atarionline.pl Zycie za 100 lat z perspektywy 1899 roku - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  
    Nie wiem, czy administrator pozwoli na ten post. Z drugiej jednak strony, nie ma forum, które idealnie pasuje na taki post. Mam też nadzieję, że będzie on interesujący dla technologicznych geek'ów, a równocześnie, że taki nieco inny post to dobry pomysł na nieco spokojniejszy, świąteczny okres, jaki mamy obecnie. Przechodząc do meritum, czy zastanawialiście się, jak będzie wyglądać życie za 100 lat? Jak będą wyglądały komputery przyszłości? A jak ludzie, którzy żyli 122 lat temu wyobrażali sobie obecne życie i z jakich urządzeń wg nich powinniśmy korzystać obecnie?

    *** Jak ludzie z końca XIX wieku wyobrażali sobie życie w roku dwutysięcznym? Ponad 100 lat różnicy! Czy te przewidywania okazały się trafne? ***

    Seria rysunków przygotowanych przez francuskich artystów w 1899 roku z myślą o słynnej francuskiej Wystawie Światowej w Paryżu w 1900 roku. Całość prac koordynował Jean-Marc Côté. Jak dobrze udało się przewidzieć przyszłość? Czy na co dzień mieszkamy w podwodnych głębinach? Czy podróżujemy pociągami elektrycznymi? Czy mamy maszyny, które zamieniają klasyczne książki w audiobooki? Czy ogrzewamy domy radem? Czy do pracy latamy mini samolotami lub helikopterami?

    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime29 Dec 2021
     
    Nie wiem, czy administrator pozwoli na ten post. Z drugiej jednak strony, nie ma forum, które idealnie pasuje na taki post.


    Nie mam nic przeciwko, a inni moderatorzy zapewne również nie. Przewidywanie przyszłości jest trudne, nawet na rok do przodu, a co dopiero 100 lat.
    • 3: CommentAuthorstreak
    • CommentTime18 Jun 2022
     
    To ja dorzuce jeszcze jako uzupełnienie:

    Jak w przeszłości wyobrażano sobie przyszłość
    • 4:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime18 Jun 2022
     
    Czasem się sprawdza. ;)

    Dla mnie np. to jest mistrzostwem:
    • 5:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime18 Jun 2022
     
    powrót z gwiazd... bardzo, ale to bardzo mocna rzecz.