atarionline.pl Hatari pod windows z działającym MIDI - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorxorcerer
    • CommentTime17 Aug 2021 zmieniony
     
    Conny Pettersson, autor E.P.S.S. (Enhanced Polyphonic Sample Synthesizer) który do dzisiaj rozwija swój program na ST, skompilował Hatari oraz własny MIDI mapper dedykowany tylko dla tego emulatora.

    Poszukiwał działającej z windowsowym MIDI wersji Hatari, bo tego ekhm systemu operacyjnego używa. W końcu zrobił i swoją kompilację tego emulatora, i dedykowaną aplikację w C# do konfigurowania tej funkcji.

    Do tej pory chyba tylko STeem pozwalał na mapowanie MIDI pod windą, ale z tym emulatorem niestety bywają problemy (prócz podstawowego - że jest tylko na wingrozę).

    Archiwum kompletne z kompilacją Hatari i MIDI mapperem jest dostępne w dziale "download" bloga E.P.S.S. - po rejestracji użytkownika. Standardowy blog Wordpressa nie robi kłopotów pod tym względem. Wdzięczni użytkownicy mogą wspierać Petterssona na patreonie.

    Znalazłem to szukając trochę na ślepo, trochę bez nadziei na odnalezienie rozwiązania - bo szukałem tego od dawna. Ostatnia kompilacja o ile mnie wzrok nie myli pochodzi z lutego tego roku.

    Wreszcie można wygodnie zapuścić STkowe wersje Ultimy na Hatari z emulacją MIDI pod windą.

    Hatari for Windows with MIDI:
    ->link<-
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime19 Aug 2021
     
    O! Dzięki Romek. W końcu będzie można posłuchać. Ciekawe na ile będzie różnica brzmień Windows w stosunku do oryginalnego modułu brzmieniowego?
    • 3:
       
      CommentAuthorxorcerer
    • CommentTime20 Aug 2021 zmieniony
     
    Bardzo duża, zresztą to kwestia gustu co kto woli. Znalazłem soft który emuluje kultowe brzmienia Rolanda MT-32 bardzo wiernie, jak się wie skąd "pożyczyć" ROM-y rolandowe (patrz: forum Vogons / . / org (ciekawy dobór nazwy, mrugnięcie okiem do fanów Hitchhiker's Guide...) na którym szaleńcy trawią życie nad wygrzebywaniem takich smaczków z otchłani zapomnienia).

    Sam soft nazywa się Munt ( mt32emu-qt ), jest open source na githubie, jest na wingrozę, makozę i linuksozę i jest tak sympatyczny, że nawet udaje oryginalny wyświetlacz LCD prawdziwego hardware'owego Roland Sound Canvas.

    Też zaszalałem z Virtual MIDI Synth Coolsoft'u i chyba jedną z najlepszych bibliotek General MIDI którą można sobie ściągnąć tak o - CrisisGeneralMIDI301.sf2

    Złożona aranżacja zmieniła się w plumkanie na wirtualnym fordepianie, zresztą dość ładnie brzmiącym, ale.... no właśnie. Czegoś zabrakło.
    • 4:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime20 Aug 2021
     
    Jak wrócę z SV to może zrobimy jakąś posiadówkę z prezentacją tego, jak to sobie skonfigurować i posłuchać? Na YT jak znalazł.
    • 5:
       
      CommentAuthorxorcerer
    • CommentTime21 Aug 2021
     
    Normalnie telepatia :) Tak!
    • 6: CommentAuthormono
    • CommentTime5 Feb 2023
     
    Jakby ktoś szukał soundfonta dla MT-32 to jest tu: ->link<-
    • 7:
       
      CommentAuthorxorcerer
    • CommentTime6 Feb 2023 zmieniony
     
    @mono Zważywszy na ten cytat z linku jaki podesłałeś:
    Information for those interested: If I made this MT-32 soundfont full featured, it would be at least 4GB. So I cut the samples and used loops. I applied a special technique because the joints of the loops should not be noticed.


    odradzam babranie się z soundfontami i polecam uważne czytanie ze zrozumieniem tego, co napisałem.

    Czyli polecam Munt-mt32 plus ROMy do niego z forum VOGONS.
    • 8: CommentAuthormono
    • CommentTime6 Feb 2023
     
    Dzięki @xorcerer - mimo, że stoi wołami, to zupełnie to przeoczyłem.
    • 9:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime6 Feb 2023
     
    Ale ten link @mono też wartościowy. Przeaczaj częściej :)
    • 10:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime6 Feb 2023
     
    vogons.org jest super. Jednak mam problemy ze znalezieniem romów. Są porozrzucane na całym forum, czy też gdzieś zebrane?
    • 11:
       
      CommentAuthorxorcerer
    • CommentTime7 Feb 2023 zmieniony
     
    Kubo, tu ROMy rolandowe w komplecie z fanowskim pozdrowieniem i Twoimi modami na amigę w podkatalogu :) jak przyjdzie cease and desist to skasuję, ale bez walki nie oddam.

    ->link<-
    • 12:
       
      CommentAuthorxorcerer
    • CommentTime9 May 2023
     
    Dzisiaj sprawdziłem, strona z EPSS / Hatari MIDI akurat teraz działa, ale na wszelki wypadek wrzucam tutaj instalkę windowsową, w razie gdyby miało znowu zniknąć z sieci.