atarionline.pl Równoległe emulatory - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthor0xF
    • CommentTime29 Oct 2021
     
    June, 2008: During Apple’s WWDC conference an early beta of Mac OS X Snow Leopard was made available to the participants, it included the first beta implementation of OpenCL, about 6 months before the final version 1.0 specification was ratified late 2008. They also showed two demos. One was a grid of 8x8 screens rendered, each displaying the screen of an emulated Apple II machine — 64 independent instances in total, each running a famous karate game.

    Źródło: ->link<-
    Ma ktoś może linka do tej prezentacji?

    Ewentualnie, czy znacie jakieś inne "hurtowe" emulatory?
    • 2: CommentAuthormrk
    • CommentTime30 Oct 2021 zmieniony
     
    Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie by zrobić coś podobnego na moim emulatorze - antic jest emulowany przez fragment-shader gpu, więc trywialnie można narysować na przykład cube ze ściankami będącymi ekranami emulowanych atari. Chwilowo to jest niemożliwe, bo mam jakiś globalny stan dla pojedynczego emulatora, ale można to w miarę łatwo poprawić.

    W wersji przeglądarkowej może być też problem z wydajnością (wasm jest na razie jednowątkowy), ale niedawno sprawdziłem że buduje się też wersja natywna, więc powinno to całkiem ładnie chodzić.
    • 3: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime30 Oct 2021
     
    • 4: CommentAuthor0xF
    • CommentTime31 Oct 2021
     
    @bob_er: Dzięki, widziałem niusa o tym Xformerze, ale dopiero teraz mu się przyjrzałem. Video ma słaby transfer, ściągnąłem ->link<- i ->link<- i wygląda to dobrze na tych wideo, jednak w praktyce wygląda to gorzej - emulacja jest gorsza, niż Atari800 dwie dekady temu i interfejs użytkownika mniej intuicyjny. Niemniej idea emulacji wielu atarek naraz wydaje mi się dobra.
    • 5: CommentAuthormrk
    • CommentTime12 Nov 2021 zmieniony
     
    ->link<- :)

    Wymagany prawdopodobnie dość mocny komputer, ale na moim dość leciwym już i7 ze zintegrowanym Intelem śmiga (zużyte jakieś 50% wątku przeglądarki z tego co mówi profiler w chrome)
  1.  
    Śmiga nawet na telefonie, nieźle :)
    • 7: CommentAuthormrk
    • CommentTime12 Nov 2021
     
    @mgr_inz_rafal na moim dość leciwym op6 w chrome tnie, ale firefox działa całkiem nieźle :)
    • 8:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime12 Nov 2021
     
    wowi wow!
    • 9:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime12 Nov 2021
     
    Wow!Wow!Wow!
    Wow!Wow!Wow!
    Wow!Wow!Wow!