atarionline.pl Supercharger joystick - awarie - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime8 Aug 2021
     
    Pacjent: joystick QuickJoy Supercharger SV-123

    A po co to? Może się komuś przyda opis jeśli będzie miał ten sam problem.

    PCB: nie wiedziałem, ale płytki w tych joyach mogą być skrajnie różne. Jedna z wersji ma kable lutowane do płytki, inna ma kable na konektorach wciskane na płytkę drukowaną.

    Awaria, przypadek 1. Udało mi się kupić nówkę sztunię i... była wadliwa. Przynajmniej tak myślałem na początku. Kierunek lewo nie działał, kierunek góra był problematyczny. Na początku myśl: zużyty (styki). Ale był fabrycznie zapakowany...
    Po diagnostyce okazało się, że niektóre z wciskanych konektorów były minimalnie przesunięte, co powodowało zwarcia. Odpięcie konektorów i wciśnięcie ich ponownie rozwiązało problem.

    Foto:



    Awaria, przypadek 2. Zaczął przerywać fire (właściwie oba), później wysiadł całkowicie. Po rozkręceniu okazało się, że mikrostyki były w idealnym stanie, za to w środku zobaczyłem urwany przewód od masy. Kable odpowiadające za fire najlepiej puścić od spodu (tak zrobiłem z masą), rozwiązanie fabryczne jest wg. mnie dziwne i awaryjne.

    Foto:





    To tyle, dziękuję za uwagę :)
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime9 Aug 2021
     

    ccwrc:

    A po co to? Może się komuś przyda opis jeśli będzie miał ten sam problem.


    Słusznie, dzięki.
    • 3:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime28 Dec 2021
     
    Jeśli komuś pomoże: na ebay pojawiły się gumowe styki do naprawy joysticków QuickShot Apache 1 i Python 1 (oraz pokrewnych, np. Sigmy).

    Sprzedawca:
    ->link<-

    Oferta (około 100zł z wysyłką za 20 sztuń):
    ->link<-

    Mimo innego koloru, wymiary się zgadzają, mają takie same mocowania, czyli naprawa polega jedynie na wyciągnięciu starych i włożeniu nowych.

    W naszym kraju w ciągu ostatnich 4 lat widziałem jedynie 2 razy kiedy ktoś coś podobnego wystawiał na sprzedaż (i to używańce) a cichobiegi warto naprawiać :)
    • 4:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime28 Dec 2021 zmieniony
     
    O, dobre znalezisko ccwrc. A tu co prawda nie do Quickjoya, ale do Matta, podłączę się tu bo może ktoś restauruje sobie też te joysticki, więc mu się link przyda: ->link<- . Tam są też oczywiście inne akcesoria i części od firmy Matt. Na przykład często urywałem przyssawki, a też są ->link<- .