atarionline.pl Nowy Cd-Action - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthormac
    • CommentTime14 Feb 2010
     
    I znów o Atari.. choć tym razem bardziej historycznie.
    ->link<-
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime15 Feb 2010
     
    Kurcze, trzeba bedzie zaczac regularnie kupowac tego CD-Action.
    • 3:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime15 Feb 2010
     
    Interesuje mnie taka rzecz, co napisali o upadku Atari ? bo nigdzie nie mogę się dostać do jakiś źródeł o tym, np. w necie kiedyś znalazłem zdjęcie Commodore gdy wyprzedawał się, ale o Atari nie ma nic.
    • 4:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime15 Feb 2010 zmieniony
     
    Bo Atari nigdy formalnie nie upadlo! Trzmiele zrobili biznesowe fiku-miku z JTS - tak "polaczyli" te firmy, ze cala rodzinka wyszla na tym doskonale, a tylko akcjonariusze Atari stracili. Z biznesu tez trzeba umiec wyjsc z zyskiem :).

    Taka operacja nazywa sie reverse takeover (reverse merger):
    ->link<-

    Zreszta cala akcja byla niezle rozgrywana marketingowo - publicznie mamiono ludzi (akcjonariuszy), ze to bardziej znane na rynku Atari "przejmuje" mniej znany JTS i wchodzi w nowy biznes dyskow, a faktycznie to JTS kupowalo resztki Atari i zrobilo z tego oddzial firmy!

    Wiec formalnego upadku nigdy nie bylo, po prostu Atari "rozmylo sie" w czelusciach biznesowych transakcji - czesc wartosci intelektualnych i marke wykupiono, z czescia nie wiadomo co sie stalo, rzeczy materialne sila rzeczy rozeszly sie po roznych firmach i ludziach...

    PS. Poza tym Atari w swojej historii rozdzielalo sie na wiele biznesow, wiec mowimy tylko o Atari Corporation. Do sledzenia historii firm majacych cos wspolnego z Atari warto zapoznac sie ze strona Michaela Currenta:

    ->link<-
    (Atari History Timelines)
    • 5: CommentAuthormac
    • CommentTime17 Feb 2010
     
    tak to wygląda
    • 6: CommentAuthors2325
    • CommentTime17 Feb 2010
     
    co to za gry pokazane z boku? Poznaję Test Drive 1 lub 2 ale reszta?
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime17 Feb 2010 zmieniony
     
    A mnie bardziej interesuja autorzy artka - kto to?
    • 8: CommentAuthormac
    • CommentTime18 Feb 2010
     
    Smuggler & Tiges, a z boku: Sid Meier's Pirates, Test Drive, Manic Mansion, Sim City, Defender of the Crown