atarionline.pl Zmiany na Allegro - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  
    Wróciłem z zimowy wakacji zadowolony a tu w skrzynce wiadomość:

    "Ukryliśmy nazwy kupujących w Allegro. Dzięki temu zwiększamy bezpieczeństwo i komfort zakupów.

    Od dziś nie zobaczysz nazw innych kupujących:

    * na stronie aukcji, <------------(!)
    * w zakładkach Moje zakupy: Licytuję i Niekupione oraz Obserwowane oferty: Trwające i Zakończone."

    To raj dla podbijaczy cen. O ile mnie pamięć nie myli Kaz podawał przykład (Anetka...coś tam), która włączała się w aukcje gdy cena była za niska. Ja takie aukcje omijałem z daleka.

    Co o tym sądzicie?
    • 2:
       
      CommentAuthorch0m1k
    • CommentTime24 Feb 2010
     
    To nie tylko raj dla podbijaczy cen, ale również dla nieuczciwych sprzedawców. Dzięki liście kupujących można się było skontaktować z oszukanymi również kupującymi, a teraz zostaje obsługa allegro która odbiega od normy i ścigania nieuczciwych sprzedawców bo to dla nich kury znoszące złote jaja. Jak dla mnie allegro już dawno zgubiło sens swego istnienia... czas tutaj dla nowego gracza jeżeli ktokolwiek się odważy a warto by było.
    • 3:
       
      CommentAuthorimmolator
    • CommentTime24 Feb 2010
     
    He he he, nie myślałem, że kiedyś to powiem - jedyna nadzieja w Urzędzie Skarbowym :->
    • 4:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime24 Feb 2010
     
    Problem z aukcjami typu allegro: dla to jest? Kogo preferuje? Wg mnie do tej pory preferowało kupujących. Teraz preferuje sprzedających.

    Na wszystkie akcje są jednak reakcje; być może istota problemu leży w formule aukcji. Jeśli udałoby się stworzyć taką formułę:
    1. sprzedający jak i kupujący nie czuliby się oszukani po transakcji (cokolwiek to oznacza ;)
    2. Nie miałoby sensu używanie podbijaczy ceny, bądź snajperów

    To świat byłby prostszy.
    Ale to fikcja, przynajmniej w środę rano.

    Moim zdaniem aukcja w internecie powinna byglądać tak, jak prawdziwa.
    1. Jest czas na zaznajomienie się z przedmiotem
    2. Jest czas na licytowanie
    3. Po przekroczeniu czasu trwania aukcji jest ona zamykana po braku zainteresowania, a nie o godz. xx:yy, czyli np. 10 minut po ostatniej licytacji.
    • 5:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime27 Feb 2010
     
    "Ukryliśmy nazwy kupujących w Allegro. Dzięki temu zwiększamy bezpieczeństwo i komfort zakupów.


    Zdecydowanie powinna to byc opcja, a nie przymus (nie wiem jak jest w rzeczywistosci, bo nie korzystam aktualnie z Allegro). Sprzedajacy powinien decydowac o formie swojej aukcji, bo w koncu to on sprzedaje, a Allegro jest tylko platforma dostarczajaca narzedzie. Od sprzedawcy powinno zalezec, czy aukcja ma ukrytego sprzedawce, licytujacych czy przedmiot sprzedazy ;). Wtedy potencjalni klienci sami mogliby decydowac, u kogo kupowac, u kogo nie. Wynika z tego, ze Allegro nie przeszkadzaja podstawieni podbijacze cen - i nie jest to dziwne, bo generuje to wyzsze ceny transakcji.

    Jezeli chodzi o slynna anetke to byla wspomniana tutaj:

    ->link<-

    oraz tutaj:

    ->link<-
    • 6: CommentAuthornothin
    • CommentTime27 Feb 2010 zmieniony
     
    Ważne są zarobki właścicieli.
    Nie rozumiem, jak konsument może nie rozumieć.