atarionline.pl Klawisze do Atari 800 - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorzijacek
    • CommentTime20 Jul 2021
     
    Witam, czy ktoś kojarzy jakieś zamienniki lub coś podobnego do klawiaszy Atari 800? Zaznaczam, że nie chodzi o XL ani XE tylko stare Atari z końca lat 70-tych. Trafił mi się ten komputerek, ale brakuje w nim AŻ 20 klawiszy.
    • 2:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime20 Jul 2021
     
    Jakiego typu jest to klawiatura? Bo są różne i mają zupełnie inaczej montowane klawisze.
    • 3: CommentAuthorzijacek
    • CommentTime20 Jul 2021
     
    Jak na foto.
    • 4:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime20 Jul 2021
     
    Ok. To takie jak w moim. Sprowadzałem do niej brakujące klawisze że Stanów. Ale jeśli zaryzykujesz, może udać się ogarnąć taniej. Na twoim miejscu zaryzykowałbym i kupił to:
    ->link<-
    Mam jakieś takie nieodparte wrażenie, że klawisze będą pasować.
    • 5: CommentAuthorzijacek
    • CommentTime20 Jul 2021
     
    Fakt, wygląda podobnie, tylko jak porównuję z 800XL, którą mam w domu (inny rodzaj mocowań), to szerokość tych dłuższych klawiszy jest jednak inna.
    • 6:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime20 Jul 2021
     
    Innego pomysłu nie mam. Szukałbym takich klawiszy jednak za Oceanem.
    • 7:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime20 Jul 2021
     
    Miałem chyba 3 różne rodzaje klawiatur do XL, jeden był z klawiszowymi "kostkami" wlutowywanymi jak w płytkę uniwersalną - taki typ chyba by najbardziej pasował do przerobienia.
    • 8:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime20 Jul 2021
     
    lokalny atarowiec w Miami ma torbę klawiszy do A800, ale ostatnio nie ma czasu za bardzo, jakoś nie udaje się nam spotkać.
    ->link<-
    • 9: CommentAuthorzijacek
    • CommentTime20 Jul 2021
     
    No właśnie zastanawiam sie, czy może jakieś inne bezwartościowe urządzenie, które w miarę można nabyć, i bez bólu serca wykastrować, nie posiada takich lub podobnych klawiszy. Z barku laku może i ta z 800XL przynajmniej częściowo by się nadała.
    Zza oceanu raczej nie będę ściągał. Nie jest to aż taka igiełka (inne uszkodzenia), i nie mam aż takiego parcia żeby jakieś wielkie inwestycje poczyniać.
    • 10:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime20 Jul 2021
     
    Igła czy nie, warto by było klawiaturę jakoś uzupełnić.