atarionline.pl Copy-party w Tarnowie - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime29 Oct 2021
     
    Tatqoo - czy pamiętasz może na które copy-party w Tarnowie w 1994 roku robiłeś ten zestaw msxów? Czy to był Visual?
    • 2: CommentAuthorslaves
    • CommentTime29 Oct 2021
     
    Na 100% Visual. Pytanie czy te muzyczki trafiły na to party :) bo być może zostały wypuszczone po tym party.
    • 3:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime29 Oct 2021
     
    Dzięki Slaves. Czy ma ktoś jakieś materiały, inne atarowskie pliki z tego party, wspomnienia? Bo ja mam tylko papierową invitkę.
    • 4:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime29 Oct 2021
     
    Było zdjęcie z tego party, bodajże na FB w grupie Demoscena PL.
    • 5: CommentAuthortbxx
    • CommentTime30 Oct 2021 zmieniony
     
    Na Visual Party było zrobione demo Zelax - Endless Dream

    W sumie w Tarnowie w latach '90 było 5 demo-party:
    Elysium & Antia Party - czerwiec '93
    Elysium & Antia Party (2) - grudzień '93
    Elysium & Antia Party (3) - czerwiec '94
    Visual Party 4.0 - grudzień '94
    Christmas Party - grudzień '95

    jeszcze nie udało się ustalić na które party z '93 było zrobione demo Zelax - Ray of Hope
    • 6:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime30 Oct 2021
     
    Dzięki Tomku, liczyłem, że się odezwiesz, boś z Tarnowa. A byłeś na którymś z tych party? Są gdzieś relacje - szczególnie interesują mnie oczywiście relacje zawierające informacje o Atarowcach, produkcjach na nasz sprzęt, etc.
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime30 Oct 2021
     
    Z linków, które zapodałeś:

    rok 1993:
    ->link<-

    Jetboy:

    Na party obecni byli przedstawiciele wszystkich liczących się grup komodorowskich, dwie grupy programujące małe Atari i kilku posiadaczy Amigi.


    rok 1994
    ->link<-

    Jetboy:

    gdyż odwiedziło je ponad dwustu uczestników (w przeważającej większości komodorowcy, kilkunastu amigowców i kilku posiadaczy małego Atari, pecetowców nie stwierdzono).


    Jetboy:

    Na podobnym, wysokim, poziomie stało demo grupy Zylax, która jako jedyna wystawiła cokolwiek na małe Atari. Zdaje się, że jest to najbardziej produktywna i najlepsza grupa tworząca na tym sprzęcie.
    • 8:
       
      CommentAuthorcrrn
    • CommentTime30 Oct 2021
     
    Ja na pewno byłem na wszystkich Elysium i Antia. W końcu należałem do Elysium w tamtym czasie. Na którymś party, na którym już później organizację przejął jakiś dom młodzieży, czy coś takiego już nie bywałem. Chodzi mio czasy gdy nagrodami w Compo były bombki choinkowe (no joking). Wtedy już nie jeździłem, bo to się zrobiła jakaś taka impreza domu kultury a nie sceny C64.

    Na imprezach ESM+Antia pamiętam że bywali Atarowcy bo pokazywali nam jakieś demka i dyskutowaliśmy jak by to zrobić na C64 albo jak z C64 zrobić coś na Atari. Nasz jeden kolega Jumbo/ESM był takim opiekunem w domu kultury czy czymś takim i tam miał pod opieką Atarowców. Pamiętam jak opowiadał jak wspólnie uczyli się assemblera. Może to byli Atarowi scenowcy? Nie umiem powiedzieć.

    Aha... skoro Jetboy pisze, że bywali Atarowcy i nawet jakieś produkcje wystawiali to możliwe, że tak było. W dobrych czasach tego party na tej sali sportowej bywało z 200 a może i więcej ludzi. Ja Atarowców zbyt wielu, szczerze mówiąc nie pamiętam w takim natłoku Commodorowców, a już tym bardziej nie pamiętam aby tam były jakieś compo na Atari.
    • 9: CommentAuthortbxx
    • CommentTime30 Oct 2021
     
    @KAZ - niestety nie byłem na żadnym Party :/ Ja dopiero od drugiej połowy '95 pomieszkiwałem w Tarnowie.

