atarionline.pl Qix - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime4 Jan 2022
     
    Wśród gier, które zostały dodane, pojawił się Qix. Do gry mam ogromny sentyment, ponieważ na bardziej rozbudowanej wersji na Segę MD - Ultimate Qix - przetrawiłam x godzin życia :)
    Tę prostą, ale bardzo wciągającą grę stworzyło w 1981 roku małżeństwo Pfeiffer. Qix zadebiutował na automatach pod egidą Taito. Doczekał się wielu wersji na różne plarformy, w tym na Atari 8-bit i Atari 5200 oraz licznych klonów.
    Dziękuję za dodanie tego tytułu, a jeśli ktoś chciałby się zmierzyć na high score, to zapraszam. Na razie moja skromna punktacja :)
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime4 Jan 2022 zmieniony
     
    Brawo! Taki wątek to szanuję - krótka zajawka gry i rzut rękawicą w twarz przeciwników :D

    Ja kiedyś sporo grałem w Qix, ale ten drugi i jeszcze inny klon. Może gdzieś w papierowych notatkach mam zapis hi-score. Ale to nieprędko poszukam :)

    Gra genialna w swojej prostocie. W archiwum mamy dwie wersje Qix:

    ->link<-
    • 3: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime4 Jan 2022 zmieniony
     
    Pytanie, czy ktoś odważny się pojawi :P Ja wiem jedno - dzisiaj nie śpię, bo teraz ogrywam drugą wersję, która jest łatwiejsza. Latające "szczotki" (tak, wiem, że to śmigła) są mniej namolne ;)

    Tutaj druga wersja dla zachęty:
    • 4: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime5 Jan 2022
     
    Podbijam drugą wersję, gdyby ktoś chciał rywalizować :) W moim odczuciu jest fajniejsza.
  1.  
    @innuendo, ojaaaaa - wiem już co będę robił w ten weekend :) Szkoda, że gdzieś w dziejach zaginął zapowiedziany przez @lotharek ekran LCD do Lynxa, bo akurat mam ten kartridż i bym z tego skorzystał, a tak to pozostaje mi emulacja.
    • 6:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime6 Jan 2022 zmieniony
     
    Ja za to kojarze wylacznie ta "druga" (ladniejsza imho) wersje i w nia zagrywalem sie za malolata (oraz pozniej - z Zonka :)

    P.S. Tzn. z ta pierwsza (pierwszy post) wersja sie spotkalem po latach bo myslalem ze to "TEN" QIX a to jednak nie byl "TEN" QIX o ktorego mi chodzilo i bardzo sie dziwilem czemu tak dziwnie wyglada ale ostatecznie udalo mi sie dotrzec do tego wlasciwego :)
    • 7:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime6 Jan 2022
     

    Wolfen:

    i w nia zagrywalem sie za malolata (oraz pozniej - z Zonka :)

    A tu taki Zonk...
    • 8:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime6 Jan 2022
     
    Myślę, że to dobra gra do konwersji do HighScoreCafe (https://xxl.atari.pl)
    • 9: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime6 Jan 2022
     
    Mój pierwszy Qix (Ultimate Qix) wygląda tak:


    @mkolodziejski, @Wolfen, @jhusak, może podejmiecie wyzwanie?

    @Wolfen, ta druga wersja ładniejsza i przyjemniej się w nią gra :)
  2.  
    @innuendo ja już ćwiczę ;)
    • 11: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime6 Jan 2022
     
    @mkolodziejski, czekam niecierpliwie :) Z braku rywali ogrywam tymczasowo inną, popularną grę - Joust.
    • 12: CommentAuthorgreblus
    • CommentTime7 Jan 2022
     
    Ej. Czemu tu nie ma lajków :P. Qix (wersja z 5200) to jeden z mojej św. Czwórcy dla relaksu: 1. River Raid. 2. Qix. 3. Blue Max i 4. Doom (aktualnie Eternal). Reszta to wypełniacze.
    To była jeśli dobrze pamiętam moja druga gra na Atari.

    BTW, ten Ultimate Qix wygląda genialnie. Trzeba będzie chyba MIST-a odkurzyć :).
    • 13: CommentAuthorrr_800xe
    • CommentTime7 Jan 2022
     
    QIX w wersji 5200, ogrywam ciągle. Uwielbiałem tą grę. Na starym robionym monitorze zielonym (znajomy kupił ekran, z drewna zrobił obudowę, a z zatyczek do pasty do zębów pokrętła) - grałem bez przerwy. Nie mogłem się oderwać. Nie wiedziałem, że to śmigła. Myśłałem, że to jakaś zła energia mnie atakuje ;). Ale to były czasy ;).
    • 14: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime8 Jan 2022
     
    Wychodzi na to, że wersja 5200 cieszy się większą popularnością :)

    @greblus, UQ wciąga, ale poziom trudności jest o wiele wyższy niż w 8-bitowych wersjach na Atari. Jak uda Ci się zagrać, podziel się odczuciami. U mnie ta gra jest w top ulubionych tytułów na Segę MD.

