atarionline.pl Atari mega st4 i Philips BM8833 - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorPitulajg
    • CommentTime15 Feb 2021
     
    Wiatm!
    Tak jak w temacie mam do kupienia Atari mega st4 i monitor Philips BM8833 wszystko jak ze sklepu i zapakowane w oryginalne folie i styropian stan idealny brak niestety tylko kartonow i tu moje pytanie prosze o pomoc ile moze byc warty taki zestaw zeby nie przeplacic.
    • 2: CommentAuthorPitulajg
    • CommentTime15 Feb 2021
     
    inne zdjecie
    • 3:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime15 Feb 2021
     
    to jest bezcenne ;)
    • 4: CommentAuthorPitulajg
    • CommentTime15 Feb 2021
     
    A jakas sensowna odpowiedz tzn kwota czy cos?
    • 5:
       
      CommentAuthorlaoo
    • CommentTime15 Feb 2021 zmieniony
     
    Nikt Ci dokładnej ceny nie poda bo ona nie istnieje. Wyjadacze co mają już swój sprzęt, to kupowali go naście lat temu za przysłowiową flaszkę, więc raczej nie siedzą w aktualnych cenach. A jak dostaniesz aktualną, to pewnie od kogoś kto albo akurat ma coś podobnego na sprzedaż, albo komu udało się wyhaczyć jakąś okazję i żadna z tych wycen Ci nie pomoże, bo nie będzie obiektywna. Więc niestety musisz ufać swojej intuicji czy chcesz dać tyle za te styropiany.
    • 6:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime15 Feb 2021 zmieniony
     
    Przecież to nie są sprzęty oferowane w sklepach, w których możesz znaleźć najniższą cenę i do niej porównać czy "przepłaciłeś". To są artefakty z epoki, które nie dość, że bywają rzadko na rynku (monitor Philips oczywiście częściej niż ten twardy dysk Atari) to w różnym stanie. Dla jednego kartony nie mają znaczenia, dla innego są warte dużo. Dla jednego nie ma znaczenia stan fabryczny, byle działało, dla innego ważne żeby było dziewicze, a działanie ich nie obchodzi. Nie ma ceny referencyjnej, bo to od Ciebie zależy, ile jest to dla Ciebie warte.

    Ile jest warte np. krzesło z epoki Ludwika XIV? Jeden ma w nosie, że to z epoki i za krzesło nie da więcej niż 150 zł, drugi da kilkanaście tysięcy, a trzeci sto tysięcy, bo "musi" mieć takie krzesło w kolekcji. To jaka cena jest przepłacona? Moim zdaniem żadna.

    PS. To jest Phillips CM, a nie BM.
    • 7: CommentAuthorPitulajg
    • CommentTime15 Feb 2021
     
    Tak sprzedawca chce za ten zestaw 2500 wiec nie wiem czy jest wart takich pieniedzy i czy nie przeplace chodzi mi o jakis punkt odniesienia
    • 8:
       
      CommentAuthorCyprian
    • CommentTime15 Feb 2021 zmieniony
     
    wrzucam co napisałem na drugim forum. Aczkolwiek Twój zestaw wygląda ładniej, bo mój jest pożółkły..

    Miesiąc temu zapłaciłem 200€ za Mega ST, zewnętrzny twardy dysk w stylu Mega ST, działającą mysz Atari, emulator 286 plus parę książek licencji.
    W zeszłym tygodniu na ebayu widziałem podobny zestaw w podobnej cenie.

    Swoją drogą to na ebayu widzę 1040 STE za $230 (850 PLN) a na sąsiednim forum ktoś próbuje sprzedać za 2500
    • 9: CommentAuthorPitulajg
    • CommentTime15 Feb 2021
     
    Na Ebay to sam monitor kosztuje 200f czyli 1000zl nie mowiac o komputerze za ktory sobie krzycza 450f i pozolkly
    • 10: CommentAuthorPitulajg
    • CommentTime15 Feb 2021
     
    atari 1040 ste to tak mozna kupic nawet za 70f ale to nie jest mega st
    • 11:
       
      CommentAuthorCyprian
    • CommentTime15 Feb 2021 zmieniony
     
    @Pitulajg

    3 minuty na ebay

    widzę działający zestaw za 249€ Mega ST SM124 mysz plus klawiatura.

    Jest też uszkodzona Mega ST2 za 99€, inna za 89€ i Megafile za 111€

    Widzę też zestawy za około 300€ i to nie koniec ofert.

    Nie odbieraj tego jako próbę zniechęcenia Ciebie do tego zakupu.
    Zaletą Twojego zestawu nie jest cena, ale kolor obudowy oraz monitor w pakiecie.
    • 12: CommentAuthorPitulajg
    • CommentTime15 Feb 2021
     
    nie odbieram tego jako probe zniechecenia:)
    tylko sie zastanawiam co jest dla kogo wazne i co wplywa na cene czy jest to stan zachowania danego egzemplarza czy tylko chec posiadania i wtedy stan nie ma zadnego znaczenia i kupuje sie najtanszy egzemplarz no i czy ten dany egzemplarz mozna traktowac jako kolekcjonerski ze wzgledu na stan zachowania - stad tez moje pytania na forum Atari do ludzi ktorzy maja wiedze i pasje do tego sprzetu.
    • 13: CommentAuthorPecet
    • CommentTime15 Feb 2021
     
    Cyprian, a dasz linki? Przeglądam eBay i nie widzę nic takiego.
    • 14:
       
      CommentAuthorCyprian
    • CommentTime15 Feb 2021 zmieniony
     
    @Pitulajg

    Osobiście patrzę czy sprzęt jest kompletny, obudowa nie popękana, no i czy działa. Efekt wizualny na pewno jest istotny, z tym że wybielić z dobrym skutkiem i niedrogo można sobie samemu w domu.
    Trudniej jest skompletować pudełko oraz styropiany, to akurat nie jest dla mnie istotny punkt. Komputery lądują w regale albo na biurku, a na styropiany nie mam miejsca.


    @Pecet
    licytacji jest więcej, tutaj przykładowe "Kup teraz":
    - EUR 249 ATARI MEGA 1 + Atari Monitor SM124 + Atari Tastatur + Atari Maus
    - EUR 299 Atari Mega 1 + Clavier Officiel / fonctionnel . work
    • 15: CommentAuthorPecet
    • CommentTime16 Feb 2021
     
    Dzięki, szukałem jako 'mega st' i tej pierwszej opcji, jeśli dobrze pamiętam, mi nie znalazł.
    • 16: CommentAuthorPitulajg
    • CommentTime16 Feb 2021
     
    Dziekuje za wszystkie odpowiedzi z mojej strony temat zamkniety