atarionline.pl Nano Awards na LoveByte Party - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorMKM
    • CommentTime26 Feb 2021
     
    Gratulacje dla Ilmenit'a (i Agendy) za nominacje do Nano Awards:
    ->link<-
    Trzymam kciuki! MKM
  1.  
    There's also another one from them: ->link<-
    • 3: CommentAuthormono
    • CommentTime27 Feb 2021
     
    Gratulacje!
    • 4:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime27 Feb 2021
     
    Tak, Ilmenit pozamiatał.
    • 5:
       
      CommentAuthorCyprian
    • CommentTime27 Feb 2021 zmieniony
     
    gratulacje,
    można by rzec że @Ilmenit przejął imprezę
    • 6: CommentAuthormono
    • CommentTime27 Feb 2021
     
    ął
    • 7:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime27 Feb 2021
     
    Gratulacje,świetna ta galaktyka !
    • 8:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime27 Feb 2021
     
    Brawo Ilmenit.
    • 9:
       
      CommentAuthorCyprian
    • CommentTime27 Feb 2021
     

    mono:

    ął

    słuszna uwaga
    • 10: CommentAuthorTMJ
    • CommentTime27 Feb 2021
     
    Całkiem możliwe, że inspiracją dla demo wykonanego przez Ilmenita i stRing z symulacją wirujących cząstek „Galactic Bearin”,



    mogło być zgoła inne dzieło, opracowane 20 lat temu przez równie zdolnego programistę tj. Jamie Zawinskie. Jamie zebrał kolekcje wygaszaczy ekranów w paczce nazwie XscreenSaver, w której znajduje się kilka podobnych do tego zaprezentowanego przez Ilmenita.

    ->link<-

    Wyróżniłem tematycznie i artystycznie podobnie animacje, które występują zarówno w wygaszaczach Jamiego jak i w artystycznej wizji Ilmenita, w szczególności podobieństwo pomiędzy Whirlwind Warp, Wormhole i XRaySwarm jest uderzające.

    - Epicycle - Written by James Youngman; 1998.

    - Euler 2D - Written by Stephen Montgomery-Smith; 2002.

    - Flow - Written by Tim Auckland; 1998.

    - Galaxy - Hubert Feyrer; 1997.

    - Whirlwind Warp Written by Paul 'Joey' Clark; 2001.

    - Wormhole - Written by Jon Rafkind; 2004.

    - XraySwarm - Written by Chris Leger; 2000.

    Tutaj próbka XscreenSaver Jamiego Zawinskiego



    Podobnie demko Sparks 2 (autor: tr1x) :



    mogło, choć co jest zrozumiałe, nie musiało, brać inspirację z bliźniaczo podobnego, starszego dzieła WhirlWindWarp:



    Oczywiście wszystkie prace zachowują statut odrębnych dzieł artystycznych i programistycznych z poszanowaniem praw autorskich! Chciałem zwrócić uwagę na oldscholową paczkę XscreenSaver, znaną linuksowcom, z którą również i ja mam miłe wspomnienia. Oglądając demo „Galactic Bearin”, od razu skojarzyło mi się ono, z tamtymi zapomnianymi już wygaszaczami sprzed dwudziestu i więcej lat.
    • 11: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime28 Feb 2021
     
    Dziękuję wszystkim za miłe słowa!
    Odnośnie inspiracji, to intra i wygaszacze wymienione powyżej akurat nimi nie były. Pewnie tego nie widać, ale Galactic Bearing rysuje fraktal podobnie jak ->link<- Foxa, który zainteresował mnie tematem Chaos Game ->link<-
    Odnośnie Moonrise to inspiracją były nocne zdjęcia księżyca nad horyzontem i pixel-art krajobrazów zimowych.
    Na zbliżające się Lovebyte Party wystawiłem kilka prac w różnych kategoriach i mam nadzieję, że też się spodobają.
    • 12:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime2 Mar 2021
     
    @TMJ eee,myślałem że będzie podobne i łafera wyjdzie;) a tu nic podobnego,ba szczegółowość galaktyki ilmenita rozwala te wszystkie wizualizacje.
    Jedynie jakie skojarzenie mi przychodzi do głowy to z wybuchami z The Last Starfighter.
    • 13: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime2 Mar 2021
     
    Btw, głosowanie Nano Awards jest otwarte:
    "Contact us on Discord or by mailing to lovebyteparty@protonmail.com to get your votekey for registration."