    @rr_800xe, w grach, za które odpowiada Taito, nie zawsze wiadomo, z czym mamy do czynienia. Niech za najlepszy przykład posłuży Arkanoid, w którego opisach widnieje, że trzeba odbijać piłeczkę za pomocą paletki. Tyle tylko, że to nie jest żadna paletka, a kosmiczna platforma ;)
    • 15: CommentAuthorgreblus
    • CommentTime9 Jan 2022
     
    @innuendo - pograłem trochę, świetna wersja. Dla mnie co prawda ta atarowska jest wystarczająco trudna, ale wersja na MD wymiata grywalnością. Trzeba ćwiczyć. Tak samo mam np. z Super R-Type na SNES względem wersji na ZX-a, chętnie wracam, choć łomot dostaję potworny :).
    • 16: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime9 Jan 2022
     
    @greblus, odnoszę wrażenie, że gry na 16-bitowe platformy mają wyższy poziom trudności. Nie wiem jak z grami na 16-bitowe Atari, bo mam jedynie Amigę 500. Natomiast jak za dzieciaka przechodziłam bez problemu Streets of Rage, tak teraz ginę przed głównym bossem. Nie wiem, może już refleks nie ten ;)
    • 17:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime9 Jan 2022
     
    Mój wynik w QIXie sprzed dwóch lat :)
  3.  
    @innuendo, właśnie popatrzyłem na Twój wynik w UQix, i chylę czoła. Najwyraźniej muszę jeszcze (latami) poćwiczyć :)
    • 19: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime9 Jan 2022
     
    @mkolodziejski, to nie mój wynik, a filmik z YT ;) Wrzucę niebawem moje punkty.
  4.  
    @innuendo - najprzyjemniej się gra na Lynxie, pozostałe wersje mają wady - na 5200 - ledwo widzę "iskierki" które z nienacka atakują (może to kwestia emu), na Sedze jest najbardziej wypasiona, ale pierońsko trudna. Na GameBoyu (classic) i na Lynx są stonowane, bardzo podobne do siebie. Na Lynxie jest fajna i kolorowa, ale nie taka hardcore jak na Sedze. Trafiłem też Qix Adventure, ale to w ogóle nie ogarnąłem "od ręki" więc porzuciłem.
    • 21: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime9 Jan 2022
     
    @mkolodziejski, będę musiała dorwać wersję na GB, bo jakoś mi umknęła, a myślę, że wygodnie będzie grać w Qix na tej konsolce :) Całkiem ładne wyniki - teraz muszę na nie odpowiedzieć.
    • 22: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime11 Jan 2022
     
    @mkolodziejski, wrzucam mój wynik z UQ na Segę MD, 5 level. Wersje 8-bitowe są nieporównywalnie łatwiejsze :)
    • 23:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime12 Jan 2022 zmieniony
     
    Dzięki wysiłkom moim i xxl-a można już wspólnie bawić się w Qix w HiScore Cafe :)

    ->link<-
    • 24:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime11 Apr 2022 zmieniony
     
    Jeszcze przypomniał mi się klon "Qix"-a pod nazwą "Filler Up II" Toma Hudsona.
    • 25: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime5 May 2022
     
    W końcu udało mi się przejść grę Ultimate Qix na Sedze MD. Okupiłam to brakiem snu, ale gra była na najwyższej pozycji, zaraz obok The Ninja Warriors (również Taito, status: przeszłam), aby ją skończyć.

    Kaz, jak znowu coś wygrzebiesz z mojego dzieciństwa, przez co nie będę spać, to nie wiem :)
    • 26: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime5 May 2022
     
    Końcowy, 16 level i jego boss.
    • 27: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime5 May 2022
     
    Za przejście całej gry dostajemy extra punkty :)
    • 28: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime5 May 2022
     
    Pora powoli wynosić się z planety, na której walczyliśmy.
    • 29: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime5 May 2022
     
    Nasz bohater w całej, malutkiej okazałości. Taito ma słabość do pojazdów kosmicznych i mechanizmów w swoich grach.
    • 30:
       
      CommentAuthorBca
    • CommentTime5 May 2022 zmieniony
     
    wariatka - rozkminiania, kontynuuj!
    (dla innowierców to było w pozytywnym sensie)
    • 31:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime11 Dec 2022 zmieniony
     
    Kolejna wariacja na temat "Qix" czyli "Omidor":
    • 32: CommentAuthortebe
    • CommentTime11 Dec 2022
     
    prawie Pomidor ;)