atarionline.pl Kabel Atari ST(e) -> SCART dobrej jakości - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorxorcerer
    • CommentTime15 Jul 2021 zmieniony
     
    Z cyklu poszukiwany... poszukiwana... czy ktoś wie, widział, słyszał gdzie w Polsce można taki kabel kupić w rozliczeniu bezdewizowym?

    Retrohax_de - reprezentujący Retrohax.net na ebay'u (też .pl) - oferuje taki w dobrej cenie trochę ponad 54 pln wedle dzisiejszego kursu, ale do tego dochodzi wysyłka (i czas oczekiwania na nią) z Niemiec.

    Podobno ktoś z Gdańska robił takie kable - czy ktoś coś wie?

    Doskonałe kable do małego AtariXL/XE i C64/C128 (z rozseparowaną lumą i chromą) które już tutaj zachwalałem z pomocą zrzutów ekranu z XE i C64C zrobionych poprzez Medusę oraz framegrabber Avermedii, robi na allegro świetny fachowiec o nicku anabeda - ale on nie ma ST i nie podejmie się zrobienia kabla do sprzętu, którego nie ma i nie może na nim zrobić testów (a mieszka w Rybniku, do którego dojazd z wawy nigdy nie należał do najłatwiejszych).

    Przed chwilą udało mi się wyłowić jeden taki kabel 1,4 metra za 71 zł z dostawą na alledrogolokalnie, ale jak się Medusy zaczną rozmnażać wreszcie to może być potrzeba dużo dużo więcej takich kabli. Obraz przez SCART będzie zawsze lepszy niż przez RGB/VGA, bo przetwornik ma więcej opcji wygładzania obrazu filtrami dolnoprzepustowymi i usuwania rozmaitych niedoskonałości, które wychodzą już z samego układu Shifter i są niezależne ani od kabla, ani od zaszumienia źródła napięcia (acz wszystko po kolei się dokłada).

    Należy się cieszyć, że ST w ogóle wypuszcza R/G/B, bo gdyby przekompetentni menedżerowie Atari przyoszczędzili i na tym i by to miało być Composite.... kto widział obraz z ST wypuszczony przez modulator TV to wie, co to by mogła być za bidronka.
    • 2:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime15 Jul 2021
     
    Ja polecam to źródło: ->link<-
    • 3:
       
      CommentAuthorxorcerer
    • CommentTime16 Jul 2021
     
    Dzięki - tak, od tego sprzedawcy kupiłem wczoraj kabel krótszy niż w tym ogłoszeniu. W tym pozostały 2 sztuki do kupienia.
    • 4:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime16 Jul 2021
     

    xorcerer:

    Podobno ktoś z Gdańska robił takie kable - czy ktoś coś wie?


    Bartek030. Nie wiem, czy jeszcze robi, ale Piter obiecał podpytać w naszym imieniu. Bo też szukam takiego kabla, a może nawet dwóch.