atarionline.pl SFX-Tracker - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthortatqoo
    • CommentTime20 Nov 2021
     
    Przy okazji - nie widzę SFXa w archiwum atarionline.
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime21 Nov 2021
     
    Bo jeszcze autor nie zakończył prac.
    • 3:
       
      CommentAuthorpebe
    • CommentTime22 Nov 2021
     
    Można by dywagować na temat stopnia ukończenia SFX Trackera.
    Z jednej strony działa, choć lubi zrobić niespodziankę i się zawiesić z bliżej nieokreślonych przyczyn. To może zniechęcać do korzystania z niego.
    Próba usunięcia błędów niestety skończyła się tylko na... próbach. Brak motywacji i ustalonych regol, kiedy najczęściej się wysypuje (zbyt spontaniczny zwis)

    Z drugiej, jak można zauważyć, Ja już korzystam z SFX Trackera w Krecie. Jest nieoficjalny tool z którego korzystam. Jednak jest on zbyt prymitywny i po jego działaniu trzeba jeszcze trochę wysiłku, aby wszystko zadziałało.

    Jak na razie go (tego toola) nie publikuje.

    Można powiedzieć, że SFX jest w stanie zawieszenia, że względu na inny projekt nad którym obecnie pracuje, a wciągną mnie niemiłosiernie. Na szczęście, już blisko końca, więc szanse na powrót do prac nad SFX Trakerem są coraz większe i bliższe.

    Pozdrawiam pamiętających.
    • 4:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime24 Nov 2021
     
    A to w takim razie dodam do archiwum użytków.
    • 5:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime16 Dec 2021
     
    Zgodnie z obietnicą, dodane do archiwum użytków, w dziale muzycznym :). Do tego dzisiejsza nowinka: ->link<-
    • 6:
       
      CommentAuthorpebe
    • CommentTime17 Dec 2021
     
    Genialnie, Dzięki Kaz
    • 7:
       
      CommentAuthorpebe
    • CommentTime18 Dec 2021
     
    Wziąłem się trochę, za program do konwersji plików SMM.
    Wszelkie postępy, śledzić można na GitHubie ( ->link<- )

    W katalogu `sfx_engine` znajdziecie także silnik SFX (ogólnie zwany Playerem). Jest tam pełny kod w assemblerze oraz API dla MAD Pascala.

    W kwestii konwertera 'smm-conv' sprawy mają się następująco:
    - przede wszystkim, kod programu (`smm-conv.pas`) trzeba skompilować z użyciem Free Pascala - nie dysponuję wersją dla Windowsa, więc nie udostępniam też żadnych innych wersji wykonywalnych.
    - należy się zapoznać z plikiem `READMY.md` - znajduje się w nim opis sposobu użycia wraz ze wszystkimi możliwymi przełącznikami. Przepraszam za brak wersji polskiej.
    - program, jak na razie, tworzy kod TYLKO do polinkowania (include albo resource) zgodny z MADS Assemblerem, plik konfiguracyjny dla API MAD Pascala oraz plik zasobów dla MP.

    Repozytorium jest w rozwoju, więc z czasem dojdą przykłady użycia w MAD Pascalu i być może innych językach - jak ktoś chętny do pomocy, to będzie mi miło :)
    • 8:
       
      CommentAuthorpebe
    • CommentTime21 Dec 2021
     
    Pierwszy, oficjalny Release "plajera" SFX-Engine oraz narzędzia wspomagającego konwersję plików muzycznych SMM do asemblera (MADASM) oraz plików pomocniczych dla SFX-API dla MAD Pascala.

    Jak pisałem wcześniej, kod programu należy skompilować we własnym zakresie, używając kompilatora Free Pascal.

    W przypadku platformy Linux wywołaj:
    fpc -Tlinux -Mdelphi -v -O3s -Xs -FE./bin/ ./src/smm2obj.pas

    będąc w katalogu głównym ze źródłami, aby skompilować program.

    Dla platformy Windows, prawdopodobnie zamiast '-TLinux' wpisać należy '-Twin32', '-Twin64' lub '-Tmsdos' - jeśli się mylę, poprawcie mnie :)

    Opis dostępnych opcji konwertera jest tu ->link<-

    Sorki za angielski.
    • 9: CommentAuthortebe
    • CommentTime21 Dec 2021
     
    nadmiarowe to -TLinux, -Twin32 etc. kompilator sam rozpozna na czym został uruchomiony, no chyba że na Linuxie chcecie generować kod dla Windows-a
    • 10:
       
      CommentAuthorpebe
    • CommentTime22 Dec 2021 zmieniony
     
    @tebe: Dzięki - nie pomyślałem o tym :)

    Co do kompilacji dla Windows pod Linux...
    Ja nie mogę skompilować źródeł w ten sposób - to jest przyczyną, dlaczego nie ma plików wykonywalnych w Release.

    Przypuszczam, że może być to przyczyną tego, że mam FPC z repozytorium swojej dystrybucji "MX", która nie zawiera w sobie bibliotek/danych dla Windowsa.
    Przy próbie kompilacji dla '-TWin64', dostaję komunikat:
    Fatal: Can't find unit system used by Program
    Fatal: Compilation aborted


    Natomiast, gdy ustawię platformę docelową '-TWin32' lub '-Tmsdos', komunikat jest już inny:
    Error: Illegal parameter: -TWin32
    • 11:
       
      CommentAuthorpebe
    • CommentTime24 Dec 2021
     
    Wiem, że mamy święta, ale... może ktoś po świętach będzie chciał poznać trochę SFX-Engine (?)

