atarionline.pl Atari XF551 nagrywanie strona B - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthordavero
    • CommentTime27 Sep 2021 zmieniony
     
    Witam, jak nagrać stronę B na tej stacji ? Zawsze wyskakuje bład jakby dyskietka była zabezpieczona. Miałem stację w roku 90 i nie potrafiłem nagrać strony B gdzie california śmigała aż miło. Teraz z czystej ciekawości chcę się dowiedzieć i nauczyć.
    • 2:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime27 Sep 2021
     
    Nie sformatujesz w tej stacji drugiej strony dyskietki - mechanizm wymaga otworu indeksowego i bez niego nie sformatuje a po obróceniu dyskietki otwór jest niedostępny. Także jedyne co możesz zrobić to sformatować dyskietkę w innej stacji (1050/LDW/whatever).

    Ale jak już sformatujesz to, zakładając, że masz wycięty otwór odblokowujący zapis, stacja powinna bez problemu czytać i zapisywać dane. Ponownie, byle nie formatować.
    • 3: CommentAuthordavero
    • CommentTime27 Sep 2021
     
    ok spróbuje tak. Mam nadzieję, że błędu nie będzie
    • 4: CommentAuthorJerzy72
    • CommentTime27 Sep 2021
     
    Wycięcie dziurkaczem dodatkowego otworu pozwala na zapis z 2-ch stron dyskietki. ->link<-
    • 5: CommentAuthordavero
    • CommentTime27 Sep 2021
     
    To wiem od blisko 40 lat :), ale xf na to nie idzie :)
    • 6:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime27 Sep 2021 zmieniony
     
    dziurkaczem się nie da. nie miałem xfki, ale korespondowałem z Jirzim Bernaszkiem, który miał. Dyski od niego miały wycięcie zrobione nożyczkami po drugiej stonie miejsca, w którym jest otwór indeksowy. Spróbowałem to namalować na czerwono.
    • 7:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime27 Sep 2021
     
    Przy takim wycięciu problemu nie ma. Oprócz bezpowrotnej modyfikacji koperty dyskietki. No i trzeba ostrożnie wycinać.
    Kiedyś można było kupić dyskietki posiadające takie wycięcia fabrycznie. To się zwało "flippy disk". Ale ja takie tylko na zdjęciach widziałem.
    • 8: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime27 Sep 2021
     
    Można napęd zmodować....Potrzebne jest Arduino NANO i 3 druty...Przynajmniej ja tak przerabiałem w większości moich klonów XF 551.
    • 9: CommentAuthordavero
    • CommentTime27 Sep 2021
     
    OK dzięki za podpowiedź. Dziwne zagranie ze strony atari. Nie będę wycinał dyskietek :). Po prostu zapiszę stronę A na niej. Reszta pójdzie na innych.