    @crrn - Jumbo (w Tarnowie Słoń) był opiekunem kółka komputerowego w Pałacu Młodzieży. Zrobił też zabezpieczenia przed kopiowaniem kaset dla lokalnej "Firmy Komputerowej Grubcio". I tak, na kółku komputerowym miał pod opieką chłopaków z Zelax.
    • 10: CommentAuthorslaves
    • CommentTime30 Oct 2021 zmieniony
     
    O ile dobrze pamiętam Zelax wypuścił „Endless Dream” (na pewno była prezentacja na big screenie). Nie pamiętam czy było music compo, ale kojarzę kawałek Marucha/APC o nazwie DYE, który był zrobiony na to party.

    DYE: ->link<-
    • 11:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime30 Oct 2021
     
    Crrn, Tbxx, Slaves - dzięki za cenne wskazówki.

    Tbxx - a czy masz jakikolwiek kontakt do tego pana? Wygląda na to, że będzie miał mnóstwo ciekawych rzeczy do opowiedzenia!
    • 12: CommentAuthortbxx
    • CommentTime30 Oct 2021
     
    Ostatnio Święty pisał mi, że zdobył kontakt do Jumbo (w temacie wystawy demoscenowej w galerii)
    • 13: CommentAuthortatqoo
    • CommentTime1 Nov 2021
     
    To było robione na zimowe party. Tylko Slaves wie, czy wypuścił kolekcję na tym party czy nie :)
    • 14: CommentAuthorbac_tqa
    • CommentTime1 Nov 2021
     
    @KAZ

    W załączniku masz fotkę z tego party - wówczas był wystawiany przez Zelax "Endless". Na fotce "szef zamieszania" oraz Jaskier:)). Faktycznie na party było kilka osób ze sceny XE, głównie Amiga oraz C64. Były również kompoty muzyczne na XE. Miałem cały soft ze wszystkich imprez na swoich dyskach - sprzęt kupił ode mnie chyba SOLO. Jak znajdę więcej fotek z party Tarnów dam znać.
    • 15: CommentAuthorfalcon030
    • CommentTime1 Nov 2021
     
    Tak chyba odrobinkę czytelniej będzie.
    • 16:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime4 Jan 2022
     
    Dzięki Bac za fotkę, sztosik! :) Jaskier jeszcze młodziutki szczypior :)
    • 17:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime10 Feb 2022 zmieniony
     
    I jeszcze takie znalezisko ze starych numerów Radioelektronika (1991 rok), serwis m.in. Atari pod Tarnowem, miejscowość: Tuchów. Ktoś coś kojarzy - kto, co, kiedy? Sprawdziłem adres na Google Street View, wygląda, że ten Inter Bazar to w prywatnym mieszkaniu, w bloku na osiedlu.
    • 18:
       
      CommentAuthorBca
    • CommentTime12 Feb 2022
     
    btw. ktoś ma numer 05/1991 ?
    • 19: CommentAuthorZenon
    • CommentTime12 Feb 2022
     
    W wersji elektroniczne można pobrać z archive.org
    • 20: CommentAuthorpajda
    • CommentTime12 Feb 2022 zmieniony
     
    W 1994 wydaje mi się, że spożywaliśmy alko z kolegami z Zelaxu i Visual Party 4.0 w Tarnowie to było party, na którym ze sceny C64 było grubo ponad 200 osób i była to najprawdopodobniej impreza z największą frekwencją.

    Potem było już tylko gorzej: rok później na Christmas nie dość, że na sali było podejrzewam na minusie (co odreagowaliśmy markerami...) to i frekwencja słaba bo sporo osób wypięło się na organizację tej imprezy. Tak jak pisał Carrion, my za 2 czy 3 miejsce w kompotach dostaliśmy... bombki na choinkę i opakowanie na dyskietki 3,5 cala ;) Dymplom ze źle wypełnionymi rubrykami mam chyba gdzieś do dziś.

    W 1995 chyba Zelaxy także były, bo kojarze Świętego i na pewno atarynę z której non stop coś puszczano.
    • 21:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime8 Jan 2024
     
    A czy ktoś z szanownych przedmówców pamięta ten klub lub był jego uczestnikiem?
    • 22: CommentAuthorświęty
    • CommentTime8 Jan 2024
     
    akurat co do klubu komputerowego Atari to nic nie wiem, 1988 rok - ja miałem wtedy 10-11 lat więc za młody byłem , prędzej Jumbo może coś wiedzieć bo jest nieco starszy odemnie ;)
    apropo party Atari to jest prywatny filmik od Sonego: