atarionline.pl Nowa gra "Intellidiscs" - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime4 Jun 2021 zmieniony
     
    Homesoft wykonał konwersję gry "Intellidiscs" z konsoli Atari 5200 na komputery Atari XL/XE. Jak miałeś kiedykolwiek ochotę zarąbać kogoś bumerangiem, to w tej grze jest okazja :D

    Pliczek już w archiwum: ->link<-
    • 2:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime4 Jun 2021
     
    Jak to bumerangiem? Ja tu widzę raczej motywy z filmu Tron, więc to raczej będą dyski świetlne a nie żadne bumerangi.
  1.  
    Robiłem na tym muzykę i dźwięki. Cieszę się, że wreszcie widzę to na małym atari.
    • 4:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime4 Jun 2021 zmieniony
     
    Mq - thanks, Captain Obvious! :)

    Ale skoro już wykluczamy luźne skojarzenia i ograniczamy się do faktów, to warto wspomnieć, że gra jest portem z portu. Oryginał nazywał się "Tron: Deadly Discs", stworzyli go Don Daglow i Steven Sents na Intellivision, potem przeportowano na Atari 2600. Port na 5200 posłużył jako port dla małego Atari.

    ->link<-

    Synthpopalooza - what do you mean? Is your music&sound in the original version, this one for 2600 or 5200?

    PS. Okładeczka oryginału. Może ktoś zrobi do wersji Atari :)
    • 5:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime4 Jun 2021
     
    Wiem, że to prosta gra, ale czy mógłby ktoś wytłumaczyć zasady i cel? Bo ja tam strzelam, wciskam jakoś bez sensu fire, a on czasem się zasłoni, czasem nie zasłoni, czasem strzeli, a czasem nie strzeli, nie mogę wykumać jak tym sterować, poza tym czasem nikt mnie w ogóle nie trafia, nie ginę w ogóle, a potem za jakiś czas mam game over, no nie mogę się w tym połapać kompletnie, może mam jakiś słaby dzień czy coś...
  2.  
    My music and sounds are in the Intellidiscs 5200 version, and the conversion to Atari 8-bit.
  3.  
    @Mq

    Nieustraszony gwiezdny wojowniku, cała nadzieja w Tobie, musisz pokonać nadciągające hordy kosmicznych przeciwników. Pomoże ci w tym twój ŚWIETLNY DYSK, ale uważaj!, tą śmiercionośną broń posiadają również "źli kosmici". Możesz ich pokonać, dzięki świetnym rzutom i sokolim oku. Pamiętaj - niektórych zabijesz jednym rzutem, inni wymagają dwóch trafień, a trzeci rodzaj - zginie TYLKO po trafieniu go w ZŁOWIESZCZE OKO. Strzały obcych możesz zbijać sprytnie rzucając swoim dyskiem w dowolnym z 8miu kierunków. Zabawa bez końca, zdobywaj punkty i baw się świetnie, pokonując na tablicy wyników dzieciaka z sąsiedztwa. 10/10.

    @kaz - stylizowane na "opisy gier na małe Atari" Amiss'u.
  4.  
    strzał z tego co widzę wymaga przytrzymania czasem FIRE - chociaż może to jakaś usterka, a obrona działa jak w pierwowzorze - przez rzucenie w nadlatujący dysk swoim. Fajny arcade, chociaż mam wrażenie, że Tron porusza się wolniej niż przeciwnicy.
    • 9: CommentAuthorbruno_j
    • CommentTime4 Jun 2021
     
    • 10:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime4 Jun 2021
     
    Mq - cel: bumerangiem zarąbać wszystkich przeciwników :D. Nawet ponoć da się załatwić ten pojazd z Tronu, który się pojawia co jakiś czas jako przerywnik. Ponoć, bo mnie się jeszcze nie udało.

    Sterowanie ciut nieoczywiste. Gdy dłużej przytrzymasz fire to postawisz zasłonę i chronisz się od dysków. Tak więc nie tylko wtedy, gdy dyski się zderzą. Kolejnym przyciśnięciem fire wychodzisz z trybu ochrony.

    Na razie jeszcze nie wiem po co strzela się do drzwi. Zmieniają wtedy swój status z zamkniętych na otwarte, nie zauważyłem żadnej różnicy.
    • 11:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime4 Jun 2021
     
    Tematy do poczytania o oryginalnej wersji na Atari 5200:
    ->link<- oraz ->link<-

    Jak również poświęcony ww. grze "Atari Report":
    • 12:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime5 Jun 2021
     
    Misza - stylizacja dobra :D. Moja wersja pochodzi z katalogu giełdowego:
    "zręcznościowa - ludziki rzucają się kamieniami"
    ewentualnie:
    "gra na podstawie filmu Tron, futurystyczne walki w kosmosie"

    W pierwszym przypadku handlarz poświęcił 5 sekund na obejrzenie, o czym jest gra. W drugim - zastosował Dźwignię Handlu :D
  5.  
    @kaz - giełdziaże nie byli tak subtelni, przynajmniej w stolicy. Raz, że to praca twórca, dwa że trzeba to potem wstukać na maszynie na okładkę kasety. Raczej w Warszawie spotkałbym się z opisem "chodzisz ludzikiem i szczelasz" (pisownia stylizowana po uzgodnieniu z pamięcią z epoki).
    • 14:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime7 Jun 2021
     
    Zdecydowanie pamiętam opisy warsiawskie :) I były raczej w stronę tej opcji z Tronem.
  6.  
    Does anybody have the source to Atari8 Intellidiscs? The timing code in my music did not get ported properly and it plays too slow in PAL. If I can see the code, I can make a fix.
    • 16: CommentAuthorHomesoft
    • CommentTime10 Jun 2021 zmieniony
     
    Fixed by myself :)

    ->link<-
    • 17:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime10 Jun 2021
     
    Homesoft - as always, excellent job! : D

    (by the way, thanks for the corrections to our game "The Last Disc"!)
    • 18: CommentAuthorpgru
    • CommentTime11 Jun 2021
     
    Zaskakująco grywalna, szkoda, że obecnie jest Covid itp. bo ma się wielką ochotę pograć w kilka osób(jakby była wersja np. na multijoya)...