atarionline.pl Atarynki z USA - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  
    Cześć, mam pytanie do bardziej doświadczonych czy sprzęt kupiony z USA poza zasilaczem wymaga jakiś przeróbek? Mam na myśli komputery, konsole, stacje dysków, magnetofony czy monitory.
    Byłbym wdzięczny za wytłumaczenie.
    • 2:
       
      CommentAuthorpabloz1974
    • CommentTime16 Feb 2022
     
    Często bywa w wersji NTSC.
    • 3:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime16 Feb 2022 zmieniony
     
    Jeśli zbierzesz cały komplet to będziesz potrzebował tylko korekty zasilania (lub "naszego" zasilacza w przypadku komputera czy stacji). Natomiast poza tym to zależy - jak napisał @pabloz1974, komputer na 99% będzie NTSC, będzie więc wymagał kompatybilnego monitora. Z innymi peryferiami też bywa różnie bo np. Stacja XF551 w wersji NTSC nie działa dobrze z komputerem w PAL-u.

    Oczywiście piszę o Atari.
    • 4:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime16 Feb 2022
     
    I nie - nie przerabiamy NTSC na PAL.
  2.  
    Dzięki
    • 6: CommentAuthor0xF
    • CommentTime16 Feb 2022
     
    To nie jest tylko kwestia monitora. Część europejskiego softu po prostu nie będzie działać na NTSC. O demach zapomnij.
    • 7: CommentAuthoras...
    • CommentTime16 Feb 2022
     
    @Qba,
    Dlaczego?
    Ja nawet mam gotowy zestaw aby "naprawić" 1200xl które jest w tym złym i niedobrym systemie ntsc; a wiadomo że jedyny "koszerny" system to pal :) i normalne 220-240v a nie jakieś 110v.

    *ok trochę mi go szkoda "naprawiać" bo jest nowe, ma nawet karton (box czy jak to się tam zwie) i inne śmieci dla kolekcjonerów.
    • 8:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime16 Feb 2022 zmieniony
     
    NTSC to rzadkość, w związku z tym stanowi większą wartość kolekcjonerską :) Ja mam tylko jeden NTSC XEGS.

    Poza tym wątek ->link<-
    zniechęca...
    • 9: CommentAuthoras...
    • CommentTime17 Feb 2022
     
    1200xl chyba był tylko ntsc .?. także w pal-u był by unikatem.
    Na razie siedzi sobie, spokojnie w box-ie jako bez użyteczny przycisk do papieru :)

    ->link<-

    odnoszę się do tego źródełka :)
    • 10:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime17 Feb 2022
     
    To napiszę tak. 1200XL to rzadkość :)