atarionline.pl Atari 400 - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorPitulajg
    • CommentTime28 Jan 2021
     
    Witam!
    Mam mam okazje kupic nowa konsole atari 400 ale sprzet jest z chyba z USA albo Kanady bo widze po wtyczkach i napieci na zasilaczu ze jest na 130V i tutaj moje pytanie czy konsola bedzie dzialac na naszych telewizorach czy raczej sie sobie na niej nie pogram nie wiem czy jest NTSC czy region free pomijam juz to ze bede musial zmienic zasilacz na 230V.
    • 2:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime28 Jan 2021 zmieniony
     
    candy to dla mnie bardziej komputer,rozwinięcie VCS z możliwością samodzielnego programowania,taki ówczesny dev kit.
    zasilacz zmienisz,odbiornik też powinieneś znaleźć,jak okazja to bierz.
    • 3:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime29 Jan 2021
     
    a400 to zwykła atarka, tylko uboga, standardowo 16KiB RAM (na samym początku 8), sporo starych gierek działa, szczególnie kardriżowych.
    Wszystkie normalne akcesoria od atari działają, o ile pamięci starcza. Jest "region free", obraz NTSC, ale praktycznie wszystkie niekomunistyczne TV to odbiorą. Uwaga - ma tylko wyjście antenowe.
    Nie ma wbudowanego BASICA, trzeba włożyć cartridge.

    Żadnej nowej gry na tym nie odpalisz, ale zabawa i tak OK.
    • 4:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime29 Jan 2021
     
    ... no i chyba drożej chodzi,no taki rarytasik,można przyjanuszować ;).
    • 5: CommentAuthorstryker
    • CommentTime29 Jan 2021
     
    Mam ze 3 - 400setki

    Do grania sobie ją odpuść :)
    Jak już to szukaj Atari 800 + Incognito
    • 6: CommentAuthorZuluGula
    • CommentTime29 Jan 2021
     
    400 jest dobre do kolekcji albo jako drugi komputer, ale jak ktos chce grac i dopiero zaczyna z Atari to lepiej kupic XE albo XL.
    • 7:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime29 Jan 2021
     
    dokładnie
    • 8: CommentAuthorPitulajg
    • CommentTime30 Jan 2021
     
    Atari 400 kuplem do kolekcji i do grania troche tez ale raczej zeby lezal sobie na polce i pieknie wygladal bo takie rarytasiki juz sie nie zdarzaja za czesto stan jak nowy ze sklepu;)
    • 9:
       
      CommentAuthorUnDead
    • CommentTime31 Jan 2021
     
    Atari 400 to model wypuszczony równolegle z Atari 800. Jakby nie patrzeć - naprawdę warto mieć w kolekcji właśnie dlatego, że to jeden z pierwszych dwóch komputerów Atari (czyli już nie konsol). Maszyna ograniczona do bólu, bo miała być z założenia modelem budżetowym i nie konkurować z wypasioną 800-tką. Klawiatura (ta oryginalna, foliowa) o wiele bardziej do patrzenia, niż do użytku :), niemniej nie jestem zwolennikiem jej zamiany na inną, gdyż obecnie Atari 400 ma sens tylko jako oryginalny eksponat, na którym daje się odpalić gry i inne programy, napisane na maszyny 16K (Atari 400 i 600xl).
    • 10:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime1 Feb 2021
     
    ciekawe, że oryginalnie A400 miało mieć 4KiB a A800 8KiB, stąd nazwy. Na szczęście RAM staniał zanim wypuścili.