atarionline.pl Kupię oryginalne cartridge z grami do XL/XE - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorRiverRaid
    • CommentTime6 Feb 2021
     
    Jak w tytule kupie oryginalne cartridge z grami na XL/XE.
    • 2:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime6 Feb 2021
     
    1. jakie?
    2. ew. wymiana oryginał za oryginał wchodzi w grę?
    • 3: CommentAuthorRiverRaid
    • CommentTime6 Feb 2021
     
    Ew wymiana nie wchodzi w gre, bo nie posiadam zadnych....
    • 4:
       
      CommentAuthorlaoo
    • CommentTime6 Feb 2021
     
    Widzę, że kolega ostro wziął się za budowanie dziewiczej kolekcji :)
    • 5:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime6 Feb 2021
     
    Ale oryginalne z epoki, czy oryginalne z XXI wieku?
    • 6: CommentAuthorRiverRaid
    • CommentTime6 Feb 2021
     
    Od dziecinstwa marzylem o tym, ale czasy wtedy byly jakie byly.Ale juz troche nadrobilem...mam 600xl, 3szt 800xl w tym jedna nowa, 2szt 1050, 2 szt 1010 itp
    • 7:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime6 Feb 2021
     
    Ja bym chętnie kupił Karatekę w wersji cartridge, może być reprodukcja :-)
    • 8: CommentAuthorZuluGula
    • CommentTime6 Feb 2021
     
    Reprodukcje to teraz jest coraz łatwiej zrobic samemu. Obudowy od Sikora, plytki tez ktos tu sprzedaje na forum i nakleji sa tutaj ->link<-
    • 9: CommentAuthorRiverRaid
    • CommentTime6 Feb 2021
     
    Oryginalne z epoki.z XXI mnie nie interesuja, bo mozna je w domu zrobic...
    • 10:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime6 Feb 2021
     
    Tu masz karatekę ->link<- ORYGINAŁ !
    • 11:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime6 Feb 2021 zmieniony
     
    To zdecydowanie wolę reprodukcję dla XL/XE :-)
    Zamierzam włożyć ją w oryginał dla 7800, który jest w drodze.
    • 12: CommentAuthorBarnaba
    • CommentTime7 Feb 2021
     
    Hej, ja na forum jestem od miesiąca. Atari kupiłem we wrześniu ubiegłego roku (po 20 letniej przerwie). Więc postaram się odpowiedzieć i opisać jak było u mnie jak świeżak świeżakowi :-)

    Pierwsze cartridge kupiłem nie pod kątem kolekcjonowania, tylko po to, aby pograć w ukochane gry sprzed lat w najbardziej satysfakcjonujący sposób, tj. bez emulatora, bez sio2sd, ale jednocześnie bez wielominutowych zabaw z magnetofonem (brak czasu). Nie brałem wówczas pod uwagę zakupu oryginałów.

    Z czasem okazało się jednak, że frajda była tak duża, że poleciały kolejne zakupy. Po kilku miesiącach mogę szczerze napisać, że wolę domowe reprodukcje niż oryginały sprzed lat. Po pierwsze cena, po drugie jakość (ku mojemu zaskoczeniu): dużo lepszej jakości vlepki i nowe obudowy. Oczywiście zgodzę się z tym, że oryginały mają dużo większą (czasami wielokrotnie) wartość rynkową, jednakże gdy czasami zrobi się coś samemu wówczas subiektywna wartość potrafi być 2 razy większa. W moim przypadku, gdzie mam 2 lewe ręce do elektroniki i lutownicy, gdy otrzymuję taki cartridge zrobiony przez kogoś specjalnie dla mnie wówczas jego, oczywiście nadal subiektywna nie rynkowa, wartość jest nie 2 razy większa, a co najmniej 3 i więcej razy większa.

    Jeżeli kolega „również świeżak” tak jak ja, planuje zbudować prawdziwą kolekcję, radzę zapoznać się z oryginałami z XXI wieku. Na pierwszy rzut np. tytuły do kupienia od Duddiego jak Laura, czy Adam Is Me. Ponownie ku mojemu zaskoczeniu okazało się, że takie tytuły mogą być równie grywalne, jak River Raid, Boulder Dash czy inna Montezuma, a czasami nawet jeszcze lepsze.

    Do tego, w takich wydaniach z XXI wieku, można również trafić tytuły wydawane wręcz mikroskopijnym nakładem. W mojej kolekcji mam już np. Rainera, który niech mnie w razie co Kaz poprawi, wychodzi nakładem około kilkunastu egzemplarzy. Drugi to chluba i duma mojej kolekcji, prywatnie najlepsza gra jaką odkryłem i grałem w 2020 PacMad. Tytuł, który wyszedł nakładem około 40 egzemplarzy i obecnie (z tego co mi wiadomo) jest nie do dostania. Nadal, tak jak wspomniałem, ich wartość rynkowa jest dużo mniejsza, niż białych kruków sprzed 30 kilku lat, jednakże ja tam swojej kopii PacMada, uczciwie powiedziawszy, za taki np. tysiąc złotych bym nie sprzedał.
    • 13: CommentAuthorRiverRaid
    • CommentTime7 Feb 2021
     
    Kto wykona i w jakich pieniażkach?
    • 14:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime7 Feb 2021
     
    @Patryk Kopacki

    Sam je możesz wykonać. Płytki (także z potrzebnymi elementami) i obudowy sprzedaje Sikor Soft:
    ->link<-
    • 15: CommentAuthorRiverRaid
    • CommentTime7 Feb 2021
     
    Dziekuje.Pozniej odezwe sie do Sikora i mysle, ze zaczne sam sobie wykonywac.