atarionline.pl Jak nagrać grę na kasecie? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime18 Feb 2021
     
    Panowie, jeden z zagranicznych czytelników AOL ma problem, a ja nie znam odpowiedzi. Może ktoś będzie w stanie mu pomóc:

    Cześć, mam pytanie. Znalazłem na Twojej stronie grę Eel Ecurb. Chciałbym ją zapisać na kasecie, ale nie mogę zrobić z xex nagrania audio. Mam tylko magnetofon XC12, system TURGEN na komputerze PC nie może przekonwertować tego xex na plik wav. Przechodzi tylko przez BTAPE, ale psuje bootloader. Jak to rozwiązać? Nie mam stacji dyskietek. Nie mam SIO2PC. Dzięki.
    • 2:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime18 Feb 2021
     
    Ja coś kojarzę, że na atariage w wątku o tej grze ludzie narzekali, że tam jest jakiś bardzo niski adres, od którego się ta gra ładuje. Coś tam ludzie w związku z tym pisali, że żadne loadery nie działają, kombinowali, nie wiem czy coś wykombinowali czy nie, ale sygnalizuję, bo być może nie da się tego załadować żadnym kasetowym loaderem. Szukać wątku na atariage i tam ewentualnie pytać.
    • 3:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime18 Feb 2021
     
    A możliwe. To ja liczę, że odezwie się Baktra i dzięki swojej ogromnej wiedzy podpowie, w czym tkwi problem.
    • 4: CommentAuthorpustak
    • CommentTime18 Feb 2021 zmieniony
     
    W normalu nie próbowałem, ale bez problemu nagrałem tą grę na Turbo UM od Galtrona.
    Proponował bym spróbować nagrać BOSS-em albo File Copy 130XE.
    Sam spróbuje z ciekawości w wolnej chwili.

    EDIT:
    Turgen tworzy poprawnego CAS-a który odpala w Altirra.
    Później sprawdzę wav-a.
    • 5: CommentAuthorpustak
    • CommentTime18 Feb 2021
     
    Gra wczytała się z wav-a przez konwerter. Z magnetofonu też nie powinno być problemu. Poniżej link:
    ->link<-
    • 6:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime18 Feb 2021
     
    Działa. Czytelnik Ci dziękuje :D
    • 7:
       
      CommentAuthorlaoo
    • CommentTime18 Feb 2021
     
    Szybka pozytywna akcja. Jestem pod wrażeniem :)
    • 8: CommentAuthorbaktra
    • CommentTime19 Feb 2021 zmieniony
     
    Tak, binarny plik dostępny w tym portalu lub z Fandala zajmuje adresy 1024-12461. Działa to dobrze z dyskiem lub unicartem. Ładowanie z taśmy jest problemem.

    Z drugiej strony plik można łatwo skompresować, więc skompresowana wersja z HOMESOFT działa dobrze. Jest też znacznie mniejszy.
    • 9:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime19 Feb 2021
     
    Dzięki Baktra za podpowiedzi.

    Pustak - Ty brałeś na tapetę wersję Homesofta czy inną?
    • 10: CommentAuthorpustak
    • CommentTime19 Feb 2021
     
    Kaz używałem wersji Homesoft-a.
    Działała z UM Turbo dlatego z tej wersji spróbowałem.

    Co ciekawe ta wersja nie działa z SIO2SD w szybkiej transmisji HSIO (bez turbo działa).