atarionline.pl Płytka Composite dla małego ATARI - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorkkrys
    • CommentTime20 Feb 2022 zmieniony
     
    Witam

    Jeżeli ktoś w ATARI XE wylutuje modulator to nie posiada sygnału Composite na wyjściu monitorowym.

    Ta mała płytka rozwiązuje ten problem.

    Zrobiłem ją sobie dlatego, że wymontowałem ze swojego ATARI XE modulator i miałem brak sygnału Composite.

    Chciałem się pochwalić, że można ten problem rozwiązać w ten prosty sposób.
    • 2: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime20 Feb 2022
     
    Tylko po co w Atari usuwać modulator fizycznie z płyty na miłość boską ? Dla polepszaczy obrazu miejsca w środku jest i tak przecież sporo ? I mieszczą sie bez problemów czy to VBXE, czy Sophia 1/2 czy też UAV .. ?
    • 3:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime20 Feb 2022
     
    No np. w miejscu po modulatorze ładnie się wpasowuje dvi od sophia2 :)
    • 4: CommentAuthorlopezpb
    • CommentTime21 Feb 2022
     
    W "dziurkę" po modulatorze ładnie wkomponowuje się stereo bez robienia dziur w obudowie.

    ps. mam to ustrojstwo od kkrys i po "tuningu" konsultowanym telefonicznie, działa fajnie, bo oryginalnie obraz miałem za ciemny.
    • 5:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime22 Feb 2022
     
    ja mam wersję xangel ale w zasadzie nie używam composite.
    • 6:
       
      CommentAuthorpebe
    • CommentTime22 Feb 2022
     
    Mogę prosić jakiś schemat płytki Composite? Ewentualnie, jakieś zamówionko, czy cóś? :) Dzięki
    • 7: CommentAuthorlopezpb
    • CommentTime22 Feb 2022 zmieniony
     
    tą od xangel też mam, ta od kkrysa jest o tyle lepsza, że masa jest w "lepszym" miejscu ;-)
    • 8:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime22 Feb 2022
     
    Ja mam obie płytki, ale nie używam composite, bo wszystkie Atarki po s-video tylko podłaczam. Natomiast w kwestii po co usuwać modulator, to jak przedmówcy już wspomnieli: mam w tym miejscu ładnie zamontowane gniazdka do stereo w dwóch Atarkach i po to konkretnie wywaliłem modulatory. Inaczej bym nie wywalał, bo nie mają wpływu na nic czy tam są czy ich nie ma.
    • 9: CommentAuthorlopezpb
    • CommentTime5 Mar 2022
     
    Jak by co to do montażu stereo w miejscu modulatora można zastosować to:
    ->link<-
    • 10: CommentAuthorMVVladimir
    • CommentTime10 Feb 2023
     
    Can somebody share the more detailed information regarding this update? Shematics, PCB dravings, gerbers or CAD files? Thanks in advance.
    • 11:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime10 Feb 2023
     
    Its schematics is exactly the part of the 65XE/130XE modulator - a common knowledge.
    • 12: CommentAuthoradi
    • CommentTime10 Feb 2023
     
    Piękne zdjęcia.
    Przy okazji pokazują jakość elektroniki w atarynkach. Płyta po 30 latach wygląda jak nowa.