atarionline.pl Konkursik na Atari Fana #1 English edition - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorKroll
    • CommentTime22 Apr 2021 zmieniony
     
    Wczoraj robiąc małe porządki znalazłem oto dwa takie dokumenty (które zapewne sobie oprawię na pamiątkę :)), dotyczące zakupu mojego komputera Atari Falcon030 w firmie Larix w Pabianicach w 1994 r. Można więc przyjąć, że dzień 17.08.1994 r. to data narodzin Kroll-a - mistrza sokolnictwa :), tak nazwał mnie na zlocie Ironia 2018 kolega #Borsuk z retronagazie.eu, a poczytać o tym można poniżej :):
    ->link<- w związku z powyższym proponuje mały konkursik, kto odgadnie cenę brutto zakupionego komputera Falcon 030 (razem z HDD 82MB) w starych polskich złotych. Na zwycięzcę (poda dokładną lub będzie najbliżej poprawnej kwoty) czeka mała niespodzianka pierwszy numer Atari Fan-a English edition, którego między innymi składałem na komputerze Atari Falcon. Na odpowiedzi czekam do poniedziałku 26 kwietnia do godz. 20.00. Z góry chcę przeprosić te osoby którym się już pochwaliłem znaleziskiem, takie osoby nie mogą brać udział w tym konkursie.
    • 2: CommentAuthorpyniek9999
    • CommentTime25 Apr 2021
     
    Strzelam 25000000 starych polskich złociszy :)
    • 3: CommentAuthorGekoPL
    • CommentTime25 Apr 2021 zmieniony
     
    Dokładnie 7 lipca 1994 roku była denominacja złotego więc faktura powinna być jeszcze w starych złotych. Chyba przejście na nowe pln było od 1 stycznia 1995 roku.

    Stawiam na cenę za sam komputer bez monitora w okolicach nowych 3750pln a po starych pieniądzach - 37 500 000zł.

    Na uproszczonym rachunku jest jeszcze monitor ale pytanie jest nieprecyzyjne więc myślę, że chodzi tylko o sam komputer.
    • 4: CommentAuthorGRooBY
    • CommentTime25 Apr 2021
     
    Ja strzelam 72 miliony zlotych :) (72,000,000 PLN )
    • 5: CommentAuthorXuio
    • CommentTime25 Apr 2021
     
    27 900 000 zl.
    • 6: CommentAuthorn0rbi
    • CommentTime25 Apr 2021
     
    23 000 100 zł
    • 7: CommentAuthorKroll
    • CommentTime26 Apr 2021
     
    Czas na rozwiązanie mojego mini konkursu. Nie wiem czy wszyscy zauważyli, na zdjęciu karty gwarancyjnej widać wyraźnie twardy dysk 82MB, na rachunku uproszczonym zakupiony egzemplarz jest bez twardego dysku. Specjalnie prosiłem o podanie ceny z twardym dyskiem, bo fizycznie tyle zapłaciłem za tego Falcona w tamtym okresie, odbierając go bez twardego dysku, który mi został tydzień później wysłany, nic za niego dodatkowo nie płaciłem, a otrzymałem nawet większy bo 120 MB :). Ot taka historia. Po waszych propozycjach podejrzewam, że byłem szczęściarzem.

    Poza tym orientacyjną cenę podałem swego czasu właśnie koledze Borsukowi w czasie rozmowy na party Ironia 2k18 (bo doskonale utkwiła mi w pamięci), a nie wszyscy chyba do tego materiału zajrzeli :).

    W późniejszym terminie podam zwycięzcę tego konkursu muszę sprawdzić bo konkurs ogłosiłem także na zaprzyjaźnionym forum oraz na FB.
    Serdecznie dziękuje za udział w konkursie to była zabawa, ale nagroda oczywiście jest realna.
    • 8: CommentAuthorKroll
    • CommentTime27 Apr 2021
     
    Konkursik rozwiązany a zwycięzcą zostaje n0Rbi, bardzo Cię proszę o kontakt na priva na adres kroll(at)atarifan.xyz.

    Gratuluje zwycięzcy !!!