atarionline.pl Zewnętrzne rozszerzenie RAM (512 kB RAMBO) - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime22 Apr 2021
     
    Na shoutboxie: "ciszej, bo się..."
    • 2: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime22 Apr 2021
     
    Fujinety poprawione i dzisiaj odesłane. Jak kurier jutro pake dowiezie o sensownej godzinie to RAMY wyjdą jutro, jak nie to w poniedziałek. ACSI2STM wyjdą w poniedziałek - wtorek. Chyba że zabarłoże u Pina na party to wszystko pójdzie w środę , hehehe.
    • 3:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime22 Apr 2021
     
    Zaxon: Czy masz swoją stronę gdzie można sprawdzić co sprzedajesz? :)
    • 4: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime22 Apr 2021
     
    Nie mam, ja mam taki troche wariacki profil działania. Robie małe serie sprzętu 20-50 szt i daje znać ludziom. Wystawiam na Allegro albo Sell my retro. Praktycznie wszystko co robie to robie na zamówienie. w seriach po minimum 10 sztuk.
    • 5: CommentAuthormaxpayne
    • CommentTime22 Apr 2021 zmieniony
     
    @vangis musisz wyjąć płytę główną u mnie było gołym okiem widać tlenki styki były zaśniedziałe próbuj aż złącze będzie czyściutkie
    • 6: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime22 Apr 2021
     
    Ewentualnie, zawsze jest opcja że ja spierniczyłem montaż.To jest w końcu ręczna robota.... No ale każdą sztukę testuje 3 razy przed wysyłką. Numen, Pang jest załadowany i obejrzany za każdym razem.
    • 7:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime22 Apr 2021
     
    Wystarczy podpiąć do innej atarki w celu weryfikacji.
    • 8: CommentAuthorCaesar
    • CommentTime23 Apr 2021
     
    Ja swoją podpinałem u kolegi, poszła od razu, także nie mam najmniejszych obiekcji co do wykonania.
    • 9:
       
      CommentAuthorvangis
    • CommentTime23 Apr 2021 zmieniony
     
    @ maxpayne jak wyciągnę płytę główną z obudowy to i tak mam te złącza zabudowane. Piskać po czarnym plastiku wewnątrz złącza ?
    Jeśli chodzi o rozszerzenie to u mnie na pewno działa bo na moim drugim Atari 130xe działa tylko niestety to atari jest uszkodzone bo wyświetla tylko czarno-biały obraz.Ale pamięć działa.
    • 10:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime23 Apr 2021
     
    Obejrzyj to złącze od zewnątrz jeszcze raz. Może któraś blaszka się zgięła i dlatego nie kontaktuje. Od środka nie ma co patrzeć jak już to tylko od spodu popatrz na luty pinów gniazda, czy wszystko jest ok. Może któryś pękł i pin nie ma kontaktu z bazą.

    A ten komputer co ma tylko czarno-biały obraz to trzeba naprawić.
    • 11:
       
      CommentAuthorvangis
    • CommentTime23 Apr 2021
     
    @ Peri Noid zrobię jak piszesz :) A 130 Xe muszę oddać do naprawy. Może ktoś wie kto naprawia Atari na południu Polski okolice Zakopanego ? bo ja sobie z tym nie poradzę jestem tylko niedzielnym graczem ;)
    • 12: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime23 Apr 2021 zmieniony
     
    W tym czarno białym to spróbuj pokręcić potencjometrem na płycie, może go ktoś przestawił...
    • 13:
       
      CommentAuthorvangis
    • CommentTime23 Apr 2021
     
    @ Zaxon niestety ten potencjometr jest urwany i chyba trzeba go wymienić, a ja się nie tykam lutownicy, więc muszę znaleźć kogoś kto mi go wymieni.
    • 14: CommentAuthorBelzebub
    • CommentTime23 Apr 2021 zmieniony
     
    @vangis a nie możesz wysłać kompa do kogoś kto naprawia? Są tu tacy spece godni zaufania którzy zrobią Ci jeden i drugi komputer
    • 15:
       
      CommentAuthorvangis
    • CommentTime23 Apr 2021
     
    @ Belzebub jak nikogo w okolicy nie znajdę to pewnie poproszę kogoś z naszego forum o wymianę.
    • 16: CommentAuthorBelzebub
    • CommentTime23 Apr 2021
     
