atarionline.pl Gra w Turbo Basic XL "Statek kosmiczny NCC-1701" - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime17 Feb 2022 zmieniony
     
    Uzupełniając archiwum gier, czasem trafiam na perełki, czasem na straszne dziadostwo, a czasem coś nietypowego albo intrygującego. Między innymi wpadła mi w oko gra w Turbo Basic XL, nawiązująca do "Star Trek", która generalnie nie jest jakaś niezwykła, dla niektórych pewnie to nawet będzie badziewna, ale coś w niej jest pociągającego. Może pomysł, może klimat gwiezdnej przestrzeni...

    No to w jeden wieczór, w trakcie naszych zoomowych rozmów, zrobiłem sobie tłumaczenie na język polski, a w drugi wprowadziłem kilka poprawek, w tym wyświetlanie istotnych parametrów, co zwiększa przyjemność grania. Niniejszym się dzielę grą, której w polskiej wersji nadałem tytuł Statek kosmiczny NCC-1701. Dziękuję Santyago, BCA, Mono, Szymonowi i innym - za towarzystwo przy tej zabawie :)

    Autorem oryginału, w języku niemieckim, pod tytułem Raumschiff, jest Stefan Soelbrandt, gra została napisana w 1989 roku. Zarządzamy w niej załogą jako kapitan statku zwiadowczego, wydajemy polecenia, przemierzamy kosmiczne przestrzenie, przy okazji handlując diamentami, walcząc z wrogimi statkami kosmicznymi, teleportujemy się na planety, etc. Prościutka gra, ale wciąga. Fajne jest to, że można nadać wszystkim członkom załogi własne imiona, jest też odczyt/zapis stanu gry.

    Tłumaczenie z niemieckiego nie jest dosłowne, troszkę teksty zmodyfikowałem, żeby były spójne i logiczne, starałem się też przy ocenie osiągnięć wprowadzić trochę humoru. W naszym archiwum gier lądują pliki: samouruchamialny ATR, listing stokenizowany TBA oraz tekstowy LST.
    • 2:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime18 Feb 2022
     
    No muszę to odpalić, jako maniak treka ;)
    • 3:
       
      CommentAuthorduncan
    • CommentTime18 Feb 2022
     
    Fajna gierka, dzięki za lokalizację :)