atarionline.pl Kupie Atari 130xe - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorRiverRaid
    • CommentTime18 Feb 2021
     
    Kupie Atari 130xe.Tylko z oryginalnym pudelkiem.Może być z magnetofonem, stacją itp...
    • 2: CommentAuthorJerzy72
    • CommentTime19 Feb 2021
     
    Przyłącze się do tematu,też bym przygarną Atari 130 xe. Nie musi mieć fajerwerków wystarczy, że będzie działała. Bo na moim 65xe nie wszystko odpala, a montaż ultimate 1MB mnie na razie przeraża.
    • 3: CommentAuthorbruno_j
    • CommentTime19 Feb 2021
     
    @Jerzy72 gdzieś tu słyszałem, że ma się pokazać zewnętrzna wersja U1MB.
    • 4: CommentAuthorZuluGula
    • CommentTime19 Feb 2021
     
    Mozna juz teraz zamówić Sys Check v2.2
    • 5: CommentAuthorJerzy72
    • CommentTime19 Feb 2021
     
    Dzięki za info. Zagłębiam się w temat. Dodam tylko, że Atari zajmuję się po przerwie blisko 30 letniej, a te braki ciężko uzupełnić od razu :). Jak coś nawali to w razie czego będę miał zapasowe Atari.
    • 6:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime20 Feb 2021
     
    • 7: CommentAuthorJerzy72
    • CommentTime20 Feb 2021
     
    Dzięki, widziałem te ogłoszenia. Raczej bym przygarną takie 130xe w cenie tego Ultimate. Bardziej obawiam się chyba obsługi Ultimate 1MB, niż samego montażu.
    • 8:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime20 Feb 2021
     
    Obsługa jest bardzo prosta i co ciekawe jak nie będziesz próbował zrobić upgrade Ultimate 1MB to raczej niczego nie popsujesz ;) Przy upgrade czasem może się coś posypać.
    • 9:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime20 Feb 2021
     
    @Jerzy72: A czemu nie spytasz, czy w twojej okolicy nie ma kogoś obeznanego z montażem, kto ci to ogarnie?
    • 10: CommentAuthorJerzy72
    • CommentTime20 Feb 2021
     
    130 xe ma ten plus, że chodzi bez zbędnego kombinowania prawie wszystko, odpalasz i jest. A jak oglądałem filmy po zamontowaniu Ultimata to już trzeba być obeznanym w obsłudze tych wszystkich dosów, gmegów, itp. Chyba sobie z tego wszystkiego zbuduje ze starego desktopa fujitsu siemens jakiegoś klona atari z emulatorami, i problem brakującej pamięci rozwiąże się sam.
    • 11:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime20 Feb 2021 zmieniony
     
    @Jerzy72

    Zainteresuj się urządzeniami MIST fpga i MISTER fpga. Ja mam standardowe atarki i za pomocą MISTa zx, c64, a1200, małe atari z większą ilością pamięci, itd.

    Jak już rozbebeszać małe Atari to tylko w celu wymiany uszkodzonych elementów ;)

    Tak to wygląda złożone (ma dwa normalne porty joyów):
    ->link<-

    I sprzedaje to kilka sklepów, np.:
    ->link<-
    • 12: CommentAuthorJerzy72
    • CommentTime20 Feb 2021
     
    @ ccwrc : no ciekawe rozwiązanie.
    • 13: CommentAuthorXuio
    • CommentTime20 Feb 2021
     
    Jesli chcesz emulowac i podlaczyc do TV to raspberry pi 3b/4 bedzie dobrym rozwiazaniem.
    • 14: CommentAuthorJerzy72
    • CommentTime20 Feb 2021
     
    @Xuio
    Tak widziałem takie rozwiązanie, i inne gotowce np. ten :

    ->link<-