    @vangis ja sam zamówiłem i czekam na to rozszerzenie, mam nadzieję że na moim 800XE odpali
    Propo kolorów to też tak miałem że były złe i tym potencjometrem ustawiłem bo u mnie był sprawny
    • 17: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime23 Apr 2021 zmieniony
     
    No to jak jest urwany no to pewnie że masz czarno biały obraz ;)

    Co do wysyłek, kolejne 12 wyleci w poniedziałek rano..Następne później bo dzisiaj odebrałem 60 bardzo ładnie podrobionych układów i musiałem zamawiać gdzie indziej...Jestem prawie 400 złociszy w plecy... ;) Tak czy inaczej powinienem sie wyrobić w deklarowanym terminie allegrowym.
    • 18: CommentAuthormaxpayne
    • CommentTime23 Apr 2021 zmieniony
     
    @vangis ja wszędzie sprayem dałem gdzie tylko się dało,jak bedziesz miał czas to porób zdjęcia z każdej strony nie tylko z góry i zapodaj też temat na atari.org.pl/forum/ może ktoś coś pomoże.najwyżej oddasz do jakiegoś serwisu nawet takiego co naprawiają telewizory
    • 19: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime24 Apr 2021 zmieniony
     
    Albo wpakuj zestaw w pudło, pudło wstaw do paczkomatu i mi wyślij, zobacze co i jak...i dlaczego nie bangla..
    • 20: CommentAuthormaxpayne
    • CommentTime24 Apr 2021
     
    @zaxon brawo! :)
    • 21:
       
      CommentAuthorvangis
    • CommentTime24 Apr 2021 zmieniony
     
    @ zaxon dzięki za pomoc. W poniedziałek przyjdzie jeszcze sprey kontakt to popsikam jak nie zadziała to z kontaktuję się z tobą na PW co do wysyłki. Jak wysłałbym do Ciebie to Atari 65 XE to mogę wrzucić też to 130XE do wymiany tego potencjometru ?.
    i czy wystarczy że wyślę same płyty czy całe komputery ? i czy potrzebujesz wtedy to twoje rozszerzenie ?
    • 22: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime24 Apr 2021
     
    Wolałbym same płyty + rozszerzenie, reszte mam a i ryzyko że rozwalą po drodze mniejsze.
    • 23:
       
      CommentAuthorvangis
    • CommentTime24 Apr 2021
     
    Niestety po psikaniu sprayem nie działa. zaxon napisz do mnie na PW lub na mój adres z allegro numer paczkomatu i telefon. Kupiłem wczoraj też u Ciebie FujiNet to po naprawie tych płyt można by to było wszystko do mnie wysłać razem. No i napisz jakie wynagrodzenie za naprawę tych płyt.
    • 24: CommentAuthorrr_800xe
    • CommentTime24 Apr 2021
     
    No - ja już dostałem 2 rzeczy. SDrive z resetem i rozszerzenie pamięci. Dzięki Zaxon. Super to wykonałeś. Oczywiście pełen pozytyw na wiadomym portalu ;). Moje 800XE staje się teraz super mega sprzętem ;). Jutro rozpoczynam gaming day ;). Strasznie się cieszę z tego małego "wgrywadełka". Miałem już SIDE2 (ale tu działały tylko xexy) i miałem SIO2SD - ale to jest wielkie i na kabelku. A tu Twoje urządzenie podłączam bezpośrednio w SIO, RAM do portu rozszerzającego i już ;). 0 kabli, Zero lutowania. Dzięki !!! i BRAWO !!!
    • 25: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime27 Apr 2021 zmieniony
     
    Ostatnie 10 sztuk w wersji XE wystawione. ->link<-

    Po majówce wersja XL powinna być dostępna . Płytki wyleciały z Chin , złącza ze Stanów ;)

    Vangis, nie mam bladego pojęcia jak ci tu PM wysłać. Napisz ty do mnie przez Alle co do płyt..
    • 26:
       
      CommentAuthorvangis
    • CommentTime27 Apr 2021
     
    zaxon napisałem przez allegro to daj znać co i jak.
    • 27: CommentAuthorGekoPL
    • CommentTime27 Apr 2021
     
    Memorka warta kupienia... plug&play.
    Ultimate jest super, ale... no właśnie "ale" - koszt, montaż (i jak "to" wytłumaczyć żonie???).

