atarionline.pl kopiery taśma dysk - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorlandszaft
    • CommentTime10 Jan 2022
     
    Witam szanownych forumowiczów , Z uwagi że wracam po 30 latach do swojej atarenki to mam mały problem . Wyjąłem z zakamarków piwniczno-szafowych cały stary sprzęt którym ponad 30 lat temu szalałem na śląskich giełdach komputerowych. Niestety po 30 latach z głowy wyciekło większość informacji co i jak które teraz staram się przywrócić w swych fałdach mózgowych. Jednak jak to bywa z wiedzą niektóra przepadła bezpowrotnie a w mojej już niestety mocno zdekompletowanej literaturze nie mogę znaleźć żadnej informacji jakie kopiery przenoszą programy z taśmy na dyskietki. Mam ponad 50 kaset z grami użytkami i programami które sam wklepywałem a teraz chciałbym to co się jeszcze da odzyskać, niestety z kopierów jakie widzę że posiadam to sa albo dysk dysk , albo taśma taśma . Jak znalazłem kopiera Buldoger turbo to wprawdzie pisze tam że mogę wgrać na dysk ale z chińskiego boga to mi się nie udaje kompletnie nie wiem jak wpisać aby zgrać to co zgrałem z taśmy na dysk , oraz druga sprawa jakie stare kopiery są z taśm z systemu Turbo blizzard na dysk ?? lub z innych systemów turbo na dysk. help !!
    • 2: CommentAuthorZenon
    • CommentTime10 Jan 2022
     
    Cała masa kopierów, poszukaj tu na stronie głównej -użytki-. Cały zestaw znajdziesz z prawej strony nieco niżej.
    Ogólnie. Magnetofon to C:, stacja dysków to D:
    Niektóre kopiery wymagają by to wpisać dla danej operacji, inne by w okienku wybrać przed dokonaniem operacji odczyt/zapis
    • 3: CommentAuthordss
    • CommentTime10 Jan 2022 zmieniony
     
    Jeśli szukasz kopierów taśma -> dysk to masz tutaj:

    ->link<-

    Poszukaj tam sobie np. Blizzard Copy. A jeśli chcesz hurtem kopiować taśmy na dysk i masz dodatkową pamięć w Atarce - to możesz użyć programu Vcopy Blizzard 1.5:

    ->link<-

    Ten program używa tylko pamięci rozszerzonej i pozwala na odczytanie kilku-/nastu-/dziesięciu programów z taśmy za jednym razem a potem zgrać je hurtem na dysk.

    A tu masz mniej więcej (w dużym skrócie) pokazane jak ten program wygląda: