atarionline.pl Tak przypadkiem : NES/Pegasus i odpowiednik sio2usb? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime14 May 2021
     
    Cześć Chłopaki i Dziewczyny :)

    Zostałem spytany o możliwość testowania na real NES/Pegasus gierki przepisywanej/portowanej z Atari na NES.

    Ktoś z Was już miał doświadczenie z tą platformą?

    Google wzywa mnie do kupna programatora i wypatroszenia pierwszego lepszego carta, a potem wgrywanie wsadu do ROMu co wersję... - a tego chciałbym uniknąć.

    1. Może macie informacje o jakimś gotowcu działającym między NES/Pegasus <=> PC?

    2.I przy okazji się spytam jeszcze: czy może ktoś z Was miał kontakt z wydającym/wydawał własne karty na NES/Pegasus?
    • 2: CommentAuthortbxx
    • CommentTime14 May 2021
     
    Jest coś takiego jak KrzysioCart do Pegasusa - grę/gry wrzuca się na kartę microSD

    Odnośnie "produkcji/wydania" gry - najtaniej na aliexpress - robią na zamówienie cartridge do Pegasusa z przesłanym wsadem ROM
    • 3: CommentAuthortakron27
    • CommentTime14 May 2021 zmieniony
     
    jeśli chcesz/potrzebujesz podłączenie
    "USB port for development and system update without removing SD card"
    to odpowiednia będzie wersja PRO:
    ->link<-

    ew. wersja 'zwykła' na kartę uSD:
    ->link<-
    (taką posiadam (ver.famicom) na zwykłe pogrywanie w gierki na pegasie)
    • 4:
       
      CommentAuthorlaoo
    • CommentTime14 May 2021
     
    Mam oryginalnego Famicoma i na tę wersję Everdrive PRO to tak trochę zerkam, tylko sam boję się kupować z Ukrainy. Więc jeżeli "ktoś" robiłby jakieś zakupy, które na 100% zadziałają, to ja chętnie bym się dorzucił do przesyłki.
    • 5: CommentAuthortakron27
    • CommentTime14 May 2021
     
    mi się udało kupić kilka lat temu poprzez znajomego, który akurat jechał do kogoś-tam.
    ale ztcp krikzz miał też dystrybucję przez jakieś sklepy w UE.
    • 6: CommentAuthorDope
    • CommentTime14 May 2021
     
    Krzysiocart w najnowszej wersji obsługuje mapper #30, czyli można grać w gry stworzone w najpopularniejszym środowisku NesMaker. Polecam jak najbardziej. Tańsza i dobra alternatywa dla Everdrive.
    • 7:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime14 May 2021
     
    Dziękuję za informacje.

    Krzysiocart to chyba projekt, który widziałem parę lat temu na Elektrodzie.
    Jak widzę, jest teraz dostępny cały poskładany nawet na Allegro (cena trochę wyżej niż sio2sd z całym wypasem).

    Co do wypalenia przez firmę z Aliexpress... ktoś już próbował i się nie sparzył?
    • 8: CommentAuthortakron27
    • CommentTime17 May 2021
     
    jak jeszcze nie miałem everdrive'a, to tak. chyba mam jeden (może dwa?) taki 'indywidualizowany' cart z plikami .nes które im wysłałem.