atarionline.pl HydePark - YouTube - emulatory dla smartfonów z Androidem - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  
    Tak troszkę spamując, ale tylko trochę :P, pozwalam sobie zaprosić Was na najnowszą produkcję szalonego informatyka z jeszcze bardziej szalonym filmem:

    *** Czy trzy legendarne komputery można włożyć do jednej kieszeni? Zabrać bez wysiłku na wakacje? Używać do zabawy w drodze do szkoły czy pracy? Sprawdźmy to! Niesamowite urządzenia wciąż zapewniają genialną 8-bitową rozrywkę, tyle że teraz na smartfonach! Zdecydowanie warto obejrzeć ten film! ***

    PL ZX Spectrum, Atari, Commodore Emulatory na Androida

    ->link<-
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime24 May 2021
     
    Prośba do wklejających filmiki: jeżeli podacie link z paska przeglądarki w klasycznej formie (www.youtube.com i tak dalej, a nie youtu.be) to od razu wyświetli się podgląd, a wiadomo, że widzialny obraz przyciąga uwagę bardziej niż link. Jeżeli Wam zależy na dotarciu do szerszego grona, to warto to brać pod uwagę.



    PS. Chyba, że ktoś się skusi poprawić kod forum na taki, który rozpoznaje także taką skróconą wersję linków - to proszę o kontakt.
  2.  
    @Kaz, tak mówiąc uczciwie celowo dałem taką wersję, by nie wyświetlał się podgląd.

    Dlaczego? Otóż zastanawiałem się, czy tak naprawdę wszyscy na tym nie tracimy. Raz, czy podgląd, czy nie, i tak link pewnie zainteresuje tylko wybrane osoby i pewnie bardziej liczy się tutaj opis tekstowy, co zawiera film, niż możliwość obejrzenia go od razu na forum.

    Ponadto zanieżdżanie filmów w treści wątku ma tę wadę, że później wątek robi się ogromny i czasem nie bardzo widać, gdzie jest tekst wart przeczytania. Mnie się wydaje, że takie osadzone filmy trochę utrudniają korzystanie z forum. Pytanie, czy to tylko moje wrażenie...

    Wreszcie z punktu widzenia autora filmu, zastanawiam się, czy to jest korzystne. Otóż YT ma mechanizm liczenia liczby odtworzeń filmu do liczby wyświetleń miniaturki. Czym jest większa, tym dla YT oznacza, że film jest bardziej wart promowania. W wątku naturalnym jest, że w najlepszym scenariuszu, film oglądamy raz, a później wracamy tylko do dyskusji (wyświetlając miniaturkę już bez odtwarzania filmu). W oczywisty sposób obniża to ten współczynnik i w efekcie YT mniej go promuje i film dociera do mniejszej liczby osób. Nie jest to chyba korzystne dla autora, ale też jeśli chcemy np. tematem 8-bitowych komputerów zainteresować więcej osób, to nie jest to korzystne dla samej tematyki.

    Trochę się rozpisałem, ale ot takie przemyślenia. Byłbym ciekaw, jakie są opinie innych osób o umieszczaniu podglądu kontra prosty link (a może już zdziwaczałem na stare lata :P w końcu moja pierwsza przeglądarka internetowa był tekstowy emacs bez żadnych obrazków :P tak słynny edytor emacs ma też tekstową przeglądarkę WWW :P).

    Na koniec dodam tylko, że ten filmik jest też próbą zainteresowania młodzieży tematyką 8-bitowców. Widząc po statystykach mojego mini kanału, to prawie wszyscy widzowie są w wieku 35-54 lata. Inny przedział 25-34 lata to tylko 1 proc. wyświetleń, a niżej nie ma już nic. :P A czy udaną próbą to się okaże...