    W związku z tym, taki 8-bitowy prezent. Stworzyłem niewielkiego artka, który poświęcony jest temu tematowi.
    Znajduje się on tu -> ->link<-

    Starałem się wszystko sprawdzić, ale nie wykluczone, że coś mogłem pominąć. Jak coś komentujcie pod artykułem lub w tym wątku.

    Pozdrawiam, i życzę wszystkim Wesołych Świąt.
    • 12:
       
      CommentAuthorpebe
    • CommentTime25 Dec 2021 zmieniony
     
    Dla leniuszków lub nielubiących cmd.exe ;) prezencik:



    Prosta nakładka GUI dla programu SMM-CONV dla Windowsa.
    Instalacja:
    - ściągnij ZIP
    - rozpakuj ZIP
    :D

    W paczuszce jest też najnowsza wersja SMM-CONV 1.0.1, ma poprawionych kilka błędów, poza tym, nic nowego nie doszło.

    Wydaje mi się, że program nie wymaga specjalnego tłumaczenia.
    Wybierz plik z muzyką w formacie SMM. Ustaw nazwę wyjściową (z rozszerzeniem .asm). Dobierz parametry i START.
    • 13:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime25 Dec 2021
     
    Bombastico! Artek i program i drugi prawie-artek! Nie próżnowałeś Paweł :)
    • 14:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime26 Dec 2021
     
    To ja poproszę, jako leniuszek :P, żebyś opowiedział o tym na żywo. Kanałem YT można dotrzeć do jeszcze większej liczby potencjalnych odbiorców.
    • 15:
       
      CommentAuthorpebe
    • CommentTime26 Dec 2021
     
    Pomyślę na żywą prezentacją, bo lubię :D

    Na chwilę obecną dopieszczam GUI i ciągle stykam się z problemami pod Windowsem - Lazarus nie lubi chyba "okien".
    Głównie zwiechy spowodowane użyciem TProcess - nie rozumiem czemu. Generalnie działa, jednak jak odhaczę w ustawieniach (samego GUI) opcje "Make config file" i/lub "Make resource file" i wystartuje, wiesza mi proces - pomaga tylko Menadżer Procesów i zamknięcie procesu 'smm-conv.exe'.

    Jest też problem ze zwrotem informacji z CLI do GUI. Nie wiedzieć czemu, rezultat (stdout/strerr) nie idzie w kolejności, jak przy wywołaniu bezpośrednio z linii komend - to też nie przy każdym ustawieniu (parametrze)

    Trochę to wygląda jak błąd w narzędziu CLI (Command Line Interface) (smm-conv.exe), jednak pod Linuxem wszystko śmiga, aż miło :| No... może poza zwrotem informacji do GUI. Pod nim też źle się zachowuje.

    Skonfundowany jestem tą sytuacją.
    • 16:
       
      CommentAuthorpebe
    • CommentTime26 Dec 2021 zmieniony
     
    Niom... po wielu perturbacjach, udało się (chyba :D ) zniknąć skonfudowanie me :D

    Problem leżał po stronie CLI i kolizji na wyjściu konsoli - jakkolwiek tajemniczo to brzmi, zostało całkiem rozumnie naprawione :P

    Paczuszkę z GUI (v1 build 28) oraz najnowszym CLI (v1.0.4) ślę w załączniku dla zainteresowanych.

    Tak wygląda:
    Linux KDE+Plasma


    Windows 7


    Ślicznie ^_^

    Założyłem też repo na GitHubie ->link<- . Tam również, najnowsze źródła do skompilowania samemu sobie oraz Releasy.

    Pozdrawiam wszystkich, co jeszcze śledzą ten wątek :)
    • 17: CommentAuthortatqoo
    • CommentTime27 Dec 2021
     
    Tak jak mówiłem - jak ma być to będzie. Gratulacje.
    • 18:
       
      CommentAuthorpebe
    • CommentTime27 Dec 2021
     
    Do zrobienia jeszcze trochę jest:
    - redukcja tabel nut
    - optymalizacja TABów z wykorzystaniem rozkazów skoku
    - łączenie wielu plików muzycznych/dodawanie SFXów

    @Tatqoo dzięki Tobie. Dobrze wiesz, że bez Ciebie, nie doszedłbym do tego momentu. Dzięki :)
    • 19: CommentAuthortatqoo
    • CommentTime27 Dec 2021 zmieniony
     
    .
    • 20:
       
      CommentAuthorpebe
    • CommentTime2 Jan 2022
     
    Najnowszy release 1.0.1 nakładki na `smm-conv`.

    - Główną zmianą jest interfejs. Teraz konfiguracja została rozdzielona na zakładki



    - Doszła możliwość ustalenia nazwy pliku dla generowanego bloku danych



    - Doszła instrukcja online, dostępna z poziomu programu - linczek tu -> ->link<-

    Download dla systemu Windows tu -> ->link<-