atarionline.pl Vintage Video Game Party - Warszawa 20.02 - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime18 Feb 2022
     
    W tę niedzielę ponownie spotykamy się w klubokawiarni Kicia Kocia (Aleja Stanów Zjednoczonych 68), aby pograć na Atari, C64, NES-ie czy Sedze Mega Drive, zrobić zakupy czy coś wspólnie spożyć.

    Link do wydarzenia: ->link<-

    Poza mną planują być m.in. Cyprian i AS, więc jest szansa na połączenie wydarzenia ze sztabem.
    • 2: CommentAuthorAdam
    • CommentTime20 Feb 2022
     
    Przypominam zainteresowanym, że to już dziś, wrzuciłem jeszcze informację na facebookowy profil AtariOnline
    • 3: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime20 Feb 2022
     
    @Adam, dziękuję za wrzucenie info na Facebooku. Obecna byłam ja, Cyprian i Marek. Był jeszcze ktoś w bluzie Atari, ale nie udało mi się skojarzyć tej osoby. Wydarzenie trafiło do mediów i chłopak z Programu III Polskiego Radia nagrywał materiał. Pojawił się również sponsor, który poczęstował uczestników Red Bullem. Cieszy coraz większa grupa osób, które odwiedzają wydarzenie i często to są rodziny z dziećmi, które bardzo chętnie grają na sprzętach. Do dyspozycji uczestników były tym razem trzy konsole: Sega Master System II, Nintendo Gamecube i Evercade VS. Można było również pograć na Atari 65XE i Commodore 64, a także na emulatorze automatów.
    • 4: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime20 Feb 2022
     
    Konsole 8-bitowe dumnie reprezentowała Sega Master System II, na której chętnie grano w grę wbudowaną w konsolę, czyli w Alex Kidd in Miracle World.
    • 5: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime20 Feb 2022
     
    Szósta generacja konsol należała do Nintendo GameCube, a więc popularnego Gacka. Najczęściej można było zobaczyć grające na tym sprzęcie dzieci :)
    • 6:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime20 Feb 2022
     
    Miałem być, ale obowiązki nie pozwoliły.
    • 7: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime21 Feb 2022
     
    @jhusak, wydarzenie jest co miesiąc w tym samym miejscu, więc może uda się przybyć następnym razem :)


    Trzecia konsola, Evercade VS, to zupełna świeżynka, która zadebiutowała pod koniec tamtego roku i pozwala cieszyć się grami arcade. Odpowiada za nią brytyjska firma Blaze Entertainment. Można na niej grać w gry 8, 16 i 32-bitowe, a jej dodatkową zaletą są bardzo wygodne pady, które nie męczą dłoni.
    • 8: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime21 Feb 2022
     
    Jako filologa i archeologa z wykształcenia, moją uwagę przykuła gra Double Dragon 3: The Rosetta Stone na tę konsolę. Odkrycie kamienia z Rosetty było przełomem dla odczytania egipskich hieroglifów.
    • 9: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime21 Feb 2022
     
    Na stoisku Marka można było nie tylko kupić cartridge do Atari i C64, dyskietki do C64 czy Amigi 500/600, ale również pograć na Atari 65XE i C64. Królowała tu gra Keystone Kapers, a potem podziwialiśmy Prince of Persia, która wygrała Atari Homebrew Awards za 2021 rok.
    • 10: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime21 Feb 2022
     
    Tutaj część "dobra", z którego można było wybierać :)
    • 11: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime21 Feb 2022
     
    Jeśli o mnie chodzi, przepadłam przy emulatorze arcade. Tekken wciągnął mnie tak samo jak w 1994 roku. Obok mnie na klonie NESa próbowano swoich sił w kultowej grze Contra.
    • 12: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime21 Feb 2022 zmieniony
     
    Ci, którzy dotrwali do końca i spakowali swoje sprzęty, raczyli się potem napojami dostępnymi w Kici Koci. Wielkim zaskoczeniem okazała się cała półka z moim ulubionym belgijskim lambikiem :)
    • 13: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime23 Feb 2022
     
    A tutaj pokłosie wydarzenia okiem Radiowej Trójki: ->link<- Materiał został dziś wyemitowany w audycji "Trójka do trzeciej" :)