    Polecam Rambo od zaxona... brać- puki jest :)
    • 28: CommentAuthorBelzebub
    • CommentTime27 Apr 2021
     
    @Zaxon a kiedy do mnie trafi, bo kupione już jakiś czas temu?
    • 29: CommentAuthorGekoPL
    • CommentTime27 Apr 2021
     
    "za 22 dni w punkcie" - od dnia zakupu... czekać cierpliwie :P
    • 30: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime28 Apr 2021
     
    Belzebub, a czytałeś cały opis aukcji i zakładkę dostawy ? Wyraźnie mam ustawione 14 dni roboczych na wysyłkę. I mieszczę sie w termine. Zresztą, dzisiaj wyjdą, czyli będą szybciej niż obiecywałem. Wszystkie moje zabawki mają termin wysyłki 2 tygodnie. Jak ktoś nie ma cierpliwości czekać, niech nie kupuje i mnie nie ciśnie bo on musi już mieć...Robie co mogę bez zbędnego poganiania...Nie jestem jakimś Amazonem....
    • 31: CommentAuthorbruno_j
    • CommentTime28 Apr 2021 zmieniony
     
    [poszło nie tu gdzie trzeba]
    • 32: CommentAuthorBelzebub
    • CommentTime28 Apr 2021 zmieniony
     
    @Zaxon a coś ty taki nerwowy? czytałem opis aukcji i wiem, że czasem wysyłasz wcześniej
    więc czy ja Cię "cisnę i poganiam?" czy tylko pytam?
    • 33:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime28 Apr 2021 zmieniony
     
    1. Zaxon bywa czasem nerwowy, choć ta jego odpowiedź była moim zdaniem całkiem spokojna :-)
    2. "a kiedy do mnie trafi, bo kupione już jakiś czas temu?"
    Brzmiało jednak trochę jak poganianie z tą wypominką ;-)
    • 34:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime28 Apr 2021
     
    Zaxon: Pytanie - może głupie ale zadam.
    Czy to rozszerzenie mogłoby działać i trzymać dane tak jak RamCart? Tzn wgrywam sobie coś tam jako ramdysk - przełączam w tryb "wyjęcia" i mogę teraz bezpiecznie wyciągnąć carta. Wkładam, przełączam i uruchamiam kompa. Całość podtrzymywana baterią/akumulatorkami.
    • 35: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime28 Apr 2021
     
    mały_swd Raczej nie, to tak nie działa. Od tego właśnie są ramcarty..

    Jestem nerwowy bo mi sie tak codziennie pare osób pyta albo dzwoni.I zamiast zająć sie robotą, tracę czas i odpisuje niepotrzebnie bo jest to wyraźnie zaznaczone. Robie, pakuje, wysyłam po kolei...., logiczne jest że jak dałem termin 2 tygodnie to mam jakieś powody ku temu.

    10 osób dziennie , każda niech mi zajmie po 5 minut nawet, to są 2 Sdrive Micro mniej poskładane lub 2 rozszerzenia pamięci...I nie wysłane.
    • 36: CommentAuthorBelzebub
    • CommentTime28 Apr 2021 zmieniony
     
    @Jacques
    Ad1 to ja nie chcę wiedzieć jak on się denerwuje :)
    Ad2 to z mojej strony nie miało tak zabrzmieć
    Poprostu wolałem zapytać bo czytam tu i ówdzie że ktoś tam dostał, więc myślałem że może sobie o mnie zapomniał ;)

    @Zaxon dlatego nie dzwonię i nie piszę na allegro tylko pytam tu, masz czas to odpowiadasz, nie to czekam cierpliwie
    Napewno odpowiedź do mnie na pytanie zajęła by mniej twojego cennego czasu niż napisanie tego co napisałeś
    Bez spiny
    Czasem zwyczajnie wystarczy więcej spokoju.
    • 37: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime29 Apr 2021
     
    Ja się nie denerwuje,za długo w tym robie ;) Po prostu czasami mnie irytuje ten ciągły pośpiech i ponaglanie..Naprawde rozumiem że każdy chce jak najszybciej bo sam tak mam ;) Ale was jest setka a ja jeden ;) Do tego, co to jest tutaj to tylko mały wycinek mojej miesięcznej ręcznej roboty, (jak by to nie zabrzmiało ...) ;)


    Jak mi to kiedyś znajomy z Portugalii sensownie dosyć wytłumaczył , cytuję : " Piotr, nie ma problemu, ten komputer ma 40 lat, może jeszcze pare dni poczekać. A dzisiaj jest fajna pogoda więc biore dzieci i ide na plaże "

    Generalnie, ja też sobie właśnie robie majówkę. Czego nie zdążyłem dzisiaj wysłać, wyjdzie we wtorek.

