atarionline.pl GABI problem z wersjami ATR - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorKroll
    • CommentTime21 Feb 2022
     
    Witam,
    tak mnie ostatnio naszło i nagrywam sobie na fizyczne dyskietki wybrane obrazy gier z plików *.atr, nie interesuje mnie pliki *.xex z prostego powodu (wszystkie chyba działają), w wersji dyskietkowej można zapisać sobie stan na dyskietce. Jakie okazało się moje zdziwienie (tytuł GABI gry R. Pantoły), że wersje w bazie TOSEC zarówno w polskiej wersji językowej jak angielskiej po uruchomieniu gry, już na pierwszej planszy przy przesuwaniu wybranego orzecha się po prostu zawiesza. Sprawdzano na realnej Atarce jak i na emulatorze Altirra. Jak dotąd działa mi tylko wersja (angielska) ale z bazy KAZ-a (ver. 1). Czy ktoś ma ATR ale z polską wersją językową w pełni działającą.
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime21 Feb 2022
     
    Mam oryginał Gabi/Kvadryk, więc nigdy nie testowałem kopii ATR. Czy one na emulcu też się tak zawieszają?
    • 3: CommentAuthorKroll
    • CommentTime21 Feb 2022
     
    @TDCowi podeslalem tylko bodajze dwa dni temu polska wersje z bazy TOSec i tez mu sie tak samo zawiesiła, ja zainstaluje u siebie Altirre i sprawdze to wieczorkiem chyba ze do tego czasu ktoś to sprawdzi
    • 4: CommentAuthorKroll
    • CommentTime21 Feb 2022
     
    Przed chwila sprawdziłem obie polskie wersje zarówno na drugiej stokowej 130XE, plik ATR zaczytany z SDrive Max, jak i na emulatorze, ruch tego orzecha najbardziej wysunietego po prawej stronie powoduje zwis gry, patrz zrzut ekranu z Altirry
    • 5:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime21 Feb 2022 zmieniony
     
    Nie wiem jak tam pliki TOSEC, ale polecam mój zbiór, tam plik Gabi (v1).atr się nie zawiesza po ruszeniu tym orzechem, przed chwilą sprawdziłem: ->link<-

    PS. Jest tam też wersja .pro, ale tego chyba z SDrive nie odpalisz.
    • 6: CommentAuthorKroll
    • CommentTime21 Feb 2022
     
    Kaz, ale to jest wersja angielska, a ja pisałem ze szukam polskiej wersji, która się nie zawiesza :), angielska działa i u mnie. Tak wersji pro to ja tym bardziej chyba nie zapisze na dyskietce ?
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime21 Feb 2022
     
    Wersja .pro jest zgrana z oryginału w wersji polskiej. No może nie być łatwo to zgrać jako .atr, bo zawiera chyba zabezpieczenia dyskowe.
    • 8: CommentAuthorpigula
    • CommentTime22 Feb 2022
     
    Gabi i Kuadryk jest mocno zabezpieczona. Mam oryginał - ale zamiast opcji pro można jedynie wykonać alternatywny plik ATX. Drugi format jest o tyle przyjemniejszy, że działa z AVG cart czy też SDDrive. Jeżeli Kroll zależy Ci na fizycznym nośniku to musisz znaleźć osobe na forum, która ma Kyrofluxa i nagra Ci zawartość pliku ATX na fizyczny nośnik - ja najwcześniej w piątek mogę sprawdzić czy TDK potrafi to łyknąć z oryginału....na inny dysk.. bo mam CA2001 z Toms Multi.
    • 9:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime22 Feb 2022
     
    ATX-a się nie nagra na dyskietkę. Jakby mieć fizyczną dyskietkę, można ją skopiować za pomocą Greaseweazle/KyroFlux.
    • 10:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime22 Feb 2022 zmieniony
     
    Jeszcze inna droga: wersje angielskie obu gier są odbezpieczone - mają adres dystrybutora w USA, więc pewnie dlatego, żeby dał sobie radę z nagrywaniem. Można spróbować skorzystać z nich - jedynie podmienić teksty na polskie. Ewentualnie porównać kod i zobaczyć co zostało usunięte/wyłączone/zmienione przez autora, żeby zabezpieczenie wyłączyć.
    • 11: CommentAuthorKroll
    • CommentTime22 Feb 2022
     
    @Pigula, dzięki, ale aż tak bardzo mi nie zależy od wyszło wszystko tak przy okazji (że są one bardzo zabezpieczone :) ), fizycznie nagram sobie wersje angielska obu gier. Ale jak twierdzisz pliki ATX można odpalić na SDrive Max, jeśli tak to wystarczy mi jak zgrasz mi to do ATX te dwie gry, tego nośnika używam jak zabieram moja Atarke na granie u siostrzeńca :)