atarionline.pl RetroKomp #17 - kwestia autorstwa - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime30 Nov 2021 zmieniony
     
    Żyję sobie w błogiej nieświadomości, aż tu nagle... dowiedziałem się, że moje demoscenowe artykuły "żyją" drugim życiem, zupełnie bez mojej wiedzy. ;o

    Przejdźmy do konkretów. Luknijcie sobie na jeden z nowszych numerów ww. magazynu:
    ->link<-

    Są tam moje dwa teksty, jeden o rozszerzeniu TTP a drugi to recenzja gry GUNSLINGER.
    Mam więc pytanie, które dotyczy artykułu podpisanego tam przez Piotra "Pitera" Krużyckiego (str. 45-48), KTO udzielił mu licencji na przepisanie słowo w słowo mój artykuł z zinu "Energy", dotyczący Tight Tools Packed?
    Czy to po prostu pomyłka przy składzie i to ja powinienem być podpisany? :o

    Przy GUNSLINGER w ogóle nie podano autora, a swego czasu "trochę" wysiłku kosztowało mnie przygotowanie tego tekstu (tu wycięto jeszcze sam sposób przejścia)...

    Oj, nieładnie, nieładnie - szanujmy się na tej małej ataroscenie, bo inaczej klimat się psuje... :(

    Oczekuję od Pitera wyjaśnień czy przeprosin a może wypada dać jakieś sprostowanie w przyszłości?
    • 2: CommentAuthoras...
    • CommentTime30 Nov 2021
     
    O co znowu chodzi?
    Ja naprawdę nie nadążam, w tak małym świecie, za tym co się wyprawia.
    • 3:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime30 Nov 2021
     
    @As
    Poczytaj spokojnie jeszcze raz post#1.

    Tak się kończy, jak się niektórym pozwala na za dużo i nie wyciąga potem ani wniosków ani konsekwencji...
    • 4: CommentAuthoras...
    • CommentTime1 Dec 2021
     
    Czytałem..
    Tak na spokojnie.

    Mimo wszystko lubię redaktor-a!
    p.s.
    *.* tam z Hadesem!
    • 5:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime1 Dec 2021
     
    A to nie lepiej od razu do Pitera? Może Piter tu nie czytać.
    • 6: CommentAuthorpiter
    • CommentTime1 Dec 2021 zmieniony
     
    hej Dracon,

    ja jestem w SZOKU!

    ponieważ nie ja te artykuły wrzuciłem do Retrokompa!

    jest podpisane moim nazwiskiem BEZ MOJEJ WIEDZY!

    NIE JA WYSŁAŁEM TE ARTKUŁY DO RETROKOMPA Dracon.

    Trzeba się pytać Adama Zalepy!

    ja oczywiście pisałem, mnóstwo do RK ale nikgdy nie brałem czyiś tekstów.

    spróbuję się skontaktować z Adamem.

    Reasumując, nie ja te teksty wysłałem, tym bardziej nie podpisałem. To musi być pomyłka. Do tego numerku RK nie napisałem żadnego artykułu.

    pozdro!

    ps dzięki Grey za linka, Kuba faktycznie zajęci z Krollem jesteśmy czym innym i nie czytamy forum, tzn mniej ;)
    • 7: CommentAuthorpiter
    • CommentTime1 Dec 2021 zmieniony
     
    hej Dracon,

    moja wiedza zresztą nt. małego Atari kończy się na uruchomieniu Eidolon z CA2001 :) nic nie robiłem na A8 oprócz grania, ale dość wcześniej miałem 520STM i tam sytuacja się zmieniła - 50/50% jeśli chodzi o stosunek grania do używania do czegoś innego tzn do DTP, edytorów itp ;)

    w Twoim artykule są tak osobiste i szczegółowe informacje, że to jest Twój artykuł. Nie wiem jak się znalazł w RK, nie wiem dlaczego został podpisany jako mój.

    szkoda, że do mnie nie napisałeś, albo do Krolla. W sumie to nie wiem co zrobić teraz.

    zresztą Ty masz do mnie numer telefonu, ja do Ciebie, mogłeś dzwonić do mnie spokojnie. Ja u Ciebie w pracy jestem raz w tygodniu przecież (tzn nie u Ciebie dokładnie ale w instytucji w której pracujesz) ;)

    pozdro
    • 8:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime1 Dec 2021
     
    Z Adamem Zalepą może być utrudniony kontakt, bo:

    ->link<-
    • 9:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime1 Dec 2021 zmieniony
     
    @Piter

    Ja też byłem w lekkim szoku ale dzięki za telefon i wyjaśnienia.
    Zaklinasz się, że to nie Ty, a Adam Zalepa wstawił Cię tam więc jeśli tak jest (chcę w to wierzyć), to daj znać jeśli uda Ci się z nim jakoś skontaktować i przedstawisz sprawę. Ktoś winny, czyli być może on, mógłby jednak przeprosić za zamieszanie (mailowo itp.).
    Póki co nie chcę "grzać" dalej tą sprawą i niech będzie, że nic do Ciebie nie będę teraz mieć. :]

    P.S. No i tak jak Ci dziś przecież mówiłem, Twój numer tel. po zmianie modelu mojego aparatu na nowy, zniknął (tak jak parę innych) ale teraz znowu go mam. :P
    Jasne, na drugi raz (oby nie z powodu jaki tu był) pewnie że najpierw zadzwonię...

    A co do zachowania Adama - skoro to on - oczywiście nieładnie ale też trudno mi coś szerzej spekulować (co za tym stało), bo ani go nie znam ani nie wiem jak to wyglądało "od kuchni" w RK, a kształt mojego postu wynikał na początku z tego, co się po prostu samo narzucało….
    • 10:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime12 Dec 2021
     
    Jeszcze uwaga:

    piter:

    szkoda, że do mnie nie napisałeś, albo do Krolla. W sumie to nie wiem co zrobić teraz.
    Zresztą Ty masz do mnie numer telefonu, ja do Ciebie, mogłeś dzwonić do mnie spokojnie.


    Mimo wszystko stało się jak się stało i przynajmniej w publicznym miejscu jest jasne, że to nie ja ani Ty, a przy okazji uniknę ewentualnych ciągłych pytań ludzi, dlaczego -nadal- jest tam napisane tak a nie inaczej.
    Co miałbyś jeszcze zrobić? „Złapać” Adama Zalepę, jak to będzie w końcu możliwe i spowodować, by wystosował odpowiedni komunikat. :>
    Tyle i aż tyle.
    Pozdro.
    • 11:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime13 Dec 2021
     
    Niestety wczoraj dzwoniłem do Adama i jego telefon milczy...
    • 12:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime13 Dec 2021 zmieniony
     
    @tdc:
    Chciałeś mu naświetlić sprawę z tego wątku? Jeśli tak, to miło z Twojej strony.
    Podejrzewam, że A.Z. zrobił klasycznie i prosto: wyłączył telefon, wyjął kartę sim, załatwił nowy numer i... w to mi graj. Pozbył się natrętów! :>

    Swoją drogą, nigdy nie kupowałem "RetroKompa" ale z tego co widziałem wcześniej, na początku był to całkiem spoko periodyk, by upaść te kilkanaście numerów później.... Chodzi mi o "robienie śmietnika" tematycznego, wrzucanie tekstów z różnych stron, bez poszanowania praw autorskich, itp. :(
    • 13:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime13 Dec 2021
     
    Chciałem mu życzyć zdrowia - bo to najważniejsze, no ale faktycznie ten telefon jest chyba martwy...

    Czyli nie ma teraz z nim żadnego kontaktu.