    Z dobrych wieści, płytki do wersji XL są już w Niemczech.Z agencją celną mam już odprawę załatwioną więc jak sie nic nie wywali to wersja do 800 XL będzie po majówce.

    Ze złych wieści, będzie droższa niż do XE. Niestety, to co sie dzieje aktualnie na rynku części elektronicznych to czyste wariactwo. Musze to jeszcze przeliczyć. Prawdopodobnie w tym jedynym przypadku będę zmuszony olać Allegro i ich ponad 15 procent prowizji wliczając dopłaty do w/g nich darmowej wysyłki SMART....
    • 38:
       
      CommentAuthorCyprian
    • CommentTime29 Apr 2021
     
    @zaxon daj znać jak będziesz miał XL, jedną sztukę wezmę bez allegro
    • 39: CommentAuthorRiverRaid
    • CommentTime29 Apr 2021
     
    @Zaxon ja chce 2 sztuki!!!
    • 40: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime29 Apr 2021
     
    Panowie. Ja wiem że wy chcecie.Ja też chce zrobić. I generalnie sprawa powinna być jasna i prosta. Ja robie, wy kupujecie.Wszyscy zadowoleni a sprawa prosta i załatwiona.

    No ale , nie jest niestety, bo po drodze mamy jedno takie skretyniałe i pazerne państwo.

    Ja nie moge sobie tak zwyczajnie siąść , zrobić i sprzedać bo :

    Ja żeby zrobić to musze najpierw porejestrować sie do pierdyliona urzędów. Dostać pierdylion zezwoleń. Każdą sprzedaż udokumentować do paru instytucji które to nadzorują.. No i oczywiście za to wszystko rocznie zapłacić...

    Co kwartał musze złożyć odpowiednie raporty do odpowiednich instytucji. Rozliczyć sie na przykład z ilości wysłanych opakowań w osobnych rubrykach: tekturowych, foliowych, wysyłane w Polsce czy za granicę..
    RODO też jest istotne.

    Istotne w mojej działalności jest też to że mam umywalke za blisko sedesu. Bo za to w końcu można dopierdolić grzywnę ;)

    Do tego płatności..TO też nie jest tak że wy mi płacicie a ja mam ;) Przecież Zwalczamy terroryzm i z płatności poza systemem też sie trzeba tłumaczyć.

    Ekolodzy też czuwają...
    • 41: CommentAuthorBelzebub
    • CommentTime29 Apr 2021
     
    Masakra
    • 42: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime30 Apr 2021
     
    Hmm, nie wiem jak wam ale mnie już "cuś" zza 800 XL wystaje ;)
    • 43:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime30 Apr 2021 zmieniony
     
    @zaxon - jesteś cżłowiekiem chyba najczęściej oglądającym "NUMENA". ;)
    Napisz jakie wrażenia po tym demosie, mającym już 19 lat na karku (a więc pełnoletnim!). Co się najbardziej podoba, co nie, itp. :)
    • 44: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime30 Apr 2021 zmieniony
     
    Wszystko sie podoba , dzień bez Numena jest dniem straconym ;) Fakt, w tym tygodniu jakieś 60 razy obejrzany. Ale to miła odmiana od Overminda na którym z kolei fajnie sie stacje dysków testuje.Trzecie demo to Batman Forever na CPC które też znam na pamięć.

    Zresztą, z Sdrive micro szybko sie ładuje ;) Nie to co z CAS ...55 minut... ale też z Perinoidem daliśmy rade w normalu załadować. Ja do tego w Blizzardzie i t2000 też.
    • 45: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime30 Apr 2021
     
    Mniej więcej obudowane...
    • 46: CommentAuthorBelzebub
    • CommentTime30 Apr 2021 zmieniony
     
    @Zaxon masz wiadomość na allegro ode mnie
    • 47: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime30 Apr 2021
     
    Jest też święto i długi weekend. Firme mam zamkniętą do wtorku rano. Pierwszy raz od 3 lat. Odpowiem na wiadomość gdy znowu będe w pracy.
    • 48: CommentAuthorBelzebub
    • CommentTime30 Apr 2021
     
    Ok
    • 49:
       
      CommentAuthorCyprian
    • CommentTime1 May 2021
     
    @zaxon fajne bo małe
    • 50: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime2 May 2021
     
    @cyprian, Z-IDE jest większe ;)