atarionline.pl Nowe kartony, pudełka, pudła Atari - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime7 Feb 2022 zmieniony
     
    I już jest oferta kolegi z poznańskiego Atari Muzeum:

    Reprodukcje kartonów są już u nas - wypust ver 2.0 w ilościach ograniczonych. Odwzorowane 1:1 wymiarowo oraz nadruki takie jakie miały oryginały, poprawione zaginanie, aby nie pękały od wewnątrz. Brak numerów seryjnych oraz informacji o wersji językowej, każdy karton na spodzie oznaczony informacją, że ten karton to reprodukcja.

    Aktualnie dostępne modele:

    Grupa 1 - 150,-
    Falcon 030
    520ST (krótkie)
    520 STf / STfm / STe
    1040 STf / STfm / STe
    MEGA 1 / 2 / 4

    Grupa 2 - 130,-

    SM124
    65XE (old ver)
    800XE

    Grupa 3 - 90,-

    XC12

    Koszt transportu kurier - 40,-

    Uprzedzając pytania:

    - o styropiany - widziałem już pierwsze wzory testowe i powinny dać radę. Nie będą jak oryginały, ale będą trzymać komputer tak jak oryginały. Jak tylko będę znał cenę poinformuję w osobnym poście.

    - o pozostałe modele kolorowych kartonów do 65XE / 130XE / 600XL / 800XL, z nimi jest o wiele więcej pracy graficznej, dlatego aby były bardzo ładne musimy je jeszcze dopracować. Ale również się pojawią.

    - o pudełka wewnętrzne na akcesoria lub zasilacz - niestety nie otrzymałem ich w tej partii, a były zamawiane - wyjaśniam temat i mam nadzieję, że wrócę z dobrymi informacjami już niedługo.

    Pudełka wewnętrzne będą do ST/Falcon, MEGA, 520ST oraz 65XE/800XE.
    Założeniem wykonania tych reprodukcji było wsparcie Fundacji RETURN, której zadaniem jest stworzenie realnego Atari Muzeum w Poznaniu. Osoby zainteresowane pudłami do swoich eksponatów będą proszone o wsparcie Fundacji, a w podziękowaniu otrzymają wybrany przez siebie model pudła do swojego ATARI.

    Osoby zainteresowane proszę o kontakt przez Messenger tutaj w celu rezerwacji danego modelu, dopiero po potwierdzeniu przesyłam info co i jak.

    Jeżeli jakiegoś modelu zabraknie, będzie dodruk. Aktualnie jest to dograne tak, że realizacja nie powinna zająć więcej niż 2 tygodnie.

    Jeśli byłyby osoby chętne z Warszawy (lub trasy Poznań > Warszawa) to mógłbym dostarczyć pudło osobiście w dniu 13.02 - przyszła niedziela - chcę odwiedzić Giełdę Retrogamingową.
    Jeśli o czymś zapomniałem pytajcie proszę.
    • 2:
       
      CommentAuthorlaoo
    • CommentTime7 Feb 2022 zmieniony
     
    A więc stało się ;)
    Kartony w takich cenach to trochę nie moja bajka, ale styropiany to inna sprawa. Z mojego niekolekcjonerskiego punktu widzenia styropiany mają bardzo dużą wartość praktyczną do przechowywania i transportu. Wiele sprzętów można było uratować przed niekompetentnymi kurierami gdyby to było dostępne wcześniej (m.in. moje Atari STe).
    • 3:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime7 Feb 2022
     
    Popieram. Ale zobaczymy, co będzie z tymi styropianami bo wciąż to zapowiedź.