atarionline.pl Gdzie znajdę public domain zdjęcia płyty głównej Atari - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  
    Hejka,

    Jak pewnie część osób pamięta, próbuję rozkręcić mały kanał, m.in. o kompach retro. Szukam obecnie do filmu zdjęcia płyty głównej z atari 800xl/xe, 65xe, 130xe lub podobnego w dobrej jakości i dostępnego public domain i... lipa.

    Może ktoś kojarzy gdzieś dostępne takie zdjęcie na licencji public domain. CC są trochę ograniczone (zależy jeszcze które), więc wolałbym jednak public domain.

    A może w ogóle jest to pomysł, by stworzyć jakaś bazę danych materiałow do wykorzystania o Atari?
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime14 Feb 2021
     
    Pomysł bazy zdjęć z jakąś dobrą licencją jest doskonały. Sam mógłbym parę fotek dorzucić.
  2.  
    Tylko byłoby dobrze jasno określić na jakiej licencji wrzucane są foty, by później nie było "awantur". Może jakaś lista wyboru typu public domain, CC 4.0, CC 3.0, CC 2.5, CC 2.0 z krótkim opisem, co jaka licencja znaczy i możliwością wyszukiwania? W praktyce mając nawet fajne foty o Atari i tak ciężko na nich jakoś mocniej zarobić, więc wielkiej wartości nie przedstawiają. A znów jak mają leżeć w szufladzie (czyt. "gdzieś ukryte na dysku"), to może komuś się przydadzą i trochę będą promowały komputerki retro. Ja tworząc swój mini kanał często mam problem, że chętnie bym coś pokazał, czego nie mam osobiście, a nie wiem, czy mogę coś wykorzystać, czy nie. W praktyce pewnie wiele osób się w ogóle tym nie przejmuje i używa.
    • 4:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime14 Feb 2021
     
    A próbowałeś prosić autorów rzeczonych materiałów o zgodę na wykorzystanie? Może zgodziliby się w zamian za jakieś greetingsy w treści filmu.
    • 5:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime15 Feb 2021
     
    jestem z prawniczej rodziny, której nestor zwykł był mówić "lepiej przeprosić niż prosić [o pozwolenie]"
  3.  
    @Krótki, Próbowałem parę razy i... kończyło się to na milczeniu. Myślę, że najpewniej powodem były nie aktualne namiary. Jak content jest sprzed paru lat, to zwykle adresy e-mail się pozmieniały, ktoś przestał korzystać z facebooka itp.

    @Pirx, a to ciekawe podejście. Zawsze wydawało mi się, że prawnicy zalecaja zapobieganie niż leczenie. Choć może czasem z tego leczenia wychodzi się lepiej finansowo niż na zapobieganiu. :P Swoją drogą chyba nawet znalazłem Cię w necie. Szkoda, że nie jesteś z mojego rejonu, bo właśnie szukam prawnika, ale do sprawy zupełnie nie związanej z kanałem.