atarionline.pl G2F: rysowanie przekładaniem/powielaniem znaków? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime19 Mar 2022
     
    Hej, próbuję pikselować w G2F, następnie chciałbym powielać powtarzalne elementy znakami, nie wiem jednak, jak powielać znaki (malować wstawieniem znaków tak jak się to robiło w basicu).

    Czy jest wogóle taka możliwość?
    Wiem, jak kopiować 8x8, ale jest to metoda powolna.
    Mam wyłączona optymalizację zestawu znaków, widzę "znaki" na ekranie po przełączeniu w tryb znakowy, ale nie doszedłem do tego, jak je przenosić...

    Btw: dlaczego instrukcja na YT ma status filmu prywatnego?
    • 2: CommentAuthortebe
    • CommentTime19 Mar 2022
     
    nie znam instrukcji na YT

    Edit Charset (Alt + H), kursor jest wielkości znaku 1x1, lub maksymalnie 10x10 znaków, zmiana jego wielkości odbywa się strzałkami przy włączonym NumPad

    zaznaczony obszar kopiujemy przez CTRL+C a wklejamy w nowe miejsce przez CTRL+V
    • 3:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime20 Mar 2022
     
    Dzięki Tebe, tego mi brakowało. Nie jest to jednak "malowanie znakami" jak w Basicu (wg mnie jest trudniej), ale działa :)
    Linki do YT próbowałem stąd:
    • 4: CommentAuthortebe
    • CommentTime20 Mar 2022
     
    skopiowany wcześniej zakres znaków możesz też wstawiać przy użyciu myszki, prawy klawisz myszki i stemplujesz po obrazku
    • 5:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime26 Apr 2022
     
    Załapałem, super się przydało :-)

    Tebe, mam nadzieję, że gdzieś tu jeszcze krążysz :-)

    Do szczęścia brakuje mi jeszcze jednej opcji: by przy imporcie bitmapy g2f automatycznie wybierał spację jako pusty znak (tylko "tło" 00/00/00/00/00/00/00/00).

    ...chyba, że da się potem się miejscami zamienić numerami znaki wraz z ich bitmapami?
    (jeżeli nie da się, to taka funkcjonalność bardzo by się przydała)
    • 6:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime2 May 2022
     
    Powyższe obszedłem wyłączając optymalizację i zostawiając pierwszą linię pustą - po optymalizacji pusty znak to spacja.

    Dodatkowe pytanie: jak ustawić w G2F, by nie używał przy optymalizacji inwersu? Special -> chars optymizing -> wyłączyć maximuM?
    • 7:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime2 May 2022
     
    ...ale żeby nie dało się ustawić 0???

    //EDIT: dobra, nie o to mi chodziło ;-)
    • 8: CommentAuthortebe
    • CommentTime3 May 2022
     
    nie można wyłączyć optymalizacji inwersu dla HiRes
    • 9: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime3 May 2022
     
    MaW - wszystko będzie dobrze, tylko spokojnie, odejdź od compa na na siedem dni, a później włącz go i wyłącz siedem razy, to powinno pomóc, hmm ...