atarionline.pl Atari XE 320kb - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorrobertj07
    • CommentTime21 Feb 2021 zmieniony
     
    Witam wszystkich,szukam osób z górnego śląska którzy posiadają przerobione atari z pamięcia na 320kb (ale nie 1mb ultimate) gdyż posiadam 65xe z pamiecią 320kb i nowe gry które mają 128kb nie wszystkie u mnie działają....test pamięci atari nie wskazuje żadnych błędów,pisze tutaj aby to sprawdzić na innych atarynkach może ktoś taka przeróbkę posiada???
    • 2:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime21 Feb 2021
     
    Uruchom może ten test?
    ->link<-
    • 3: CommentAuthorrobertj07
    • CommentTime21 Feb 2021
     
    test uruchomiony wynik test ok zaświeciło się na zielono
    • 4:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime21 Feb 2021
     
    Skoro to 320KB to podejrzewam, że chodzi o niekompatybilność rozszerzenia. Masz jedno z dwóch - albo to w standardzie Rambo, albo to z CompyShop. Nie są ze sobą zgodne w 100%, stąd programy działające na komputerze z jednym rozszerzeniem, nie muszą pracować na drugim.

    Tu więcej szczegółów:
    ->link<-
    • 5:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime21 Feb 2021
     
    Napisz może jakie programy działają, a jakie nie. Jak wrzucisz po kilka przykładów, to może komuś przyjdzie do głowy jakaś prawidłowość, a dalej co za tym idzie może będzie oczywista przyczyna.
    • 6: CommentAuthorBelzebub
    • CommentTime21 Feb 2021 zmieniony
     
    Przeniosłem pytanie do innego tematu
    • 7: CommentAuthorrobertj07
    • CommentTime21 Feb 2021
     
    tutaj wrzucam zdjęcia płyty po przeróbce lata 80-90 dodatkowe 256kb
    • 8: CommentAuthorrobertj07
    • CommentTime21 Feb 2021
     
    kolejna zdjęcie
    • 9: CommentAuthorrobertj07
    • CommentTime21 Feb 2021
     
    a tutaj ostatnie zdjęcie
    • 10: CommentAuthorrobertj07
    • CommentTime21 Feb 2021
     
    tutaj testy pamięci
    • 11: CommentAuthorrobertj07
    • CommentTime21 Feb 2021
     
    • 12:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime21 Feb 2021
     

    Atariki:

    W odróżnieniu od rozszerzenia 320k Rambo, Compy Shop zapewnia oddzielne adresowanie dodatkowej pamięci przez CPU i ANTIC, a tym samym pełną zgodność wstecz ze 130XE.
    • 13: CommentAuthorrobertj07
    • CommentTime21 Feb 2021 zmieniony
     
    Kaz ten txt jest skopiowany ;) Więc co radzicie? jakaś pomoc?Czy ktoś tu ma namiary na Hurka (śląsk)???
    • 14: CommentAuthor_kriss_
    • CommentTime22 Feb 2021
     
    Działa na tym cały Numen?
    • 15:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime22 Feb 2021
     
    Numen działa na 320KB.
    • 16: CommentAuthorrobertj07
    • CommentTime22 Feb 2021
     
    _kriss_ w moim przypadku Numen się nie odpala
    • 17: CommentAuthor_kriss_
    • CommentTime22 Feb 2021
     
    @Peri Noid ja wiem, że Numen wymaga 320KB, chodziło mi o to czy się odpala a jeżeli tak czy przechodzi całe demo czy nie zawiesza się w jakimś momencie, ponieważ jak zakładałem pierwsze 320KB, miałem problemy ze stabilnością rozszerzenia, błędów w programach testujących nie było a na Numenie demo wywalało się w połowie, więc dlatego moje pytanie do robertj07.
    • 18:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime22 Feb 2021
     
    Tester pokazuje jasno, że rozszerzony RAM nie działa poprawnie, więc nie sądzę, żeby Numen się w ogóle odpalił.
    • 19: CommentAuthor_kriss_
    • CommentTime22 Feb 2021 zmieniony
     
    @Peri Noid Ten program testowy pokazuje i testuje tylko pamięć rozszerzoną (jak sama nazwa programu wskazuje eXtended RAM Test), do 256KB należy dodać 64KB systemowe i mamy 320KB inny program np. MEM-TEST v1.0 pokaże 320KB. Przyznaję rację, że nie powinno być literki E co oznacza Error, prawidłowy test powinien wyglądać jak na załączonej fotce.
    • 20:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime22 Feb 2021
     
    Nie napisałeś nic nowego ;-)
    • 21: CommentAuthor_kriss_
    • CommentTime23 Feb 2021
     
    :)
    • 22: CommentAuthorkewin28
    • CommentTime23 Feb 2021
     
    Czy ktoś jeszcze robi rozszerzenia 320kb do Atari 130? Pozdrawiam
    • 23: CommentAuthor_kriss_
    • CommentTime23 Feb 2021
     
    ja robię
    • 24: CommentAuthortebe
    • CommentTime23 Feb 2021
     
    robi ale się nie wychyla, inkwizycja obserwuje ;)
    • 25:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime23 Feb 2021
     
    Na pohybel inkiwizycji. Jak ktoś coś robi dla Atari, niech się pochwali. Jest tak mało osób się zajmujących konkretnymi rzeczami w ramach "usług dla ludności", że nie zaszkodzi się zareklamować. Przypominam też - dla chętnych - że mamy dział ogłoszeń na głównej stronie - za darmo można się ogłaszać ze swoją ofertą, pod warunkiem przygotowania opisu i cen.
    • 26:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime23 Feb 2021
     
    A to nie jest jak z kupnem ziemniaków czy grzybów przy drodze, gdzie sprzedawca patrzy na auto, na buty a potem mówi: "pińcet"? ;)
    • 27: CommentAuthorJerzy72
    • CommentTime23 Feb 2021
     
    @_kriss_

    Że tak się zapytam kolegi, ile taki montaż 320kb w Atari 65xe +/- wyniesie w zł. Bo rozumiem, że działa to normalnie jak taka 130 xe , bez żadnych dodatkowych systemów do obsługi, tylko ze zwiększonym romem.
    • 28: CommentAuthorZuluGula
    • CommentTime23 Feb 2021
     
    Czy to rozszerzenie do 320KB to jest według metody Scotta Petersona?
    ->link<-
  1.  
    Podłączam się do pytania Jerzego72, z powodu iż też bym chętnie przerobił jedno 65XE na 320kb.
    • 30: CommentAuthor_kriss_
    • CommentTime23 Feb 2021 zmieniony
     
    @ZuluGula tak 320KB robię na podstawie schematów Scotta Petersona ale w trzech wariantach, fotki pokazują wszystkie trzy metody.

    @Jerzy72 komputer po przeróbce posiada 64KB pamięci podstawowej oraz 256KB pamięci rozszerzonej co daje łącznie 320KB, dodatkowe systemy operacyjne oczywiście mogę założyć

    @Jerzy72 @mgr_inz_rafal odnośnie ceny proszę pisać na maila
  2.  
    @_kriss_
    Wysłano maila.