atarionline.pl Plastik do stacji CA 2001 - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorrosomak
    • CommentTime21 Feb 2021 zmieniony
     
    Gdzieś tu czytałem o możliwości zakupu plastiku że zdjęcia
    • 2: CommentAuthorGzynio
    • CommentTime21 Feb 2021
     
  1.  
    Z amelinium sobie zrób. ->link<-
    • 4: CommentAuthorXuio
    • CommentTime22 Feb 2021
     
    Mozna skleic kropelka + soda oczyszczona :)
    • 5: CommentAuthornowy80
    • CommentTime22 Feb 2021 zmieniony
     
    Instalowałem u siebie taki zestaw. Poniżej film pod którym jest bezpośredni link do zestawu który kupiłem.
    • 6:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime23 Feb 2021 zmieniony
     
    @nowy80, dzięki za fajny filmik :)

    Kropelka do poliamidu nie zadziała, poliamid się ciężko klei, trzeba mieć specjalny klej. Poza tym >30 letni poliamid jest już kruchy i się rozpadnie przy byle okazji (pierwszym użyciu)

    Rozwiązanie z aluminium dotyczy tylko jarzma, popychacz tak zrobić da się, ale dużo rzeźbienia, poza tym tarcie alu o metal nie jest dla alu zdrowe - będzie się wycierało a opiłki będą wpadać wszędzie. Na dopychacz jedynym dobrym ręcznym sposobem to zanurzyć w dwuskładnikowym kleju w jakiejś foremce z modeliny, a następnie wyrzeźbić pilniczkiem taki dopychacz już na ośce.

    Wydruk 3D (na "mocnych" ustawieniach) jest tutaj bardzo dobrą i elegancką alternatywą. Dla drukarzy: prędkość poniżej 2 cm/sek, wypełnienie bliskie 100%.
    • 7:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime23 Feb 2021
     
    Też kiedyś nagrałem filmik z tym zestawem ;)
  2.  
    @Jhusak
    Wystarczy smaru dac gestego na ruchome polaczenia. Zmniejszy tarcie a jego nadmiar wylapie ewentualne ubytki. Też się zastanawiałem czy nie zrobic dodatkowego zabezpieczenia i doszedłem do wniosku, ze smar i bardzo sporadycznie używane stacji Wystarczy do długiej i bezawaryjne pracy.