atarionline.pl ScummVM Lite dla Atari ST - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorKroll
    • CommentTime24 May 2021 zmieniony
     
    Nie wiem czy nie zauwazylem na forum czy byla o tym mowa, czy przeslo to nie zauwazone przez nikogo.
    Otoz pod koniec zeszlego roku została opublikowana wersja lite ScummVM do uruchomienia na kompueterze Atari ST/STE/TT/Falcona

    Dwa dni temu w czasie takiej prywatnej rozmowy z kolegą @mono na szlo nas, a w szczegolnoscie mnie zeby sprobowac to odpalic na realnym sprzecie :)
    Fakt ja uzywalem pelnej wersji przygotowanej pod MiNT na Falconie, ale ta wersja rozwijala skrzydla dopiero na procku 060 :)

    Wersja Lite dla maszyn 8Mhz jest do pobrania ze strony:

    ->link<-

    W tej chwili sa przeportowane 4 gry czyli:
    1. Monkey Island 1
    2. Monkey Island 2
    3. Indiana Jones and the Fate of Atlantis
    4. Day of the Tentacle

    Trzy ostatnie tytuly w originale nigdy nie pojawiły sie na Atari ST.

    Po pobraniu ze strony autora, nalezy również sciagnać oryginlane wersje DOS tych gier. Szczególy co i jak znajdziecie w pliku README.TXT.

    Od razu ostrzegam, pierwsze uruchomienie gry na ST moze potrwac nawet do 30 minut, ale potem jest juz z górki :)

    Z tego co pisze na stronie autora gry 1-3 sa grywalne na 8 MHz

    Ponadto w kazdej z gier istnieje mozliwosc wyboru zdrodla dzwieku w tym MIDI (MT32), a efekty obejrzenia Intra na Mega STE można uslyszec i zobaczyć na ponizszym filmiku



    Ja wszystkie te tytuly odpalilem na swoim STE, dzwiek na MIDI i szczena mi opadła :)
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime24 May 2021
     
    Coś pięknego! Trzeba drążyć temat, więcej gier do słuchania i oglądania :D
    • 3:
       
      CommentAuthorhospes
    • CommentTime25 May 2021 zmieniony
     
    Kroll: Zdecydowanie przeszło koło Ci nosa. Pisałem o tym z rok temu :P
    A odnośnie prób na "żywym" sprzęcie, to 3 tygodnie temu razem z AdamemK, staraliśmy się odpalić gry razem z emulatorem MT-32 opartym na Raspberry Pie. Jest to fajny gadżet, który pozwala między innymi zagrać midi w SCUMIE.
    ps. mogę wreszcie grać na mojej Medze w MI 1 z gadanymi dialogami. Niestety YM nadal psuje klimat:/

    • 4: CommentAuthorKroll
    • CommentTime25 May 2021 zmieniony
     
    Hospes: dzięki za przypomnienie i podrzucenie także fragmentu rozgrywki na MI 1, na forum nie zauważyłem fakt, ale nie tylko Ja. ScummVM jak pisałem w pierwszym poście ogrywałem od kilku lat i grałem w gry ale na F060, na STE nie :)
    Druga sprawa od niedawna mam fizyczny moduł MIDI :)