atarionline.pl (off-topic) Radmor i jego kultowe wieże (i nie tylko) - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  
    Trochę off-topic, ale nie do końca, bo kiedyś wiele osób marzyło nie tylko o Atari, ale też o fajnej wieży Hi-Fi i często była to wieża polskiego Radmoru. Jeśli ktoś będzie w najbliższym czasie nad morzem, to jest fajna wystawa, na którą warto wpaść na godzinę, czy dwie. A jeśli nie, to krótki reportaż w moim filmie:

    *** Reportaż z wystawy poświęconej produktom legendarnej firmy Radmor. Czy pamiętacie te kultowe wieże Hi-Fi z lat 80’tych? Do tego sprzęt dla statków, nurków i wojska. Zapraszam! ***



    (namiary na wystawę w opisie filmu, otwarta do 2021.08.29)
  2.  
    Ktoś może po tym filmie wybrał się na tą wystawę?
    • 3: CommentAuthormartinez
    • CommentTime19 Aug 2021 zmieniony
     
    Ja planuję w najbliższych dniach, i dziękuję za przypomnienie. Ominęłaby mnie okazja obejrzenia takiej fajnej wystawy, gdyby nie Twój film.
  3.  
    @martinez, daj znać, jakie wrażenia po wystawie. Mnie się bardzo podobała, choć pewnie zawsze mogłoby być więcej sprzetu.
    • 5: CommentAuthormartinez
    • CommentTime23 Aug 2021 zmieniony
     
    Wystawa dla osób mających zajawkę na elektronikę z Unitry, wszystko mi się tam podobało. Polskie hi-fi w Tamtych Czasach prawie zupełnie mnie ominęło, w domu tego nie mieliśmy. Teraz trochę nadrabiam zaległości, chłonę ciekawostki, walczę z pokusą kupienia czegoś ;)

    itguyinaction:

    mogłoby być więcej sprzetu

    Hm, z segmentu Elektronicznego Sprzętu Powszechnego Użytku pokazano chyba wszystko. Którego modelu Radmora zabrakło Twoim zdaniem?

    Owszem, wystawę dało się zrobić lepiej. Na pewno mogliby podłączyć do kontaktu co się da, chociaż na "standby" - ale żeby panele rozbłysły. Oprócz brzmienia te klocki miały też dawać użytkownikowi "odczucie premium" eleganckim podświetleniem, jarzącymi się lampkami. Cała ta magia znika bez prądu. Dodałbym też stanowisko odsłuchowe dla zwiedzających, na przykład: źródło dźwięku - kultowy Radmor 5100 - słuchawki.

    Wrzucę tu jeszcze film "Radmoryna", którego fragmenty odtwarzane są na wystawie. Warto obejrzeć.

  4.  
    Przede wszystkim odniosłem wrażenie, że całość jest ograniczona do dwóch rzeczy 1) stary sprzęt dla statków 2) wieże hi-fi. A przecież Radmor produkował sporo innych rzeczy, które pokazane są szczątkowo i niewiele.

    I druga sprawa rzeczywiście zabrakło trochę życia, szczególnie w tej sekcji audio. Dokładnie tak jak mówisz, nawet jak nie chcieli, by publiczność się tym bawiła (bo to jednak ryzyko uszkodzeń), to te urządzenia mogłyby być chociaż włączone, w jednym np. płyta cd i słuchawki, w drugim jakaś kaseta magentofonowa i słuchawki itd. Jak to działa, to wygląda zupełnie inaczej.

    Ale i tak szacun, że coś takiego zrobili, bo w niewielu miejscach można coś takiego obejrzeć. Swoją drogą na tym filmie Radmoryna częśc zdjęc jest kręcona w jakimś muzeum Radmoru już w samej firmie? To jest ogólnie dostępne miejsce, czy tylko dla zaproszonych gości? Wygląda fajnie, choć dla fotografa słabą rzeczą mogą być zamknięte gablotki. Zdjęcia przez gabloty wychodzą słabo (nawet jak sie ma filtr polaryzacyjny to też różnie).
  5.  
    3... 2... 1...

    Jeśli ktoś jeszcze chciałby zobaczyć tę wystawę, to zostały raptem 3 dni. 29 sierpinia jest ostatnim dniem jej dostępności.
    • 8: CommentAuthorpgru
    • CommentTime27 Aug 2021 zmieniony
     
    Moim zdaniem wystawa warta odwiedzenia. W zasadzie są tam trzy nurty sprzętu - "cywilny amatorski" czyli walkie talkie i wieże hi-fi(i nie jest to jakaś "chińszczyzna"), sprzęt morski, czyli podstawowa działalność od której Radmor zaczynał, oraz działalność woj. w tym dość współczesne produkty.

    Do wystawy jest katalog(można pobrać za darmo ze strony), a całość jeśli ktoś jest miłośnikiem "wnętrz" (co mi się bardzo spodobało) ma sporo rzeczy "otwartych", tak, że można zobaczyć nawet naklejkę na jednym ze scalaków. sporo płytek drukowanych itp.

    Do tego bardzo dużo opisów wyjaśniających, materiały filmowe.

    Jeśli tak jak ja przejeżdząjąc przez Gdynię zastanawialiście się co ciekawego robi wiele firm w tym np. Radmor to wystawa pokazuje esencję tego w bardzo atrakcyjnej formie.

    Może się mylę ale na wystawach retro komputerów rzadko kiedy można zobaczyć np. wnętrze komputera obok złożonego podobnego lub z serii egzemplarza.

    Ogólnie brawa za wystawę.
  6.  
    Tak te otwarte urządzenia też bardzo mi się podobały. Jedynie słabo wyszły na zdjęciach, bo ze strasznymi refleksami, więc generalnie nie pokazywałem ich na filmie (może gdybym miał filtr polaryzacyjny... ale i to nie pewne, jaki byłby rezultat).

    Katalog jest zajefajny! Zdecydowanie warto go pobrać! (link jest w opisie filmu na YT).

    Produktów militarnych mało, a szkoda, choć może w tym obszarze nie chcieli zdradzać wszystkich tajemnic.

    Podsumowując też uważam, że brawa za wystawę! Niewiele takich!

    I niestety ten post też niejako piszę na zamknięcie wystawy. Kto nie zobaczył, to... już nie zobaczy (chyba że ten krótki reportaż YT).