). Romek jeszcze walczy ze zgraniem tego specyficznego "Kick Off", więc jak się uda - to udostępnimy w tym wątku oba programy.
    • 2:
       
      CommentAuthorCyprian
    • CommentTime27 Jan 2021
     
    dobre, a czy on sprzedawał tą przerobioną wersję?
    Pytam bo kupiłem tam kick off na ST. Powinienem mieć to gdzieś na strychu. Pora się tam wybrać :)
    • 3:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime27 Jan 2021
     
    Tak, sprzedawał. Na zdjęciu dyskietka z tą wersją, zakupiona na giełdzie. No to śmigaj na strych, może tam będzie wersja z Polonią Warszawa :D
    • 4:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime27 Jan 2021
     
    Nie tylko gęba przerysowana - cała postać jest nieco przesunięta w dół, zmieniło się położenie rąk legionisty, głowa już nie uderza w górną krawędź ekranu. No i znikła gdzieś prawa dłoń "tego na dole".
    • 5:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime27 Jan 2021
     
    czyli kibic nie poszedł na łatwiznę,szkoda że "gęba przerysowana"to nie to co w pierwszej chwili myślałem,bo robiło się ciekawie ;) .
    • 6:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime28 Jan 2021
     
    Mam wrażenie, że to miała być jakaś realna postać zawodnika Legii. Początkowo myślałem, że to Sylwester Czereszewski, bo on miał taki rozwiany fryz, ale on grał w Legii dopiero od 1998 roku. Nie wiem, kiedy Oskar kupował grę, ale to trochę za późno. Może to Ryszard Staniek, był w Legii już w 1995 roku? Nawet podobny :)
    • 7:
       
      CommentAuthordely
    • CommentTime29 Jan 2021 zmieniony
     
    Staniek nigdy nie był specjalnym idolem kibiców i grał za późno. Na grafice jest najprawdopodobniej Roman Kosecki.

    • 8:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime9 Mar 2021
     
    Dely - dzięki. Tak, to prawdopodobnie on!
    • 9:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime1 May 2021
     
    Zgodnie z obietnicą - dzięki pracy Xorcerera - mamy plik z grą!
    • 10: CommentAuthoras...
    • CommentTime2 May 2021
     
    Szacun!
  1.  
    Na wstępie bardzo dziękuję Kazowi i Xorcererowi za świetną akcję! Cieszę się że ta perełka nie zaginie. Moim zdaniem to musiał być Kosecki. Komputer kupiliśmy w 1989 a Kick Off był jedną z pierwszych gier w mojej kolekcji. Gość który ją sprzedał miał stoisko w przejściu do sali gimnastycznej. Niestety wiele więcej nie pamiętam.