atarionline.pl Potrzebuję pomocy z LDW 2000 - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  
    Ludzie. Kto może mi pomóc w sprawdzeniu LDW Super 2000 na atari 130 XE?
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime13 Jan 2022
     
    Sergej - nagraj filmik jak uruchamiasz stację, zobaczymy czy robisz to dobrze. Co się dzieje złego?

    W razie potrzeby można wysłać stację do Polski, do któregoś z kolegów, który naprawia stację. Ale lepiej najpierw wykluczyć jakiś banalny program z obsługą.
    • 3: CommentAuthorZenon
    • CommentTime13 Jan 2022
     
    Stacja leżakowała. Dokonaj konserwacji. Wyczyścić, nasmarować prowadnice głowicy. Sprawdzić połączenia przewodu SIO i jak wyżej napisano zrób film.
    • 4:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime13 Jan 2022
     
    Nadesłany filmik wrzuciłem na nasz kanał jako niepubliczny. Nagranie nie jest długie i jest w lustrzanym odbiciu, ale chyba od razu po starcie kompa z wciśniętym Option robi się Self Test:

    • 5:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime13 Jan 2022
     
    A bez wciśniętego Option od razu wchodzi do Basica i nawet nie próbuje załadować niczego ze stacji. Jak się komputer zachowuje bez podłączonej stacji?
  2.  
    Wygląda, jakby stacja była podłączona tylko do prądu.
    • 7:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime14 Jan 2022
     
    Nie. Jest podłączona do Atari ale coś nie halo z kablem SIO albo właśnie ze stacją. Komputer nie powinien natychmiast wchodzić do Basica. @Zenon pewnie w ciemno odpowie, co się dzieje, ja wiem co bym sprawdzał się się nie będę wymądrzał.
    • 8: CommentAuthorZenon
    • CommentTime14 Jan 2022
     
    Słabo widać. Stacja rusza i dalej brak komunikacji. Też bym od kabelka SIO rozpoczął poszukiwania. Równolegle zdjął obudowę stacji i skontrolował czy mechanizm prawidłowo działa przy opuszczeniu głowicy i uruchomieniu stacji.
    Wyświetlacz coś tam pokazuje i reaguje, a to znak że elektronika przynajmniej daje oznaki życia.
    Śmiało pisać, przecież nie jestem wszechwiedzącym i skończonym autorytetem.
    • 9:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime14 Jan 2022
     
    Popatrz na zachowanie samego komputera. Zamiast popyrkać na starcie od razu wchodzi w Basic. Założę się, że z głośników zamiast tego pyrkania słychać taki krótki zgrzyt i tyle. Miałem kiedyś taki przypadek ale z 1050.