atarionline.pl Potrzebna pomoc z... - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime7 Feb 2022
     
    ...plikami "Nuke Sub" i "Galaxy Defender". Ktoś potrafiłby przerobić na działające samouruchamialnie?
    • 2:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime7 Feb 2022 zmieniony
     
    Nuke Sub to gra w Basicu. Wyodrębniasz z dyskietki i ładujesz np. przez RUN"H:1"
    Mono ma ogarnięte autouruchamianie takich programów.

    Druga jest w jakimś dziwnym formacie, niby to xex, niby to Basic i się często zawiesza z takim zwizdogwizdem.
    • 3:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime7 Feb 2022 zmieniony
     

    JHusak:

    ładujesz np. przez RUN"H:1"


    Dlatego napisałem o samouruchamianiu, żeby nie ładować w ten czy podobny sposób. Ja to mogę sobie ogarnąć, ale chodzi o pomoc, ponieważ przerzucam tysiące plików do archiwum i nie wszystko dam radę ogarnąć sam.

    A ten drugi plik - da się to rozsupłać? :D
    • 4:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime7 Feb 2022 zmieniony
     
    Ja rozumiem, dlatego odsyłam do ludzi, którzy mają to przećwiczone, ja nie mam :(

    Daje się ten drugi, ale u mnie się zawiesza na emu po kilku chwilach. Wygląda na to, że nie można naciskać klawiatury, bo wisi. Generalnie to xex, który wymaga Basica włączonego. I nie działa mi na standardowym OS, tylko AltirraOS lub ATARIOSA (400/800)
    • 5:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime7 Feb 2022
     
    pliczek #1
    • 6:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime9 Feb 2022
     
    Pięknie dziękuję. Pójdzie do następnej aktualizacji. A ten drugi plik to totalna zagwozdka.
    • 7:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime10 Feb 2022 zmieniony
     
    Nie, no działa, ale albo potrzebny translator, albo wiedza, jak to do OSB dostosować. Powodem pewnie jest zły sposób resetu, bo gra się wczytuje jako xex, robi jakieś inity, po czym skacze do E456. Na Atari800 z memo padem się uruchamia, ana XL/XE nie. Nie mam doświadczenia w ogarnianiu takich czarymarów.

    --- edit ---
    wyłuskałem program w Basic i wygląda, że działa, nawet lepiej, bo nie wiesza się przy naciskaniu klawiszy. Niemniej pamięć po uruchomieniu się różni (raczej znacząco), ale nie wygląda, żeby coś tam się ładowało więcej niż sama gra w basic. Raczej ktoś zapisał więcej, niż należało.
    • 8:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime10 Feb 2022
     
    Pięknie szanowny i wielmożny panie! (wczoraj na zoomie rozważaliśmy formy grzecznościowe :D). Dzięki wielkie, zaraz ściągnę i dodam do archiwum. Okazuje się, że to gra "Galaxy Defender" - mamy taką w archiwum, ale faktycznie działa tylko z włączonym Basic-iem, i OS-A/OS-B. Zrobiłeś więc wersję dla komputerów XL/XE, o czym nie omieszkałem doinformować w krótkim pliku tekstowym do gry :)
    • 9: CommentAuthormono
    • CommentTime10 Feb 2022
     
    Jego Magnificencja.